domin1223
29.12.09,21:25
Ahojte ako by som mohol exportovať excel do pdf alebo wordu? Poraďte prosim. Je nato nejaky VBA kód?

Ďakujem
zdenka131
29.12.09,20:32
Chobot
29.12.09,20:39
Ahojte ako by som mohol exportovať excel do pdf alebo wordu? Poraďte prosim. Je nato nejaky VBA kód?

Ďakujem

Ak chceš akýkoľvek dokument konvertovať do formátu .pdf, tak si nainštaluj nejakú free aplikáciu na tvorbu .pdf dokumentov. Ja napr. používam PDF Creator, je to jednoduché, ako keď tlačíš dokument.
arizona
29.12.09,20:44
220870
29.12.09,20:51
Najjednoduchšie je mať v počítači nainštalovaný Free ofis.Tam len kliknete na ikonku na hlavnom paneli a máte z excelu nádherné pdf.Excel a word som už dávno odporúčal z počítača.
domin1223
30.12.09,09:34
Ďakujem vam všetkym za rady ale ja by som potreboval naprogramovať tak makro aby sa exportoval excel do pdf, word
Chobot
30.12.09,11:08
Ďakujem vam všetkym za rady ale ja by som potreboval naprogramovať tak makro aby sa exportoval excel do pdf, word

Neviem, či to niekto iný pochopil, ale ja teda nie.

Čo to potrebuješ? Makro na export do pdf? Tým jedine zautomatizuješ to, čo by si urobil aj ručne. Chceš konvertovať viac súborov do pdf naraz? Alebo prečo to chceš riešiť makrom, keď cez PDF Creator a tlač dokumentu sú to 4 kliky a máš dokument pdf... Dokonca, ako som pozeral, Excel2007 má priamo v možnostiach "Uložiť ako..." voľbu formát PDF.

A raz spomínaš pdf a raz word. Tak do čoho to chceš konvertovať?
marjankaj
30.12.09,12:40
Ahojte ako by som mohol exportovať excel do pdf alebo wordu? Poraďte prosim. Je nato nejaky VBA kód?

Ďakujem
List z EXCELU do WORDU dostaneš aj tak, keď v aktívnom liste excelu stlačíš
CTRL+a
potom
CTRL+c
potom otvoríš Word
a stlačíš CTRL+v
A je to.

Na PDF musíš mať program, ktorý vie takýto súbor vytvoriť. Tipov si dostal už dosť.