gnikat
29.12.09,12:48
Tu sú citácie z nového znenia zákona:

§ 104a
Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky podľa osobitného predpisu.45a)


§ 293bm
Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. februára 2010

(1) Ak dôvod na poskytnutie dávky v nezamestnanosti vznikol do 31. januára 2010, o dávke v nezamestnanosti sa rozhodne podľa zákona účinného do 31. januára 2010.
(2) Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky podľa osobitného predpisu.45a)
toto je vlastne novela zakona a chcela by som vediet ako to vplyva na mna a ci mam alebo nemam narok na podporu a co mozem urobit: v aprili 2003 som isla zo zamestnania na matersku dovolenku, po pol roku na rodicovsky prispevok, hned v juni 2006 som isla na matersku s druhou dcerkou a potom na rodicovksky prispevok, skoncila som 24.juna 2009, 25 juna 2009 som dostala v praci vypoved, a zamestnana som tam bola nepretrzite od roku 1999, po vypovedi som narok na podporu nemala, zostala som s dcerkou na predlzenej materskej,evidovana na urade prace som nebola, ako to vlastne je s tym novym zakonom, mozem napriklad teraz vo februari 2010 prerusit predlzenu matersku a ist sa zaevidovat na urad prace, budem mat narok na podporu?dakujem velmi pekne