mlulica
13.09.05,08:44
Do a.s. sef kupil v 7/05 HONDU RIMCOM - 4-kolka, spolu s prislušenstvom a navijakom. Podla ZDP som ju zaradila som ju do 2 odp. sk KP 35.41.1 - Motocykle a prívesné vozíky - správne ?

Aké máte skúsenosti s obstaraním, zaradením a odpisovaním majetku, ktorý priamo nesúvisí s podnikatelskou cinnostou?

dakujem vopred za názory
Chobot
13.09.05,07:09
Podla vyhlásky min. dporavy 116/1997 § 2 je 4-kolka v kategórii L (motorové vozidlo s 2 kolesami, alebo 3 alebo 4 kolesami), na rozdiel od kategórie M (motorové vozidlo najmenej so 4 kolesami urcené na prepravu osôb). Podla max. rýchlosti este môze byt v kategórii L2 (do 50 km/h) alebo L5 (nad 50 km/h).

Este blizsia specifikácia 4-kolky a detailnejsie clenenie je v §3 vyhlásky. Podla toho mi jasne vychádza, ze patrí do kategórie motocyklov, takze s Tvojim názorom súhlasím.

Pre zaujímavost: podla zákona 87/1994 o cestnej dani § 3 ods. 2 motocykel, trojkolka ani stvorkolka nepodliehajú cestnej dani, takze séf este aj usetrí.

Ked som cítal clánok, napadlo mi, v akej oblasti asi firma podniká, ked pouzíva 4-kolku. Tipoval som tak cestovný ruch alebo lesníctvo. Ale potom som videl tú podotázku a bolo mi vsetko jasné. Dnes si súkromní podnikatelia "na firmu" kúpia hádam aj vetroň. Neviem, neviem, ako by zdôvodnil kúpu 4-kolky pre potrebu firmy.
urs
13.09.05,07:25
Akú má podnikateľskú činnosť? Ak priamo nesúvisí tak ako to máš premyslené s odôvodnením pre daňovákov.
Poraď aj nám.

A CHobot má pravdu. Tiež by som to nedala medzi motorky
mlulica
13.09.05,07:47
dakujem CHOBOT za vycerpavajucu odpoved (:o
sme spolocnost, ktorej prevaznym predmetom podnikania je faktoring a forfaiting ...

a je to s tou obhajobou? Napada ma iba ,,jedna vec ", kedže sme zaslali ponuku na kupu majetku (LESY) v konkurze (mam k dispozicii kopiu listu), kedze sza jedna o niekolko hektárov lesa a pre MV je tam nezjazdny teren a kupa terenneho vozidla by bola nakladnejsia ako kupa 4-kolky ... asi takto by som to pred danovakmi stylizovala ))) Podotykam vsak, ze nakoniec k samotnej kupe lesa nedoslo!!!