katarinka17
28.12.09,20:36
Dúfam že som tému zaradila správne, no uvidím.
Máme suseda ktorý nám začal robiť od začiatku ako sme chceli stavať problémy, hlavne okolo stavebného konania a aj samotnej stavby, no konečne sme postavili a chvíľu dal pokoj, ale teror z jeho strany začal znovu od leta a ja neviem už ako to riešiť lebo mám pocit že to zachádza už ďaleko. Najprv ma začal /hlavne mňa a moju mamu/ slovne napádať, tak napr. boli sme s mamou na našej záhrade a rozprávali sme sa a on začal na nás vykrikovať vy ku ... držte už hub ... lebo vás zabijem, nesôr to boli z jeho starny vyhrážky ako nám ukáže a že pôjdeme do ri... a podobne. Toto je na dennom poriadku ako náhle nás vidí vonku same, teda mňa alebo moju mamu. Teraz najnovšie mi zasiela doporučené listy kde žiada aby som odstránila kanalizačnú prípojku ktorá ide cez jeho pozemok. A tu je môj problém! Ako sa mám zachovať, teda vlastníkom spomínanej prípojky je druhá suseda a my sme napojený na ňu a potom to ide až cez jeho pozemok. Má právo oddomňa žiadať odstránenie tejto prípojky? Veď keď stavali túto prípojku my sme tam ani ešte nebývali. Na koho sa mám obrátiť ohľadne tejto jeho žiadosti a aby dal pokoj a prestal mňa slovne napádať /po dobrotky to s ním nejde/ Ďakujem za rady.