Dáša_
29.12.09,12:24
Rozmýšľali ste, o čom bol pre vás tento končiaci rok?

Pre mňa napodiv bol asi najviac o varení - možno je to divné, ale odráža sa v tom tak trochu aj kríza. Predsa len obed doma pre dvoch je o niečom inom ako obed pre dvoch v reštaurácii. Najskôr je to rozdiel finančný. Ale začínam uvažovať, že vlastne aj kvalitatívny.

Teraz dumám, ako si ten najbližší rok zjednodušiť - asi budem musieť prejsť ako v Pelíškoch :D k jedálnemu lístku na celý týždeň.

Samozrejme, boli aj iné veci, ale toto u mňa nejak prevláda.
Jara
29.12.09,12:32
Dáška, pekná téma. U mňa to bolo o množstve chorôb, ktoré som dosť ťažko zvládala, ale aj o potešení sa z rodiny, vnúčika, manžela, úspešne študujúceho syna a fajn priateľov, ktorí mi pomohli, keď som bola na dne. Dúfam, že aj ten nastavajúci bude taký, aj o dobrom aj o zlom, len nech nebude horší. Všetkým prajem aby bol lepší...
buchač
29.12.09,14:42
Keď odrátam to zlé , tak celkom fajn , fasa .....;)
janaGT
29.12.09,17:16
Pre moju rodinu a hlavne pre mňa bol rok 2009 naplenený smútkom z manželovej nepríjemnej choroby, potom zistením, že pre chorobu ho vyhodia z práce, naťahovačky s úradmi kvôli invalidnému dôchodku .... Akurát včera som sa veľmi potešila, krásny svetlý bod - v auguste sa stanem prvý krát krstnou mamou :)
ondrejvla
29.12.09,17:46
Pre moju rodinu bol tento rok "chorý", dúfam, že 2010 ozdravie a s ním aj celá moja rodina. Ale v pavučinách spomienok bolo utkaných počas tohoto roku aj
zopár krásnych svetielok.
lenkak
29.12.09,18:15
Tento rok bol pre nás veľmi náročný, aj "chorý", ale boli aj pekné chvíle, o ktoré sa postaral náš synček.
andreaS
29.12.09,18:17
nam sa od polovice roka zacalo kazit aj to, co sme mysleli, ze sa nepokazi... zazivali sme tazke chvile, ale vtedy sme si povedali, kym sme zdravi, lubime sa a mame jeden druheho, tak vsetko zvladneme! zatali sme zuby a fungujeme dalej ;)

dufam, ze tych svetlejsich okamihov bude v buducom roku viac, hlavne nech nie je horsie, moze ostat tak ako to je teraz...

a pozitivnu energiu sme sa rozhodli podporit aj zaobstaranim druheho psika... kazdy den nas nabije energiou ;)
terezamaria
29.12.09,18:19
Dáška, pokiaľ je to len o jedálnom lístku na celý týždeň, tak je to O.K. Veľmi Ti prajem, aby Ti iné problémy nepribudli.

Všetkým poraďákom želám, šťastné a veselé ukončenie starého roku. Nový nech Vám začne plynúť ako čistá voda zo studničky, plná zdravia, lásky, pokoja a nech Vám jej prameň nikdy nevyschne.
babi2
29.12.09,18:59
Pre mňa bol tento rok celkom dobrý, pamätám aj horšie roky, aj keď zdravia by mohlo byť trochu viac, kvôli vysokému tlaku som sa nachodila po lekároch asi najviac ako hádam aj za posledných 10 rokov:mee:, ale prežila som teda dúfam, keďže máme ešte dva dni;). No a dozvedela som sav tomto roku, že budúci rok začiatkom júla, budem mať ďalšie vnúčatko a aj preto dúfam, že bude rok 2010 lepší a krajší:)
ludmilla
29.12.09,19:43
Rok 2009 bol veľmi rozmanitý - pracovne veľmi úspešný po všetkých stránkach, priateľstvá sa ešte viac utužili, zdravotne to vyzeralo horšie, nie len so mnou, ale aj s rodinnými príslušníkmi.
Ľudsky to bol veľmi ťažký rok, rozlúčila som sa s pár ľuďmi, ktorých som mala veľmi rada. Teraz v decembri odišla aj moja prvá láska ešte z mládežníckych čias.
Najhorší bol vo vzťahoch, naučil ma nič neočakávať. Zistila som až v tých najťažších chvíľach, že i toto prežitie malo zmysel i keď som ho objavila až oveľa neskôr. Duchovne ma veľmi posilnil, prežili sme ťažké dni, veľmi utužili naše manželstvo i preto sa dokážem dnes tešiť z obyčajných maličkostí a pozerať sa na svet inou optikou.
JarkaL
29.12.09,20:11
Pre mňa a moju rodinu to bol ťažký rok najmä kôli mojej chorobe, celý rok ma liečia CHT, zvládam to len vďaka rodine, deťom a aj vďaka Vám poraďákom, nesmiem zabudnúť na moje priateľky, ktoré na mňa myslia a pomáhajú mi. V tomto roku som si asi najviac uvedomila, čo pre mňa znamená priateľstvo. Bohužiaľ nedávno som prišla o dve kamarátky, s ktorými som sa liečila, ale snažím sa nebyť smutná a pamätať si ich usmiate a veselé. Neverili by ste, ale aj na oddelení onkológie, keď sa zíde na izbe dobrá partia, klebetíme a rehoceme sa aj do rána 2.00. Tento rok mi priniesol aj veľa radosti z mojej dcérky, ktorá je teraz prváčka a teším sa z jej napredovania v škole a krúžkoch. Vcelku bol tento rok celkom dobrý (bolo aj horšie), ale dúfam, že všetko zlé v ňom ostane a do nového roku pôjdeme všetci s čistým štítom očistení o choroby, žiale a bude lepšie. Všetkým prajem do nového roku hlavne zdravie, lásku a priateľstvo.

A všetkým Vám ďakujem za Vaše rady a povzbudenia, ktoré od Vás dostávam, veľmi mi to pomáha.
cloe
29.12.09,20:13
Vidím, že pre viacero poraďákov bol rok 2009 náročný, takže nie som výnimka. Tiež sa nám od polovice roka priplietli v rodine rôzne zdravotné problémy, taktiež pracovne bol dosť náročný. Ale ako to už býva, všetko zlé je na niečo dobré a v dôsledku vážneho ochorenia mojej mamky sme sa ako rodina ešte viac utužili a človek si vtedy uvedomí, že fungujúca rodina je to najdôležitejšie. Takže aj keď bolo u nás veľa bolesti, ďakujem aj za to. No trošku dúfam, že si v roku 2010 vydýchneme. To, samozrejme, želám aj všetkým "človíčkom" na Porade.:)
Dáša_
30.12.09,08:02
Dáška, pokiaľ je to len o jedálnom lístku na celý týždeň, tak je to O.K. Veľmi Ti prajem, aby Ti iné problémy nepribudli.

Všetkým poraďákom želám, šťastné a veselé ukončenie starého roku. Nový nech Vám začne plynúť ako čistá voda zo studničky, plná zdravia, lásky, pokoja a nech Vám jej prameň nikdy nevyschne.

Po pravde, aj náš rok bol zložitý - najskôr odišla po ťažkom boji manželova teta, mala 54. Potom babka. Potom svokre zistili, že zákerná choroba udrela na inom mieste - operacia, liečenie. So svojou priateľkou som prežívala polročný boj, počas ktorého odchádzala jej ročná dcérka... Do konca roka ešte stihla aj potratiť.
V pracovnej oblasti som ja kvôli kríze prišla o pár klientov, ktorí skrachovali. Jeden dokonca musel predať dom, ktorý vlastnými rukami postavil, ďalší prišiel o prevádzku, ktorú vybudoval a žil pre ňu..
Manželovi tiež vypadla veľká časť príjmov, s ktorými sme počítali.
Na druhú stranu, tešil nás náš syn, ktorý je úžasný. Vypadnuté príjmy sme nahradili inými. Máme nové skúsenosti.

Ale nejak ma ten rok naučil byť trošku nad vecou. Nič veľmi neprežívať. Ani úspechy ani pády. Proste plávať po prúde a tichá radosť niekde vo vnútri.

Možno preto mi zjednodušene vyvstane ako spomienka to varenie - je to aj o tom, že mám pre koho variť, že sme spolu, že sme spolu radi. Aj keď na druhej strane občas trochu frflem, hlavne, ked neviem, čo uvariť a čo bude chutiť :D
optimistka
30.12.09,08:20
po rozchode s partnerom sa mi podarilo zostat nad vecou vdaka svojim najblizsim, este ze su pri mne, hlavne pocas tychto sviatkov a nedovolili mi umarat sa zlymi myslienkami
vdaka im
DanielaSL
30.12.09,08:21
Do roku 2009 som vstupovala s čerstvo operovaným kolenom a to som nemala ani tušenia ako mi to koleno zničí a odrovná celú nohu. Dnes chodím s paličkou, lebo bez nej by som veľa nezašla, stále cvičím a nič nestíham...takže do nového roku by som chcela vstúpiť s menšími zdravotnými problémami. Ale vyvážením toho zlého bolo narodenie mojej prvej vnučky.... A inak som mala radosť aj z toho, že nakoniec stretnutie poraďákov bolo - vďaka Jozef a mohla som sa ho zúčastniť.
rodina1
30.12.09,09:02
Začiatok roka vyzeral veľmi sľubne. No po pár mesiacoch to začalo trochu škrípať. Odvrátil sa odo mňa syn, bránil mi v styku s vnučkou. Dcéra sa po rodičovskej dovolenke zamestnala, ale v skúšobnej dobe ju prepustili, a teraz je doma. Ja zatiaľ pokračujem v zamestnaní, dokedy, neviem. Na konci roka prišla nevesta s vnučkou pre vianočný darček aj napriek tomu, že syn s tým nesúhlasil. Bol to pre mňa šťastný deň. Dcérin trojročný synček nás dennodenne "vytáča", takže zabúdame na existenčné starosti. Pevne verím, že rok 2010 predsa prinesie niečo pozitívne, radostné.
Zita5
30.12.09,10:16
Rok 2009 pre mňa priniesol veľa zdravotných problémov , ktoré ma veľmi vystrašili, nakoľko som doposiaľ bola dá sa povedať zdravá päťdesiatnička :D:) a rok 2009 mi uštedril pár diagnóz , kedy som sa zaradila medzi chémiu užívajúcich ,ja človek, ktorý si dal jedine hádam tabletku od bolesti hlavy .... ale zasa to môžem byť rada , že to nie je tak veľa liekov , ako majú niektorí moji vrstovníci .
Pán doktor mi to pekne povedal, buďte rada , že ste 51 rokov nemuseli užívať lieky , vážte si to .

Pracovne rok 2009 bol pre mňa úspešným a znesiteľným rokom , čo môžem vyhlásiť i napriek tomu , že bola a je kríza .Na nedostatok práce sa sťažovať nemôžem .

Čo sa týka súkromia , dá sa povedať , že bolo všetko vyvážené , aj radosť ktorú mi prináša môj skoro 6 ročný vnúčik , ale aj starosť so stavbou , že sme sa pobláznili s manželom na staré kolená , ale aj srdca bôľ , nakoľko sa mi osamostatnila dcéra . Ale tie potoky sĺz už pomaličky utíchajú a začíname si zvykať .Na rodinné vzťahy sa celkovo sťažovať nemôžem , jedine by som mala chváliť , ale nechcem prechváliť .;)

Pevne verím , že rok 2010 bude pre mňa , pre moju rodinu a pre nás všetkých poraďákov ešte lepším rokom , ako bol rok 2009 .
Ale nech je ako je , aj tak som nesmierne šťastná , že rok 2009 som prežila tak ako bežal a v tom roku mi radosť spôsobovali aj naše Poraďácke stretnutia , na ktoré som sa vždy nesmierne tešila a tieto ma nabíjali na čas vždy pozitívnou energiou .

Touto cestou chcem poďakovať za všetky priateľstvá , ktoré som získala prostredníctvom tejto stránky.:) Ľúbkam Vás všetkých .
tetrisss
30.12.09,16:17
Na zaciatku tohto roku mi odisla do vecnosti moja mamina, o ktoru som sa starala viac rokov a tak do pol roka som ani nevnimala, co sa okolo mna robi, potom kriza, ale ked tu citam niektore prispevky, tak co sa vlastne stazujem? Mam pracu, slusneho muza, mile deti, dobre priatelky, dakujem za toto vsetko.
plavčík
02.01.10,12:11
Mne sa rok 2009 :zvrtol: už v marci..diagnóza - rakovina ...operácia, neskutočné množstvo vyšetrení, strachu, sĺz..liečenie a čakanie na zázrak.
Skutočne nebudem banovať za "starým rokom" no žiaľ nie som taká veľká optimistka, aby som si myslela, že prehodením listu kalendára sa to zmení. A tak ďakujem Bohu za všetkých milých ľudí okolo mňa, ktorý majú srdce na správnom mieste . Medzi nich patríte i Vy - PORAĎÁCI
optimistka
02.01.10,12:23
usmej sa a ver tomu, že bude lepšie. Držím ti palce. Optimistka
truch
02.01.10,19:42
Pre mňa bol rok 2009 rokom zmien v práci, nemenila som robotu ako by sa na prvý pohľad zdalo. Nastúpil syn s novými myšlienkami, s novou chuťou všetko zlepšovať a tak sme vďaka nemu makali všetci/ v malej rodinnej firme/. Teraz keď vidím výsledky som spokojná a dúfam, že to bol výborný základ pre fungovanie v ďaľších rokoch.
Inak dopadlo všetko dobre, mamina operácia sa podarila, vnučka mi robila radosť, začína pomaly hovoriť,aj keď "čínsky" zatiaľ nerozumiem a manžel " poslúchal" Takže suma sumárum dobrý rok to bol:):)
ludex
02.01.10,20:21
Pre mňa bol rok 2009 najhorším a zároveň najlepším v mojom živote.Prví polrok som stratil skoro všetko,rodinu,deti,biznis,priatelov a ostal mi len alkohol a kamaráti z mokrej štvrte. V druhom polroku som si povedal dosť a našiel som úplne iný život. Život s čistou hlavou. Mám úžasnú manželku,deti,funguje aj biznis a našiel som aj nových priatelov. Takže pre mňa bol rok 2009 velmi prelomový a v sumáre najlepší rok v mojom živote! ;):);)
Marianna01
04.01.10,05:57
u mňa bol jednoznačne o rozhodovaní. Problém je v tom, že asi som sa v ničom nerozhodla definitívne, ale asi som si vyjasnila priority. Aj keď nie vždy presne vidím dôsledky a vlastne ani cestu, ako to dosiahnuť, tento rok bol u mňa rokom bilancovania na všetkých frontoch a myslím, že v závere roku sa mi podarilo prísť k dôležitým životným rozhodnutiam. Uvidíme, kam ma zavedú a či boli správne. :)
Dav
04.01.10,10:06
Rok 2009 mi ubehol veľmi rýchlo. Celý rok som mala prácu, žiadne vážne choroby. A ešte to bol rok okrúhlych výročí v rodine.