jaja154
28.12.09,21:19
Prosim o radu. Chceme postavit garaz so zastavanou plochou 24 m stvorcovych.Bola by to pristavba k RD.Je potrebne stavebne povolenie alebo len oznamenie o drobnej stavbe?:confused:
220870
28.12.09,20:31
Ak bude mať garáž betónový základ tak je to veľká stavba.Treba stavebné povolenie.Ak to bude len drevenná konštrukcia zo strechou tak len oznámenie.
wagner
29.12.09,11:47
Ak bude mať garáž betónový základ tak je to veľká stavba.Treba stavebné povolenie.Ak to bude len drevenná konštrukcia zo strechou tak len oznámenie.
Môj názor prečo treba stavebné povolenie je, že sa bude pristavovať k rodinnému domu a to bude rozšírenie existujúcej stavby. Keby si ju postavil - aj murovanú viac ako meter od domu, tak by to bola drobná stavba. Stavebný zákon neurčuje aký materiál má byť použitý na drobnú stavbu, ale drobná stavba je definovaná rozmermi stavby. Pristavením k existujúcemu domu už podľa mňa nevznikne drobná stavba. Hoci viem, že sa to robí tak, že sa nakreslí drobná stavba viac ako meter od domu, dostane oznámenie obce že proti uskutočneniu drobnej stavby nemá námietky a potom ju pricapí k rodinnému domu. Ale to len vtedy, keď máš veľmi dobrých susedov.
jaja154
29.12.09,17:00
Chcela som poradit preto,lebo na jednom urade nam povedali ze je to drobna stavba ,ktoru ale treba po postaveni dat zakreslit geodetovi a zavkladovat na kataster.Na druhom urade nam povedali,ze treba stavebne povolenie.Tak potom co je spravne?
wagner
29.12.09,20:09
Chcela som poradit preto,lebo na jednom urade nam povedali ze je to drobna stavba ,ktoru ale treba po postaveni dat zakreslit geodetovi a zavkladovat na kataster.Na druhom urade nam povedali,ze treba stavebne povolenie.Tak potom co je spravne?
Presnú citáciu s odpoveďou nájdeš v druhej téme - Stavebné povolenie, rady, skúsenosti od CIMON.
Miloš Mičega - CIMOM TN
29.12.09,20:17
Prosim o radu. Chceme postavit garaz so zastavanou plochou 24 m stvorcovych.Bola by to pristavba k RD.Je potrebne stavebne povolenie alebo len oznamenie o drobnej stavbe?:confused:

Otázka bola aj v inej téme, takže odpovedal som na linku
http://www.porada.sk/t101034-p93-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html

príspevok č. 929.


CIMOM