ludmilla
29.12.09,18:57
Máte niekto skúsenosť s rosením čelného skla? Auto máme 2 roky a až teraz sa nám začalo rosiť čelné sklo, po naštartovaní je sklo o chvíľu celé mokré. Na žiadnom inom aute sme sa s tým nestretli. Vie niekto poradiť v čom je problém?
misomiso
29.12.09,18:08
1. moze byt prasknuty radiator kurenia, pripadne mate premocene koberce.
2. ak mate klimu, v zime sa rosi sklo, ked sa klima vypne (ale pri poslednej jazde bola zapnuta, takze vyparnik ostal mokry.
3. u niektorych aut v zime musi ostat klima stale zapnuta, inak sa okna rosia.
4. mozno si iba zabudla vypnut "vnutornu obeh".
5. zaneseny filter klimy tiez prispieva k roseniu.
ludmilla
29.12.09,18:21
1. aká môže byť príčina prasknutia radiátora?
2. autom jazdí manžel denne a začalo to len teraz
... auto stálo asi 5 dní, nie je garážované ....
3. klíma je automatická
4. nie vnútorný obeh nebol zapnutý
5. filtre boli vymenené začiatkom mesiaca.
misomiso
30.12.09,09:02
1. aká môže byť príčina prasknutia radiátora?
2. autom jazdí manžel denne a začalo to len teraz
... auto stálo asi 5 dní, nie je garážované ....
3. klíma je automatická
4. nie vnútorný obeh nebol zapnutý
5. filtre boli vymenené začiatkom mesiaca.



Radiator moze zacat tiect napr. po vymene chladiacej kvapaliny. No po case zistite ubytok kvapaliny, ak je prasknuty. V takom pripade ase lepsie auto predat, zvycajne to treba riestit vymontovanim celej pristrojovky, je to hrozna robota, a nikto to uz nenapasuje naspat tak, aby to potom nehrkotalo.

Ja by som patral napr. po tom, ci nie je pokazeny vnutorny obeh. Napr. na prvych Citroenoch C5 bezne praskala klapka, ktora to prepina. Ci neostal vnutorny obeh zaseknuty zistis lahko nasledovne. Vsetky okna zavries, iba jedno nechas asi 1 - 2 cm otvorene. Pustis silno ventilator, postavis sa zvonka k tomu oknu, musis citit silny prid vzduchu (mozes pouzit napr. vreckovku, ktoru ti to bude odfukovat). Niekoho posadis do auta, on prepne na vnutorny okruh, prud vzduchu musi ustat. Musis skratka rozoznat rozdiel medzi tymi dvoma polohami.

Dalsia moznost je, ze sa pokazila klima (chladenie).

Ake je to auto?
ludmilla
30.12.09,09:35
Radiator moze zacat tiect napr. po vymene chladiacej kvapaliny. No po case zistite ubytok kvapaliny, ak je prasknuty. V takom pripade ase lepsie auto predat, zvycajne to treba riestit vymontovanim celej pristrojovky, je to hrozna robota, a nikto to uz nenapasuje naspat tak, aby to potom nehrkotalo.

Ja by som patral napr. po tom, ci nie je pokazeny vnutorny obeh. Napr. na prvych Citroenoch C5 bezne praskala klapka, ktora to prepina. Ci neostal vnutorny obeh zaseknuty zistis lahko nasledovne. Vsetky okna zavries, iba jedno nechas asi 1 - 2 cm otvorene. Pustis silno ventilator, postavis sa zvonka k tomu oknu, musis citit silny prid vzduchu (mozes pouzit napr. vreckovku, ktoru ti to bude odfukovat). Niekoho posadis do auta, on prepne na vnutorny okruh, prud vzduchu musi ustat. Musis skratka rozoznat rozdiel medzi tymi dvoma polohami.


Dalsia moznost je, ze sa pokazila klima (chladenie).

Ake je to auto?

Chladiacu kvapalinu manžel skontroloval ako prvú vec a neubudlo z nej.
S tou klímou môže byť problém. V lete som viezla svokru do kaplnky a je tam dosť neupravený terén (v lese), cúvala som do kopca po lesnej ceste a auto odmietalo poslušnosť, začal sa však šíriť zvláštny zápach podľa mňa ako zdochlinový a podľa môjho 8 - ročného syna ako pri práci s "flexa-brúskou" (neviem čo to je). Auto sme dali skontrolovať a zistili, že pri výmene brzdového asi obloženia viac pritiahli brzdu ( to vysvetlilo problém s cúvaním). Tvrdili, že klíma je v poriadku a vymenili všetky filtre.Ten zápach bol potom následne cítiť ešte pár dní, mali sme pocit, že uniká freón zo systému.
Občas sa stalo, že zrazu ostalo v aute zima i keď bola teplota nastavená napr. na 21 stupňov - prúdil nepríjemný studený vzduch, keď som vypla palubný počítač a znovu zapla, klíma začala fungovať dobre. Teraz aj zdá sa funguje.
Je to Hyundai Santa Fe.
Generalissimus
30.12.09,10:24
Ja si myslim ze je pokazena klima. Dajte si skontrolovat ci je tam napln.

Riesenie: Vypnite klimatizaciu, pri teplom motore pustit naplno ventilator s kurenim, okamzite by sa mali zahmliet vsetky skla v aute, skla neutierat handrou ale pockat kym prud tepleho vzduchu sam vysusi skla(niekolko minut), uz by to potom nemalo rosit. Potom uz klimu nezapinat pokial si ju date pozriet.


A ten smrad: spalili ste trosku spojku ;), to sa zenam stava pri cuvani do kopca :o
misomiso
30.12.09,16:43
začal sa však šíriť zvláštny zápach podľa mňa ako zdochlinový a podľa môjho 8 - ročného syna ako pri práci s "flexa-brúskou" (neviem čo to je)





A ten smrad: spalili ste trosku spojku ;), to sa zenam stava pri cuvani do kopca :o

Ja si tiez myslim, ze to bude haprujuca klima, ak netecie radiator, tak nic ine to nemoze byt. Musi to pozriet niekto, kto sa v tom vyzna (co nie vzdy v servise je zaruka).

A ten smrad - no podla mna zdochlina a karboruska je dost rozdiel. :)
Stefan2005
30.12.09,16:58
...V takom pripade ase lepsie auto predat, ...

... vždy, keď vidím výhodnú kúpu auta, tak ma takáto príčina predaja vždy napadne.
ludmilla
05.01.10,19:21
Ďakujem všetkým za odpovede, po novom roku sa okno prestalo rosiť ako mávnutím čarovného prútika.
armor1
06.01.10,06:39
Ahoj. To rosenia skla je zvacsa sposobene vlhkostou v interieri. Tada ak snezilo, alebo prsalo sa na podrazkach doniesla vlhkost do interieru. Ona zvacsa ustupi ak interier trosku preschne, co sa asi stalo vo vasom pripade
domenico.office
06.01.10,07:10
Rosenie okien môže spôsobovať prepnutie režimu nasávania vzduchu do ventilátora kúrenia. Ak mám nastavené na nasávanie vzduchu z interiéru, okná sa zahmlia, ak z vonku, je všetko OK.