zelkaj
30.12.09,20:12
neviete poradiť ako žiť s polyneuropatiou- bolesti nôh - mravčenie,pocit studených nôh,krče a nekonečná bolesť... Ďakujem zelkaj
zdenka131
30.12.09,19:19
marjankaj
30.12.09,19:59
neviete poradiť ako žiť s polyneuropatiou- bolesti nôh - mravčenie,pocit studených nôh,krče a nekonečná bolesť... Ďakujem zelkaj

Ak je to z cukrovky, tak treba držať hladinu cukru v norme.
ondrejvla
30.12.09,20:37
neviete poradiť ako žiť s polyneuropatiou- bolesti nôh - mravčenie,pocit studených nôh,krče a nekonečná bolesť... Ďakujem zelkaj

Táto choroba je spojená väčšinou s cukrovkou, je to jeden z jej trestov za túto diagnózu. Vyvaruj sa punčocháčov a ponožiek so švíkmi na prstoch, obracaj si ich z opaku, je to veľká bolesť a tie švíky akoby rezali do nôh, maj nohy stále v teple, ja som si zohnala okruhliaky, dala do lavóra a každý deň ráno aj večer šliapem okruhliačiky v lavóre bosými nohami po cca 5 minút. Ver mi, trošku to pomáha, bolesť je menšia no a na kŕče daj si urobiť odbery, môže to byť aj nedostatok magnézia, prípadne kália, dostaneš kúpiť v lekárni bez predpisu Magnesium aj Kaldyum. Treba držať hladinu cukru v čo najnižších hodnotách.
BXLmiami
31.12.09,10:05
Vitamíny, minerály,masáž,sauna a pohyb,pohyb,pohyb,pohyb....
marjankaj
31.12.09,11:35
Vitamíny, minerály,masáž,sauna a pohyb,pohyb,pohyb,pohyb....


Pri takých bolestiach pohyb nie je príliš vhodný. Ešte tak plávanie.
BXLmiami
01.01.10,08:55
Omyl,udržať sa v chode je v tomto prípade kľúčové.Je nutná výživa danej oblasti,ak si sadneš,krv neprúdi,neprekrvuje,neprináša výživu a neodnáša toxíny.Pohyb aj proti bolesti.A to platí aj o klbnych problémoch.Nemyslím aerobic,ale chodiť a motať sa čo najviac.Príjemný Nový rok bez bolesti prajem.
marjankaj
01.01.10,10:19
Omyl,udržať sa v chode je v tomto prípade kľúčové.Je nutná výživa danej oblasti,ak si sadneš,krv neprúdi,neprekrvuje,neprináša výživu a neodnáša toxíny.Pohyb aj proti bolesti.A to platí aj o klbnych problémoch.Nemyslím aerobic,ale chodiť a motať sa čo najviac.Príjemný Nový rok bez bolesti prajem.

Možno máš s tým iné skúsenosti, ale ja som to zažil. Tieto bolesti sa prejavujú najviac(aspoň u mňa sa prejavovali) vtedy, keď si ľahneš, teda v noci a nedajú ti zaspať. Pomohlo iba zníženie hladiny glukózy. Odvtedy aspoň tá bolesť zmizla. Treba odstrániť prvotnú príčinu čím skôr a potom aj ten pohyb už nie je taký bolestivý.
BXLmiami
04.01.10,11:50
Treba odstrániť prvotnú príčinu,pokiaľ sa táto odstrániť dá.U cukrovky a pri alkoholizme to ide,ale pri iných typoch často nie.Ale bolesť nebolesť,jednoducho treba sa hýbať.Pokiaľ si sadneš a prestaneš sa hýbať,nemáš šancu.A to isté platí aj o klboch.Vhodne zvolený pohyb,primeraný zdrav.stavu.
Mirka T.
14.11.10,18:19
Pozdravujem vás všetkých.Tiež mám polyneuropatiu a v podlednom čase mám takéto problémy,je mi často zima,som citlivejšia na hluk,niektoré oblečenie moc neznesiem,pritom sú to veci,ktoré mi prv nerobili zimomriavky.No a dosť často sa ľakám a niekedy nemám ani dôvod.Môže to súvisieť s týmto ochorením?
buchač
15.04.19,17:20
Očuj, môj ty premúdrelý.
...a že ty si ešte nemal polyneuropatiu...či ?
Skôr by som povedal, že veru nie...inak by si tu také hlúposti nedával.

Toho MUDr. Peter Bednarčík, CSc. ani len neriešim...každý sa dá "kúpiť"...
Terezia13
15.04.19,18:32
tiež máme taký prípad a riešime ho rôzne - podľa pocitov bolesti a mravenčenia pomáha vodný kúpeľ chodidiel v teplejšej vode, chodidlá prvidelne natierať krémom - my to striedame niekedy hrejivý masážny krém, niekedy lekárom predpísaný krém, ponožky len zo zdravotníckych potrieb, nohy vždy v teple a na podporu prekrvenia končatín pohyb, topánky tiež odporúčam kupovať v predajni s pomôckami pre diabetikov - majú zosilnenú špicu, zakopnutie je pre diabetika nebezpečné
buchač
15.04.19,19:54
...zakopnutie je pre diabetika nebezpečné...
==================
Minulú zimu mi drbla na veľký palec siahovica...
Keďže sa to začalo určitým (negatívnym) spôsobom prejavovať, nuž som zbehol ku DIA.
Keď videla, čo sa stalo a ako to vyzeralo...že jááák rýchlo písala výmenný lístok na chiro. Snímka ukázala, že šlo o trieštivú zlomeninu.
Necht čiastočne zliezol, ale inak sa to dalo dosť rýchlo dokopy...
Terezia13
16.04.19,17:07
môj komentár bol pôvodne dlhší, ale jednu časť som vymazala, teraz ju napíšem - môj kolega tiež cukrovkár zakopol, palec sa nehojil, museli amputovať časť nohy, nepomohlo, išlo to ďalej a už je nebohý
buchač
16.04.19,17:33
Môj bývalý kolega tiež takto dopadol...ale on si k tomu dopomohol veľkou mierou aj sám.
Terezia13
16.04.19,17:55
nechcela som to sem dávať, nechcem strašiť, ale aj toto sa stáva
buchač
16.04.19,17:59
Nejde o strašenie, ide o realitu.

Osobne som zástancom tvrdej skutočnosti a nie nejakých prázdnych rečičiek....