keri
30.12.09,13:15
Dobry den,
bude niekto taky ochotny a pomoze mi? Co vsetko ma urobit, dat podpisat zamestnancom mzdova uctovnicka ku koncu roka, resp. zaciatkom noveho roka? Predtym som robila PU a teraz mi pridali i mzdy, takze tento rok budem mat velmi zaujimavy... Dakujem.
hanelie
30.12.09,12:49
podpísať zci - vyhlásenie do 31.1.
do 15.2 podávajú zci žiadosti o RZD
podať prehľad DÚ za 4 Q do 15.1 /ak je zrážková daň / do konca januára ak je preddavková daň
mata82
30.12.09,16:37
podať prehľad DÚ za 4 Q do 15.1 /ak je zrážková daň / do konca januára ak je preddavková daň
prehľad za 4Q na DÚ sa podáva do konca januára aj pri zrážkovej dani, aspoň ja tak podávam
hanelie
30.12.09,17:09
ja som podávala tento rok ZD vždy do 15 - teho info mám priamo od daňovej správkyne
Zdenka 0705
30.12.09,17:16
ja som podávala tento rok ZD vždy do 15 - teho info mám priamo od daňovej správkyne
To je pre mňa novinka, niečo som prehliadla???
Ak mám preddavkovú aj zrážkovú tak potom ako?
veronikasad
30.12.09,17:20
ja som podávala tento rok ZD vždy do 15 - teho info mám priamo od daňovej správkyne
na akom tlačive ? Veď aj zrážková daň je už uvedená v prehlade a samostatné tlačivo sa nepodáva ...
hanelie
30.12.09,17:22
veď práve, že na jednotnom takže aj predavková tam už bola uvedená
veronikasad
30.12.09,17:23
veď práve, že na jednotnom takže aj predavková tam už bola uvedená
Potom mi nesedí tvoj termín - termín na podanie prehladu je do konca nasl. mesiaca po skončení kal. štvrťroka - prečo teda do 15, ?
hanelie
30.12.09,17:32
takýto bol výklad od správkyne:
1. aj je ZD aj PD tak do 15 /
2. ak je len PD do konca mesiaca
babi2
30.12.09,18:07
takýto bol výklad od správkyne:
1. aj je ZD aj PD tak do 15 /
2. ak je len PD do konca mesiaca
Toto je daňový kalendár stiahnutý z DRSR, pani správkyňa si to trochu asi splietla, lebo do 15. sa podáva oznámenie o zrazení zrážkovej dane, ale nie zo závislej činnosti.
Január 15.1.2009 toto je ten zlý dátum ale hrubo vyznačené určite platí
Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43
Odvedenie dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou
Odvedenie dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou
Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov fyzických osôb platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu
Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov právnických osôb platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu

Február 2.2.2009 aj toto je zlý dátum
Podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel a zaplatenie dane vyplývajúce z daňového priznania za rok 2008
Predloženie prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dani vyberanej podľa § 43 z vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok
Podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel a zaplatenie dane vyplývajúce z daňového priznania za rok 2008
Zaplatenie mesačných preddavkov na daň z príjmov u právnických osôb, ktorých daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie presiahla 16 596,96 EUR vo výške 1/12 dane za predchádzajúce zdaňovacie obdobie
Zaplatenie mesačných preddavkov na daň z príjmov u fyzických osôb, ktorých posledná známa daňová povinnosť presiahla 16 596,96 EUR vo výške 1/12 poslednej známej daňovej povinnosti
Zaplatenie mesačných preddavkov na daň z motorových vozidiel u daňovníka, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahne 8 292 EUR vo výške 1/12 predpokladanej dane

Takže aj DÚ je omylný, Pri najbližších daňových povinnostiach, majú uvedený správny dátum, a keď sa to rozklikne, to som si všimla až teraz, je tam všade uvedený dátum z minulého roku:rolleyes:
Takto to je uvedené a po rozkliknutí sa objaví dátum z minulého roku
15.1.2010
> Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov FO
> Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov PO
> Daň z príjmov FO vyberaná zrážkou
> Daň z príjmov PO vyberaná zrážkou
> Zabezpečenie dane z príjmov FO
> Zabezpečenie dane z príjmov PO
Jana2004
30.12.09,18:50
Ak máš dohodárov na dobu určitú do 31.12. nezabudni ich odhlásiť zo sociálnej poisťovne.
Benko
01.01.10,10:51
Musím dohodárov odhlásiť aj keď od januára bude nová dohoda?
Dodenko
01.01.10,11:02
Ano, k 31.12.2009 odhlásiť dohodárov, a keď začne nová dohoda od 1.1.2010 tak ich prihlásiť do SP.
Zdenka 0705
01.01.10,12:08
Musím dohodárov odhlásiť aj keď od januára bude nová dohoda?
Keď spravíš novú dohodu, tak áno. Treba odhlásiť.
Ak spravíš dodatok k dohode, kde predĺžiš dohodu, alebo zmeniš dobu určitú na neurčitú, tak nie.
KEJKA
01.01.10,14:30
Keď spravíš novú dohodu, tak áno. Treba odhlásiť.
Ak spravíš dodatok k dohode, kde predĺžiš dohodu, alebo zmeniš dobu určitú na neurčitú, tak nie.
už sa to tu rozoberalo, že DOVP sa vždy uzatvára na dobu určitú. takže treba odhlásiť.
Zdenka 0705
01.01.10,14:47
už sa to tu rozoberalo, že DOVP sa vždy uzatvára na dobu určitú. takže treba odhlásiť.
Nikde som si nevšimla, že by zadávateľka dotazu hovorila o DOVP.
Ja som mala na mysli DoPČ, tam by to malo byť tak, ako som písala.
KEJKA
01.01.10,15:19
Ak máš dohodárov na dobu určitú do 31.12. nezabudni ich odhlásiť zo sociálnej poisťovne.


Musím dohodárov odhlásiť aj keď od januára bude nová dohoda?


Ano, k 31.12.2009 odhlásiť dohodárov, a keď začne nová dohoda od 1.1.2010 tak ich prihlásiť do SP.


Keď spravíš novú dohodu, tak áno. Treba odhlásiť.
Ak spravíš dodatok k dohode, kde predĺžiš dohodu, alebo zmeniš dobu určitú na neurčitú, tak nie.


už sa to tu rozoberalo, že DOVP sa vždy uzatvára na dobu určitú. takže treba odhlásiť.
pojem "dohodári" môže zahrňovať DoPČ, aj DOVP, aj DBPŠ - preto som to radšej upresnila.
Pre DOVP platí moja odpoved, pre ostatných dohodárov tvoja.
VERONIKA6
01.01.10,18:00
Ano, k 31.12.2009 odhlásiť dohodárov, a keď začne nová dohoda od 1.1.2010 tak ich prihlásiť do SP.
Nezabudni prihlásiť deň pred nástupom do pracovného pomeru.
keri
03.01.10,12:44
podpísať zci - vyhlásenie do 31.1.
do 15.2 podávajú zci žiadosti o RZD
podať prehľad DÚ za 4 Q do 15.1 /ak je zrážková daň / do konca januára ak je preddavková daň
Aj dohodari podpisuju vyhlasenia?Resp. aj im urobim potom rocne zuctovanie?Ak mi zamestnanec neda do 15.2. ziadost o RZD, tak mu vystavim doklad o prijme - tam je aky termin? A este: ELDZ sa posielaju teraz na SP? Alebo ich vyplnim a necham ich u seba? Dakujem za trpezlivost.
drobeceva
03.01.10,13:06
Aj dohodari podpisuju vyhlasenia?Resp. aj im urobim potom rocne zuctovanie?Ak mi zamestnanec neda do 15.2. ziadost o RZD, tak mu vystavim doklad o prijme - tam je aky termin? A este: ELDZ sa posielaju teraz na SP? Alebo ich vyplnim a necham ich u seba? Dakujem za trpezlivost.
ak dohodár nemá iného z-ľa podpísané vyhlásenie, môže podpísať.
Ak Ťa požiada do 15.2. a donesie všetky potrebné doklady k vykonaniu RZD, môžeš urobiť
Do 10.3.2010 vydáš "Potvrdenie" tým z-com, ktorí nepožiadajú z-ľa o vykonanie RZD
ELDP - u dohodárov nevystavuješ, u ostatných z-coch postupuješ na príslušnú pobočku SP až pri výstupe
bv_alexandra
03.01.10,13:07
Aj dohodari podpisuju vyhlasenia?áno ak si chcú uplatniť NČZD. Resp. aj im urobim potom rocne zuctovanie?Ak mi zamestnanec neda do 15.2. ziadost o RZD, tak mu vystavim doklad o prijme - tam je aky termin? A este: ELDZ sa posielaju teraz na SP?ELDP sa posiela na SP pri ukončení PP pri dohodách nie. Alebo ich vyplnim a necham ich u seba? Dakujem za trpezlivost.odpovede v texte.
ČO sa týka RZD ak ťa ZC nepožiada o vykonanie výpočtu RZD tak je potrebné vydať potvrdenie do 10.marca;)
keri
04.01.10,08:17
Velmi pekne dakujem :) Snad to nejak uz pojde. Mam skuskove obdobie na vyske, mam male dieta, teraz este tato nova "funkcia" v praci, ale posnazim sa. Este raz dakujem za rady.
Lenka1979
04.01.10,11:20
Keď spravíš novú dohodu, tak áno. Treba odhlásiť.
Ak spravíš dodatok k dohode, kde predĺžiš dohodu, alebo zmeniš dobu určitú na neurčitú, tak nie.

Keď je dohoda o VP uzatvorená od 01.11.2009-31.01.2010, treba k 31.12.09 odhlásiť a k 01.01.2010 znova prihlásiť?:eek:
Zdenka 0705
04.01.10,11:30
Keď je dohoda o VP uzatvorená od 01.11.2009-31.01.2010, treba k 31.12.09 odhlásiť a k 01.01.2010 znova prihlásiť?:eek:
Určite nie. Ten článok, čo si citovala, sa týkal DoPČ.
Lenka1979
04.01.10,11:34
Určite nie. Ten článok, čo si citovala, sa týkal DoPČ.

Zdenka, ďakujem. Práve som si prečítala a uistila sa v tom istom.
Viď.:

Dohodári - odhlášky (http://www.porada.sk/t125510-dohodari-odhlasky.html)
Betina2
05.01.10,11:35
Prosím Vás, pre rok 2010 sa podpisujú Vyhlásenia k DZČ platné pre rok 2009 alebo sú potrebné úplne nové tlačivá? Resp. či môžeme pokračovať v podpisovaní tlačív, ktoré mi zamestnanci podpisovali na rok 2009, alebo či vyšli nejaké nové typy, vzory tlačív, či bola nejaká zmena v tlačivách od 1.1.2010 a ak áno, tak aké? A dokedy ich treba dať podpísať? Menilo sa niečo v tomto?
Ďakujem.
michelle84
05.01.10,11:36
Prosím Vás, pre rok 2010 sa podpisujú Vyhlásenia k DZČ platné pre rok 2009 alebo sú potrebné úplne nové tlačivá? Resp. či môžeme pokračovať v podpisovaní tlačív, ktoré mi zamestnanci podpisovali na rok 2009, alebo či vyšli nejaké nové typy, vzory tlačív, či bola nejaká zmena v tlačivách od 1.1.2010 a ak áno, tak aké? A dokedy ich treba dať podpísať? Menilo sa niečo v tomto?
Ďakujem.

Môžete pokračovať v "starých" tlačivách, neboli žiadne zmeny.

Podpísať ich je potrebné do 31.01.2010.
99Bejka
05.01.10,12:56
Ja vžda podávam prehľady .Keď som dala tlačivo ohľadom zrážkovej dane tak mi na DU v BB povedali , že to všetko je už v prehľade ktorý sa podáva vždy do 30 dní po skončení kelend.štvrťroka .
Llívia
19.03.10,12:06
odpovede v texte.
ČO sa týka RZD ak ťa ZC nepožiada o vykonanie výpočtu RZD tak je potrebné vydať potvrdenie do 10.marca;)

Zákon o dani z príjmov:
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane § 39


5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie zamestnaneckej prémie a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do
a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.

Potvrdenie treba dať všetkým zamestnancom, aj tým, ktorým robíš RZD.