igor1234
29.12.09,10:06
Minimálny vymeriavací základ (44,2% jednej dvanástiny všeobecného vymeriavacieho základu) pre
a) povinne nemocensky poistenú a povinne dôchodkovo poistenú samostatne zárobkovo činnú osobu,
b) dobrovoľne nemocensky poistenú osobu,
c) dobrovoľne dôchodkovo poistenú osobu a
d) dobrovoľne poistenú osobu v nezamestnanosti
je za obdobie od 1. januára 2010 v sume 319,58 EUR (9 627,67 SKK).






Pre zamestnanca sa od 1. januára 2010 neustanovuje suma minimálneho vymeriavacieho základu na platenie poistného na sociálne poistenie, vypustilo sa z § 138 zákona ustanovenie o sume minimálneho vymeriavacieho základu pre
a) zamestnanca s dohodnutým pracovným pomerom na kratší pracovný čas,
b) pre zamestnanca, ktorému bola poskytnutá náhrada mzdy z dôvodu prekážok v práci na strane zamestnávateľa,
fyzickú osobu vo výkone väzby a fyzickú osobu vo výkone trestu odňatia slobody, ktoré boli zaradené do práce.


Podľa pracovnoprávnych predpisov zamestnávateľ je povinný odmeňovať zamestnanca v súlade s ustanoveniami zákona č. 663/2007 Z. z. o minimálnej mzde v znení neskorších predpisov. Nariadením vlády Slovenskej republiky č. 441/2009 Z. z. sa od 1. januára 2010 ustanovuje minimálna mzda v sume 307,70 EUR pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou.
zuzuc
14.03.10,17:52
Dobry den,
prosim Vas, mohli by ste mi napisat,kde najdem vzorec podla ktoreho sa pocita vymeriavaci zaklad na odvody do SP. Alebo ako vyratam VZ, do akej vysky zakladu dane sa VZ rata zo sumy 319,58 EUR. Potrebovala by som to dost surne
Dakujem.

Zuzana
Blankake
14.03.10,17:56
Dobry den,
prosim Vas, mohli by ste mi napisat,kde najdem vzorec podla ktoreho sa pocita vymeriavaci zaklad na odvody do SP. Alebo ako vyratam VZ, do akej vysky zakladu dane sa VZ rata zo sumy 319,58 EUR. Potrebovala by som to dost surne
Dakujem.

Zuzana
napr. www.odvody.sk
alebo
http://www.socpoist.sk/kalkulacky-na-vypocet-poistneho/31489s
pavol54
14.03.10,19:34
Dobry den,
prosim Vas, mohli by ste mi napisat,kde najdem vzorec podla ktoreho sa pocita vymeriavaci zaklad na odvody do SP. Alebo ako vyratam VZ, do akej vysky zakladu dane sa VZ rata zo sumy 319,58 EUR. Potrebovala by som to dost surne
Dakujem.

Zuzana
pre koho hľadáš vzorec pre szčo alebo zamestnanca?