Dana7
30.12.09,08:33
Prosím vie mi niekto poradiť, ako je to s rezervou na nevyčerpanú dovolenku u pracovníkov, ktorí sú vyňatí z pracovného pomeru? Konkrétne mám v stave pracovníčku, ktorá odišla v júli 2008 na materskú dovolenku. Nakoľko jej počas trvania materskej ešte vznikol nárok na dovolenku, tak má stále 14 dní nevyčerpanej dovolenky z r. 2008. V roku 2008 nebol problém vytvoriť rezervu, pretože ešte existovala priemerka dovolenky. Ale teraz mi nie je jasné, ak si ju v roku 2009 tiez nevyčerpala, tak teraz by som tu rezervu mala asi zrušiť a tvoriť ďalšiu, až do roku, kým ju reálne po ukončeíi materskej nevyčerpá. Ale nie sm si tým celkom istá, a ani neviem akú priemerku mám voliť?:rolleyes:

Vopred ďakujem za všetky rady
Tweety
30.12.09,07:36
Prosím vie mi niekto poradiť, ako je to s rezervou na nevyčerpanú dovolenku u pracovníkov, ktorí sú vyňatí z pracovného pomeru? Konkrétne mám v stave pracovníčku, ktorá odišla v júli 2008 na materskú dovolenku. Nakoľko jej počas trvania materskej ešte vznikol nárok na dovolenku, tak má stále 14 dní nevyčerpanej dovolenky z r. 2008. V roku 2008 nebol problém vytvoriť rezervu, pretože ešte existovala priemerka dovolenky. Ale teraz mi nie je jasné, ak si ju v roku 2009 tiez nevyčerpala, tak teraz by som tu rezervu mala asi zrušiť a tvoriť ďalšiu, až do roku, kým ju reálne po ukončeíi materskej nevyčerpá. Áno, tak. Ale nie sm si tým celkom istá, a ani neviem akú priemerku mám voliť? Vypočítaš ju z pravdepodobného zárobku :rolleyes:

Vopred ďakujem za všetky rady
Odpovede v texte.