rommy
29.12.09,13:29
Ahoj poraďáci, prebrali sme zamestnancov z jednej firmy a prispievali im na DDS, môžete mi prosím vysvetliť o čo ide a čo musím v súvislosti s týmto prispievaním urobiť? konkrétne používam money. mám sa zaregistrovať v tých DDSkách? a ako sa prispieva?
Chobot
29.12.09,12:50
Ahoj poraďáci, prebrali sme zamestnancov z jednej firmy a prispievali im na DDS, môžete mi prosím vysvetliť o čo ide a čo musím v súvislosti s týmto prispievaním urobiť? konkrétne používam money. mám sa zaregistrovať v tých DDSkách? a ako sa prispieva?

Prispievanie zamestnancom na DDS (III. pilier) je dobrovoľné. Ak firma má záujem, môže prispievať zamestnancom - písal som o tom aj tu:

http://www.porada.sk/t126247-dds-tatra-banky.html

AK sa tak rozhodnete, budete musieť uzatvoriť zamestnávateľskú zmluvu s tými DDS-kami, kde majú zamestnanci zamestnanecké zmluvy.
mzdarka renca
03.01.10,14:31
Ahoj poraďáci, prebrali sme zamestnancov z jednej firmy a prispievali im na DDS, môžete mi prosím vysvetliť o čo ide a čo musím v súvislosti s týmto prispievaním urobiť? konkrétne používam money. mám sa zaregistrovať v tých DDSkách? a ako sa prispieva?

Ešte doplním Chobota, že po podpísaní zmlúv s DDS-kami musíš do svojho mzdového softu nahrať pri každom zamestnancovi, ktorý má účastnícku zmluvu s DDS príspevok zamestnanca a tiež príspevok zamestnávateľa (ak samozrejme prispieva). Potom mesačne zasielaš DDS-kám mesačný výkaz, kde je uvedený sumár odvodu na DDS, ďalej v prílohe je rod. číslo zamestnanca, resp. číslo zmluvy, výška príspevku jednotlivých zamestnancov a zamestnávateľa.

Samozrejme, že to mesačne odvádzaš na účet DDS.