ichromekova
29.12.09,19:14
Ahojte poraďáci, potrebujem poradiť.
Slovenská spoločnosť s.r.o. chce kúpiť tovar (stroj) z Maďarska od maďarskej spoločnosti (registrovaná ako platiteľ DPH v Maďarsku), tovar samozdaní. Ďalej chce tento tovar predať spoločnosti na Ukrajinu ( nie je v EU ). Tovar pôjde rovno z Maďarska na Ukrajinu, je to bližšie ako cez Slovensko a colné vyhlásenie bude z Maďarska na Ukrajinu. Môže byť tento postup aj v tom prípade, keď naša slovenská spoločnosť bude fakturovať ukrajinskej spoločnosti dodanie tovaru oslobodené od DPH ako do tretích krajín? Bude dostačujúce colné vyhlásenie z Maďarska na Ukrajinu?
KEJKA
29.12.09,20:07
určite nie,
§13
a) ak je dodanie tovaru spojené s odoslaním alebo prepravou tovaru, je miesto, kde sa tovar nachádza v čase, keď sa odoslanie alebo preprava tovaru osobe, ktorej má byť tovar dodaný, začína uskutočňovať, s výnimkou podľa písmena b), odseku 2 a § 14,
resp. §17
§ 17
Miesto nadobudnutia tovaru
z iného členského štátu
Na začiatok


(1) Miestom nadobudnutia tovaru z iného členského štátu je miesto, kde sa tovar nachádza v čase skončenia jeho odoslania alebo prepravy k nadobúdateľovi.
skús využiť.................. (2) Ak nadobúdateľ tovaru objedná tovar pod identifikačným číslom pre daň, ktoré mu pridelil členský štát iný, ako je členský štát, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, za miesto nadobudnutia tovaru z iného členského štátu sa považuje členský štát, ktorý nadobúdateľovi pridelil identifikačné číslo pre daň, ak nadobúdateľ nepreukáže, že toto nadobudnutie bolo predmetom dane v členskom štáte, v ktorom sa skončilo odoslanie alebo preprava tovaru. Odsek 1 týmto nie je dotknutý.
lenže je v tom Ukrajina.
Podľa mňa sa treba registrovať bud v MR alebo na Ukrajine..... hm
ichromekova
29.12.09,22:17
ďakujem pekne, pomohla si mi.
marina8
29.12.09,22:57
Ahojte poraďáci, potrebujem poradiť.
Slovenská spoločnosť s.r.o. chce kúpiť tovar (stroj) z Maďarska od maďarskej spoločnosti (registrovaná ako platiteľ DPH v Maďarsku), tovar samozdaní. Ďalej chce tento tovar predať spoločnosti na Ukrajinu ( nie je v EU ). Tovar pôjde rovno z Maďarska na Ukrajinu, je to bližšie ako cez Slovensko a colné vyhlásenie bude z Maďarska na Ukrajinu. Môže byť tento postup aj v tom prípade, keď naša slovenská spoločnosť bude fakturovať ukrajinskej spoločnosti dodanie tovaru oslobodené od DPH ako do tretích krajín? Bude dostačujúce colné vyhlásenie z Maďarska na Ukrajinu?

nasla som takyto priklad, treba si to urobit z opacnej strany, teda dosadit tam " svoje udaje";)

spoločnost Alfa registrovana pre ICDPH v SR preda tovar ceskej firme IC DPH v CR
Ceská obchodná spolocnost da pokyn Alfe, aby tovar dodala zo SR priamo do Ruska -tretia krajina
Alfa ma pisomne colne vyhlasenie o prepusteni tovaru do rezimu vyvoz
Alfa do DP DPH uvedie vyvoz tovaru, nie dodanie do ineho clenskeho statu
Tovar vyvezie SR firma s oslobodenim od dane. Alfa vyhotovi fakturu pre CR firmu bez DPH. CR firma nema intrakomunitarne nadobudnutie, pretoze preprava neskoncila v CR

ak by som tam dosadila " nase udaje" tak :
SR firma chce kupit stroj v HU, da prikaz HU firme na vyvoz na Ukrajinu
HU firma zabezpeci vyvoz na ukrajinu, ma papiere z colnice, vystavi fakturu bez DPH pre SR spolocnost, HU firma ma v DP vyvoz tovaru a SR firma nema intrakomunitarne dodanie - doprava neskoncila v SR

Takze asi treba poziadat madarov, aby zabezpecili vyvoz na Ukrajinu a colne papiere, ktore dokladuju , ze tovar opustil uzemie EU

dufam, ze to je dobre:)
inak par. 47
Mabel81
25.01.10,13:04
Chcem sa opýtať, aký použijem § pri dodaní tovaru aj s dovozom. Ďakujem
chudaska
03.05.10,16:48
Dobrý den, ja sa chcem spytat budeme dodavat tovar do Činy, tento tovar bude nadobudnuty z Ciech,ale na Slovensko nedorazi, hned pojde tovar z Ciech do Činy....ako postupovat,co sa tyka faktur? My budeme mat fakturu z Ciech bez DPH? A vývoz do Ciny? Prosim poradte mi, vopred dakujem....
liba2
18.05.10,14:05
Dobrý den, ja sa chcem spytat budeme dodavat tovar do Činy, tento tovar bude nadobudnuty z Ciech,ale na Slovensko nedorazi, hned pojde tovar z Ciech do Činy....ako postupovat,co sa tyka faktur? My budeme mat fakturu z Ciech bez DPH?
ÁNO. Uplatníte daň výstup aj vstup v daňovom priznani DPH.
A vývoz do Ciny?
... veď je to správne pomenované: vývoz - a vývoz tovaru je oslobodený, teda faktúra ide bez DPH.
Prosim poradte mi, vopred dakujem....vývoz tovaru (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=v%FDvoz+tovaru)
chudaska
18.05.10,14:42
vývoz tovaru (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=v%FDvoz+tovaru)

ano presne takto som to urobila, vdaka za radu...potrebovala som to len potvrdit :-))
Zuzka 335
03.06.10,09:51
Dobrý deň, začala som mať pochybnosť, či som všetko urobila správne. Klient zo SR si objednal v našej firme materiál a dopravu do krajiny mimo EU. Materiál sme zabezpečili vo firme v SR - faktúru nám zaslali s DPH. DPH z nej som si uplatnila. Dopravu nám zabezpečila firma zo SR - faktúru zaslali bez DPH s dokladom o vývoze. Tú som neuviedla v DP pre DPH. Klientovi som vystavila fa bez DPH. Tú som uviedla v DP na riadku 15 a 17.
Mám to správne, prosím???
Budem mať povinnosť zaslať súhrnný výkaz, keďže išlo o vývoz materiálu????