Bianka
13.09.05,08:00
Dobrý deň. Prečítala som si vyaše príspevky na tému zmena mena - no nič konkrétne tam nebolo. Takže ako to je?
Do sociálky sa posiela iba zmena registračného listu? A čo zdravotná poisťovňa napr. VŠZP? A ako to je s internými dokladmi? Mám na mysli, prac zmluva, dochádzkový list a všekto to kde figuruje staré meno. Všetko by sa mlo po správnosti vytvoriť na nové meno. Vie mi niekto poradiť?
Paula
13.09.05,06:06
Dobrý deň. Prečítala som si vyaše príspevky na tému zmena mena - no nič konkrétne tam nebolo. Takže ako to je?
Do sociálky sa posiela iba zmena registračného listu? A čo zdravotná poisťovňa napr. VŠZP? A ako to je s internými dokladmi? Mám na mysli, prac zmluva, dochádzkový list a všekto to kde figuruje staré meno. Všetko by sa mlo po správnosti vytvoriť na nové meno. Vie mi niekto poradiť?Pokiaľ mám ja skúsenosť, zamestnanci chodia osobne s novým OP oznámiť zmenu mena do poisťovní.
Kysel
13.09.05,06:37
Podľa mňa je zamestnanec povinný v zdravotnej poisťovni nahlásiť zmenu priezviska sám. Ja, ako mzdárka nahlasujem na reg.list. zmenu priezviska na sociálku. Čo sa týka prac. zmluvy atď. tie zostaávajú na staré meno, akurát do zložky si založím kópiu sobášneho listu a od toho dátumu, ako sa vydala vystavujem doplnky a pod. veci na nové priezvisko.
Bianka
13.09.05,06:37
To si ale myslím že by mal robiť zamestnávateľ na nejakom osobnom tlačive (koniec koncov sa mení meno a teda mena predchádzajúce stratilo platnosť a musí sa všekto vystaviť znova). A ako to je s tými internými dokladmi?
Bianka
13.09.05,06:38
Podľa mňa je zamestnanec povinný v zdravotnej poisťovni nahlásiť zmenu priezviska sám. Ja, ako mzdárka nahlasujem na reg.list. zmenu priezviska na sociálku. Čo sa týka prac. zmluvy atď. tie zostaávajú na staré meno, akurát do zložky si založím kópiu sobášneho listu a od toho dátumu, ako sa vydala vystavujem doplnky a pod. veci na nové priezvisko.
Asi to tak aj ja spravím, ďakujem
misurka
13.09.05,06:44
ja som zmenu priezviska nahlasovala ako zamestnavatel na SP aj na ZP.




Asi to tak aj ja spravím, ďakujem
IvanaK
13.09.05,06:51
Z vlastnej skusenosti...treba poslat do poistovni zmenu na ich originalnych formularoch. oznamovacia povinnost je totiz do 8 dni a maloktora nevesticka si vybavi do 8 dni nove doklady, zatial ako doklad sluzi sobasny list. povinnost vybavit si novy OP je, mam pocit jeden mesiac od sobasa.
Farks
29.11.06,06:32
Chcem sa spýtať v súvislosti so sobášom. Prečítala som si príspevky,ale sú z roku 2005 tak sa chcem len uistiť či môj postup je správny. Zamestnankyňa mi dneska doniesla OP so zmenou priezviska. Ja to nahlasujem na SP ako zmenu. a Do ZP má povinnosť zamestnankyňa?
bezradná
29.11.06,06:34
Chcem sa spýtať v súvislosti so sobášom. Prečítala som si príspevky,ale sú z roku 2005 tak sa chcem len uistiť či môj postup je správny. Zamestnankyňa mi dneska doniesla OP so zmenou priezviska. Ja to nahlasujem na SP ako zmenu. a Do ZP má povinnosť zamestnankyňa?
Ano do 8 dní je zamestnankyňa povinná nahlásiť zmenu do ZP

1. Poistenec je povinný oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni najneskôr do ôsmich dní


a) zmenu mena, priezviska a zmenu trvalého pobytu,
b) zmenu platiteľa poistného,
c) skutočnosti rozhodujúce pre zánik verejného zdravotného poistenia a vrátiť preukaz poistenca,
d) skutočnosti rozhodujúce pre vznik alebo zánik povinnosti štátu platiť za neho poistné.
(Citované zo stránky VšZP)
Farks
29.11.06,06:36
a mne vzniká len povinnosť nahlásiť zmenu na SP?
lukina
17.10.07,07:41
Pekny den. Nebudem zakladat novu temu. Mam otazku ohladom zmeny priezviska. Vydavala som sa ja a touto zmenou prisli i dalsie zmeny - na uradoch a dalsich instituciach. Jednou z nich je i zmena priezviska na uverovej zmluve v stavebnej sporitelni.Nestaci im obciansky preukaz, kde mam nove i stare priezvisko a dalsie udaje.Je nutne im odovzdat i kopiu sobasneho listu, kde su udaje i mojho manzela.Nestaci im ukazat sobasny list s datumom sobasa, pripadne kopiu bez manzelovych udajov? Co ochrana jeho osobnych udajov?
Mala podotazka, pre kontrolu, aby som na nieco dolezite nezabudla - kde vsade ste menili udaje o zmene vy? Dakujem.
ZuzanaP
17.10.07,07:55
Lukina skús si pozrieť túto tému: http://www.porada.sk/t52990-prefoteny-obciansky-preukaz.html

je tam vééééľa dobrých rád.
namornicka
13.01.08,17:37
ako je to s nahlasovanim zmeny mena na Katastralny urad, ak vlastnim byt, ale este stale je byt na moje slobodne meno...????
mysimis
13.01.08,17:58
Požiadaš o zmenu mena z dôvodu, že si sa vydala a doložíš fotokópiu sobášneho listu a nový OP.