Valcake
30.12.09,02:08
Zdravím, mám taký problém.
Neviem sa pripojiť ku gmail. Mala som orange Fibernet a maily v azete aj gmail cez Thunderb. fungovali na 100%. Potom som mala príliš veľa infik. položiek, tak sa NB preinštaloval, ale medzitým som zmenila pr. na Antik /kvôli TV programom/. Nainštalovali mi tam Microsoft Outlook a ja som si stiahla Thunderbird 3. Na nete som našla návod ako si vytvoriť kontá, prestaviť provid., príjem pošty, odosiel.pošty, ale v outlooku mi vypisuje: V Adresári došlo k chybe, nevie nájsť súbor WAB a DLL. Cez google sa ku gmail neviem pripojiť..len načítava a načítava a potom vypíše, že čas vypršal. Ani v Azete sa nedá prihlásiť. Pokúste sa mi prosím, pomôcť takým laickým prístupom. Ďakujem za každú odpoveď. Prajem pekný deň!
kergulaan
30.12.09,07:45
Zdravím, mám taký problém.
Neviem sa pripojiť ku gmail. Mala som orange Fibernet a maily v azete aj gmail cez Thunderb. fungovali na 100%. Potom som mala príliš veľa infik. položiek, tak sa NB preinštaloval, ale medzitým som zmenila pr. na Antik /kvôli TV programom/. Nainštalovali mi tam Microsoft Outlook a ja som si stiahla Thunderbird 3. Na nete som našla návod ako si vytvoriť kontá, prestaviť provid., príjem pošty, odosiel.pošty, ale v outlooku mi vypisuje: V Adresári došlo k chybe, nevie nájsť súbor WAB a DLL. Cez google sa ku gmail neviem pripojiť..len načítava a načítava a potom vypíše, že čas vypršal. Ani v Azete sa nedá prihlásiť. Pokúste sa mi prosím, pomôcť takým laickým prístupom. Ďakujem za každú odpoveď. Prajem pekný deň!
Pises, ze si stiahla Thunderbirda a potom ze ti Outlook vyhadzuje chybovu hlasku. Teda pouzivas na maily Out. alebo TB?
Pri nastavovani TB mas automaticku volbu vytvorenia pripojenia na G-mail aj s nastavenim cisla portu atd, len zadas tvoju gmail adresu, meno a par poloziek ako je napr ci chces sifrovanie atd. a malo by to fungovat.
Deiky
30.12.09,08:20
Presne ako pise kergulaan
Aj pri outlooku aj pri TB mas automaticky predvolene spojenie s gmail...Niet tam co pobabrat na spojeni... S azetom staci zadat POP3 a odosielanie posty prihlasovacie meno heslo.. tiez nic zlozite ak ti to hadze chybu skus preinstalovat TB...
A este si pozri firewall ci ti to neblokuje ale to by sa stat nemalo..
Provider by s tym nemal mat nic spolocné...
Valcake
30.12.09,19:54
Áno, to viem, že mám automaticky predvolené pripojenie ku gmail, ale predsa je to pobabrané, lebo sa neviem pripojiť. Prečo mi vypisuje, že čas k pripojeniu vypršal. A to ani cez google nevyhodí mi pripojenie-vytvorenie účtu. kergulaan presne tak som to mala predtým ako píšeš a bolo to OK. Teraz nepoužívam žiadny mail, lebo ma nikam nepustí. TB som už odinštal. aj zas nainštal. a nič. Čo všetko má byť vo firewalle blokované, príp. povolené? Pre TB som dala výnimku. A ďalej sa neviem pohnúť...čo mám urobiť? poraďte...
Valcake
30.12.09,20:49
Toto sa mi zobrazuje ak zadám gmail v googli:

Server www.google.com má príliš dlhú odozvu.








* Server môže byť dočasne nedostupný alebo zaneprázdnený. Svoj pokus opakujte neskôr.

* Ak sa nedá načítať žiadna stránka, skontrolujte pripojenie počítača k sieti.

* Ak sú počítač alebo sieť chránené bránou firewall alebo serverom proxy, uistite sa, či má Firefox povolený prístup k webu.
Valcake
30.12.09,22:57
Problémy související s prohlížečem. Jestliže prohlížeč při přístupu k vaší doručené poště neustále znovu načítá stránku, jedná se pravděpodobně o problém prohlížeče a zřejmě bude nutné vymazat mezipaměť prohlížeče a soubory cookie.

Našla som ešte toto, len čo s tým? Kde je medzipamäť prehliadača?
Ako a kde vymažem súbory cookie? Skúste mi ešte poradiť aj keď neskôr, prosím...dík. Prajem veselý Silvester a šťastný Nový rok každému. Val.
kergulaan
31.12.09,07:13
Zacnem od konca
Vymazanie cookies v FF - Nastroje - Moznosti - Sukromie - Zobrazit cokies - Odstranit vsetky.

Ked sme pri tych keksoch, pozri sa ako mas nastavene povolovanie cookies pri Googli - opat: Nastroje - Moznosti - Sukromie - Povolit servrom nastavovat cookies - musis mat tuto volbu zaskrtnutu alebo vo vynimkach nastavene povolenie pre Google, ze moze nastavovat cookies.

- pises ze ta to nikde nepusti - to ako ze vobec sa nedostanes na net, na ziadnu stranku?

- ku vyhladavani v googli - sa dostabnes normalne?

- mas aj ine sluzby / ucty u Googla -
skus sa tu prihlasit a potom ist na gmail: https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?passive=1209600&continue=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Faccounts%2 FManageAccount&followup=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Faccounts%2 FManageAccount

- TB po instalacii a nastaveni uctou na Gmail - co ti to ukazuje?
Valcake
01.01.10,22:37
Čas pripojenia vypršal

Server www.google.com má príliš dlhú odozvu.


* Server môže byť dočasne nedostupný alebo zaneprázdnený. Svoj pokus opakujte neskôr.

* Ak sa nedá načítať žiadna stránka, skontrolujte pripojenie počítača k sieti.

* Ak sú počítač alebo sieť chránené bránou firewall alebo serverom proxy, uistite sa, či má Firefox povolený prístup k webu.


- na net sa dostanem, inak by som nebola ani na PORADE /asi
- v google sa dostanem na vyhľadávanie aj som našla rôzne odpovede, ale
ak zadám google mail / a vôbec čo sa týka mail, tak mi vyhodí čo mám modrým.
- iné účty u googla nemám
- ani tvoj link mi nepripojí
- TB som odinštallovala aj opäť nainštalovala a účet je uzamknutý.
Dííííííííííík za ochotu
sondaw
01.01.10,23:07
Pokud používáš jako prohlížeč Firefox, zkus stáhnout doplněk Gmail Notifier
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/search?q=Gmail+Notifier&cat=all&advancedsearch=1&as=1&appid=1&lver=3.0&atype=0&pp=20&pid=5&sort=&lup=
Budeš mít v liště ikonku, která ti ukáže i počet mailů, stačí potom jen kliknout a jsem na účtu

Pokud se dostaneš sem
http://toolbar.google.com/gmail-helper/notifier_windows.html
můžeš si stáhnout Gmail Notifier, kdy budeš mít ikonku v liště u hodin
sondaw
01.01.10,23:08
Ještě obrázek z lišty
Valcake
02.01.10,00:35
sondaw, používam Firefox a mám Vistu
- a som tam kde som bola
- prvý link mi zase len načítava.......
- druhý notif. som stiahla, v ovl. pan. som pozrela ok
- ale znova vypisuje:Cannot log in to mailbox / 12002 / The request timed out. ?????????????????????????????????????????????????? ??????
sondaw
02.01.10,01:08
Je to celé divné, mám taky Firefox a Vistu a s gmailem nemám žádný problém. Používán jako klienta WindowsMail, který mi plně vyhovuje, ve firewallu od ESS mám nastavenou Gmailu povolení, povolené HTTP s porty 80,8080,3128 a u HTTPS port 443 (to je výchozí nastavení)
Na netu je popis chyby, kterou udáváš jako selhání služby HTTP či portu nebo zablokováním firewallu
Jaký používáš firewall?
Zkus si nastavit jako výchozího klienta WindowsMail (jen na zkoušku), jestli se ke gmailu nepřipojíš. Pokud ano, tak to máš někde zablokované v TB
Pokud bude všechno stejné a chyba se znovu objeví, zkus na chvilku vypnout firewall (i když to normálně nedoporučuji), ale pokud se ke gmail připojíš, máš špatně nastavený firewall
Nic jiného mne nenapadá

Ještě mne napadlo, dej ve firewallu do výjimek Gmail a jako druhé zkus, jestli se připojíš přes IE
armor1
02.01.10,06:18
Ahoj. Neviem ako je to s Thunderbom, ale pokial ti ten Gmail nejde ani vo Firefoxe, tak chyba moze byt aj v nainstalovanych doplnkoch. Mne napr doplnok pre Skype blokoval prehravanie videa na internete. Mozno je tam nejaka obdobna chyba.
Tak to len moj postreh:)
frederyka
02.01.10,09:01
Zdravím, mám taký problém.
Neviem sa pripojiť ku gmail. Mala som orange Fibernet a maily v azete aj gmail cez Thunderb. fungovali na 100%. Potom som mala príliš veľa infik. položiek, tak sa NB preinštaloval, ale medzitým som zmenila pr. na Antik /kvôli TV programom/. Nainštalovali mi tam Microsoft Outlook a ja som si stiahla Thunderbird 3. Na nete som našla návod ako si vytvoriť kontá, prestaviť provid., príjem pošty, odosiel.pošty, ale v outlooku mi vypisuje: V Adresári došlo k chybe, nevie nájsť súbor WAB a DLL. Cez google sa ku gmail neviem pripojiť..len načítava a načítava a potom vypíše, že čas vypršal. Ani v Azete sa nedá prihlásiť. Pokúste sa mi prosím, pomôcť takým laickým prístupom. Ďakujem za každú odpoveď. Prajem pekný deň!

Ahoj, skontroluj si povolenie JavaScript - dostaneš sa cez Nástroje, Možnosti, Obsah, musíš mať fajku pri JavaScript.;)
stadur
22.01.10,11:01
nepises ake mas pripojenie. Ak ides cez router, na ktorom je firewall, moze byt ze tu je to zakazane. Ked ako pises si mala problemy s infik. polozkami.
Valcake
22.01.10,19:37
Ďakujem, mám pev.pripojenie cez Antik a oni mi to zablokovali. Zavolala som im a vyriešilo sa to. Vďaka za pomoc.
misoft
22.01.10,19:42
mimotemy Je veľmi čudné, že Antik blokoval gmail. Veď takto porušil aj obchodné podmienky - poskytovať pripojenie (a je jedno kde!).

Stálo by za úvahu od nich požadovať satisfakciu, prípadne kompenzáciu.
kergulaan
23.01.10,07:24
Ďakujem, mám pev.pripojenie cez Antik a oni mi to zablokovali. Zavolala som im a vyriešilo sa to. Vďaka za pomoc.

Zaujimave, vies, informovali ta preco?
Valcake
23.01.10,18:38
Možno máte pravdu, ale ktovie kde som ja porobila chybu v nastavovaniach.
Valcake
23.01.10,18:42
Teraz som ho dala preinštalovať, lebo Firefox mi neodpovídá, a ani IE. Píšem z iného PC
ubka
29.11.10,20:59
vyriešené..