malta
29.12.09,11:59
Ahojte,
prosím o odpoveď,lebo mi to nejak nemysli....
Mám brigádnika,ktorý žiada vyplatiť odmenu za december 2009 ešte v decembri podľa možnosti dnes/pracoval len do 18.12.2009/,mám odviesť aj zrážkovú dan a odvody dnes, aby som si to dala do nákladov- jednoduché účtovníctvo. Včera som odvádzala za november 2009 a dnes môžem za december?
Tweety
29.12.09,11:10
Ahojte,
prosím o odpoveď,lebo mi to nejak nemysli....
Mám brigádnika,ktorý žiada vyplatiť odmenu za december 2009 ešte v decembri podľa možnosti dnes/pracoval len do 18.12.2009/,mám odviesť aj zrážkovú dan a odvody dnes, aby som si to dala do nákladov- jednoduché účtovníctvo. Včera som odvádzala za november 2009 a dnes môžem za december?
Áno, môžeš.
Tatikat
29.12.09,11:13
Ahoj, ak nemas inych zamestnancov, s uhradou odvodov a dane za brigadnika za 12/2009 v mesiaci 12/2009 nemas ziadny problem, zakony hovoria lehotach na uhradu, t.j. kedy najneskor mas uhradit. Ak vsak mas aj inych zamestnancov, treba dat pozor na to, ze podavas tie vykazy a teda uhrady by mali sediet s vykazmi. V tomto pripade by som vyplatu brigadnika sice vypocitala, ale vyplatila mu ako zalohu na mzdu a potom v riadnom vyplatnom termine vsetko zuctovala a v lehote uhradila (na zaklade podanych vykazov).