19roman97
29.12.09,20:28
ahojte poradaci.prosim mozete mi poradit priblizne cenu a co mame kupit na dvere do vchodu na 1 dvere ak nás je 6rodín a popripade nejaku firmu. maximalne tak do 350€. je to surne.dakujem s pozdravom R.
Chobot
30.12.09,08:12
ahojte poradaci.prosim mozete mi poradit priblizne cenu a co mame kupit na dvere do vchodu na 1 dvere ak nás je 6rodín a popripade nejaku firmu. maximalne tak do 350€. je to surne.dakujem s pozdravom R.

No, firmu ti viem poradiť - jedným z hlavných dodáteľov DEK systému je firma RYS (http://www.rys.sk/). Oni potom majú zmluvy s certifikovanými montážnymi firmami, ktoré ich systémy montujú zákazníkom. Takže začal by som návštevou alebo telefonátom tejto firmy, kde ti poradia s výberom a inštaláciou systému.

Čo budete potrebovať? To záleží od vás, čo všetko od tohto systému očakávate. Samotný jeden DEK kľúč stojí cca 2,5 EUR, takže pri počte 3 kľúče pre každú rodinu len kľúče vás budú stáť cca 50 EUR.

Potom potrebujete základnú jednotku, sú rôzne typy, ceny sú od 100 EUR (pri jednoduché pre jedny dvere) alebo od 150 (sieťové, určené pre viacero kontrolovaných vstupov).

Pokiaľ vám stačí, že budete mať pôvodné dvere s pôvodným zámkom, akurát že ich nebudete otvárať obyčajným kľúčom, ale DEK kľúčom a elektromagnetickým zámkom, tak do tej ceny sa zmestíte. Pokiaľ ale chcete zvýšenú ochranu - napr. magnetické zámky na dvere (na jedny dvere treba 2 zámky), tak jeden taký zámok stojí cca 120 EUR. Je to určite bezpečnejšie, než klasický zámok (otváraný tým bzučiakom, ktorý sa dá otvoriť silnejším trhnutím dverí), lebo tie 2 magnetické zámky vyvinú silu cca 700 kg, teda dvere neodtrhne od tých zámkov ani Chuck Norris.

Takže pozri si ich stránku, aby si mal prehľad o produktoch, o systéme DEK, jeho možnostiach a podľa toho si vyberte zostavu. AK by si chce praktické rady, tak sa pýtaj, my to máme v paneláku (90 bytov) namontované už nejakých pár rokov....