Zita5
30.12.09,09:44
Pre fyzické osoby, ktoré prenajímajú nehnuteľnosť, byt alebo nebytový priestor, platia od januára nové pravidlá. Zužujú sa tak možnosti na obchádzanie zákona. V zmysle novely zákona o správe daní a poplatkov sa musí každý, kto prenajíma akúkoľvek časť nehnuteľnosti, registrovať na daňovom úrade.

Zatiaľ Vám prilepím sem tento článok , ak nájdem novelu zákona o správe daní a poplatkov , tak to sem prilepím .

http://www.investujeme.sk/clanky/dan-z-prenajmu-od-prveho-januara-sa-musi-takmer-kazdy-kto-prenajima/

P.S. Ospravedlňujem sa čierňavu, ale neumožňuje mi dať písmo do klasickej farby .
Zita5
07.01.10,16:51
Zita5
22.01.10,10:51
DAŇOVÉ RIADITEĽSTVO SLOVENSKEJ
REPUBLIKY BANSKÁ BYSTRICA
Kontrolná činnosť Daňovej správy SR v roku 2010
Hlavný cieľ :
Výkon kontrolnej činnosti v súlade s prijatými strategickými cieľmi
Daňovej správy SR pre oblasť daňovej kontroly
Zameranie DK:

Preverovanie daňových subjektov poskytujúcich prenájom nehnuteľností

Kontroly vykonávané na základe rizikových analýz

Preverovanie daňových subjektov z hľadiska ich ekonomickej aktivity
a ukončenie registrácie na DPH v prípade nevykonávania reálnej
ekonomickej činnosti s cieľom eliminovať nezákonné odčerpávanie
finančných prostriedkov ŠR, kontroly zamerané na reálnosť vykonaných
intrakomunitárnych obchodov

Reálnosť a objektívnosť údajov uvedených v Obchodnom registri

Kontroly dodržiavania používania ERP, predovšetkým na spoločenských,
kultúrnych, športových akciách a predajných trhoch

Kontroly nelegálnej práce v rizikových odvetviach hospodárstva
fiesta
15.02.10,13:10
Nemám v tom celkom jasno. Ak SZČO má ŽL (okrem iných predmetov podnikania) aj na prenájom nehnuteľnosti od r. 2007, a tieto príjmy zahŕňa do príjmov podľa § 6, má oznamovaciu povinnosť do 28.2.2010?
fiesta
17.02.10,08:03
Nemám v tom celkom jasno. Ak SZČO má ŽL (okrem iných predmetov podnikania) aj na prenájom nehnuteľnosti od r. 2007, a tieto príjmy zahŕňa do príjmov podľa § 6, má oznamovaciu povinnosť do 28.2.2010?
Bola som sa spýtať na DU, takže mám oznamovaciu povinnosť.
DanielaSL
23.02.10,14:13
Dnes sa ma dotazoval jeden známy, ktorý je vlastníkom nehnuteľnosti, že či je pravda, že každý vlastník nehnuteľnosti..aj keď ju neprenajíma, sa musí zaregistrovať na DÚ a doložiť čestné prehlásenie, že túto neprenajíma.... Z toho ale ,čo Zitka dala som sa dočítala len o takých, ktorí prenajímajú aspoň časť... alebo som to zle čítala?
Zita5
24.02.10,06:00
Dnes sa ma dotazoval jeden známy, ktorý je vlastníkom nehnuteľnosti, že či je pravda, že každý vlastník nehnuteľnosti..aj keď ju neprenajíma, sa musí zaregistrovať na DÚ a doložiť čestné prehlásenie, že túto neprenajíma.... Z toho ale ,čo Zitka dala som sa dočítala len o takých, ktorí prenajímajú aspoň časť... alebo som to zle čítala?


Danka registráciu nerobia vlastníci nehnuteľností všeobecne a povinne , ale len vlastníci nehnuteľností , ktorí prenajímajú čo i len časť svojej nehnuteľnosti , ktorej sú vlastníkmi .Ak neprenajíma , tak sa neregistruje .
Zita5
24.02.10,06:27
Pre tých , čo sú povinný sa registrovať na DU/nie podnikatelia , ktorý sú registrovaný už na DU z titulu podnikania / / prikladám prihlášku .

Vyplníte :

riadok 02 - rodné číslo
riadok 05 - Daň z príjmov fyzických osôb - tu spravíte len krížik
Základné údaje o daňovníkovi
riadok 10
riadok 11
riadok 12
riadok 13
riadok 14
riadok 15
riadok 16,17
riadok 18,19 len v prípade Vášho rozhodnutia
riadok 21 napíšte prenájom nehnuteľností

Druhá strana

Doplňujúce údaje o daňovníkovi :
riadok 22-50 podľa potreby
V časti -Peňažný ústav , ak máte zriadený bankový účet , na ktorý Vám platia prenájom , tak tu spravte krížik a dolu kde sa uvádza počet strán príloh , ak budete nahlasovať len BU vpíšte 01.

V časti prehlásenie zakrúžkujte podľa potreby , či sa jedná o novú registráciu , zakrúžkujete a) .
Ukončite dátum a podpis .

Príloha 1 - tu vypisujete rodné číslo a názov peňažného ústavu a číslo bankového účtu , pokiaľ tento účet nahlasujete a vlastníte .