Foxik
31.12.09,01:22
ahojte,

8 dni dozadu som podpisal zmluvu s internetovym providerom a zistil som, ze sa do internetu pripajam cez rovnaku IP adresu, ako i niektori dalsi ich zakaznici..

(pre neznalych -> standardom je, ze kazdy ma svoju adresu .. avsak tuna ju mam rovnaku, ako zvysok.. par internetovych sluzieb vsak pouziva tuto adresu na identifikaciu a dovoli pouzit sluzbu iba jednemu z tejto adresy a tym je zvysok 'obyvatelov' adresy obmedzovanych)

poprosil som ich o potvrdenie tohto faktu a nasledne, ak to nebudu vediet / chciet zmenit, poziadam o ukoncenie zmluvy..

ak by na to nechceli pristupit, je tu nejaka zakonna lehota, kde to mozem spravit jednostranne? bez ohladu na viazanost? existuje zakon, ktory hovori, ze ak tento fakt nebol uvedeny v ziadnych zmluvach / vseobecnych podmienkach, tak tu zmluvu mozno napadnu a zrusit?

dakujem
foxik
Fero11
31.12.09,03:39
Dnes ma verejnu IP adresu iba malokto (mozes providera o verejnu IP poziadat, ak ma este nejake k dispozicii, tak ti ju moze pridelit, ale je to spoplatnene (mozem sa opytat naco potrebujes verejnu I? ))
Foxik
31.12.09,10:46
napriklad na stahovanie filmov z roznych serverov (rapidshare,..)
Fero11
31.12.09,10:55
provider ta v tomto neobmedzuje. Ak ti da verejnu IP, tak tym nic neziskas z pohladu k rapidshare
Ak nemas premium, tak RS sa ani moc neoplati, tie rychlosti su dost biedne
Foxik
31.12.09,11:14
jo, ale tym, ze zdielame IPcku viaceri, nemam ani to "malo"
a mna viac nahnevalo, ze to nebolo nikde uvedene..
jelalim
31.12.09,11:34
Mam uplne rovnaky problem. Neviem stahovat z rapidshare, stale to pise, ze ja uz nieco stahujem.
Tak isto sa neviem casto dostat na nejake stranky, napr. sme.sk dostavam hlasku, ze z mojej IP adresy je privela poziadaviek.
IP adresu mam stale taku istu, ked som si ju vygooglil, tak som zistil, ze s mojou adresou som podal inzerat na predaj bicykla, ze diskutujem vo fore o zdravy a podobne... Co samozrejme ja nie som ale moji susedia, ktory maju rovnakeho poskytovatela (moc moznosti tu nemame).

Riesil som to aj s poskytovatelom, najprv vyhlasil, ze moze mi poskytnut samostatnu IP ktoru budem mat iba ja, platit za to budem cca 3,50 mesacne. Tak som to dal aktivovat, ale po case sa ozvali, ze to u mna nie je mozne.

Zial v mojej lolalite ma poskytovatel monopol, ak neratam mobilnych OP.
Fero11
31.12.09,12:30
jo, ale tym, ze zdielame IPcku viaceri, nemam ani to "malo"
a mna viac nahnevalo, ze to nebolo nikde uvedene..
Ak by som objednaval Inet, tak v prvom rade chcem vediet cenu (prip. viazanost), potom rychlost up/down (najlepsie garantovanu) ak nie tak agregaciu, dalej datove/casove obmedzenia a ci dostanem verejnu IP.
Viac by ma nezaujmalo, ak by mi vyhovovali tieto 4 body tak to berem. V KE ide cely antik na par ipeckach, ale kazdemu to vyhovuje, lebo ma niekedy aj 70mbps
kergulaan
31.12.09,15:45
K vypovedaniu zmluvy, ak si dobre pamatam z nejakej TV relacie, kde pravnik radil, tak je to do 14 dni bez uvedenia dovodu - malo by to byt podla obcianskeho zakonnika - ale presne paragrafy ti nepoviem.
misoft
31.12.09,17:23
(pre neznalych -> standardom je, ze kazdy ma svoju adresu .. avsak tuna ju mam rovnaku, ako zvysok.. par internetovych sluzieb vsak pouziva tuto adresu na identifikaciu a dovoli pouzit sluzbu iba jednemu z tejto adresy a tym je zvysok 'obyvatelov' adresy obmedzovanych) .

Toto čo si tu napísal je síce pravda, ale len čiastočne: táto IP adresa patrí serveru providera - ten je potom v sieti vyhodnocovaný ako jeden prvok siete. No a tento server potom v rámci svojej siete prideľuje IP adresy pripojeným počítačom vo svojej sieti. T.z. že ak začne niekto niečo sťahovať, server odošle požiadavku, ale pod svojou IP. No a druhý, keď chce sťahovať, má proste smolu, lebo táto IP už sťahuje.
Riešenie tzv. verejnej IP je síce dobré, lebo táto IP sa potom prihlasuje do siete (nie pod IP servera), nie si obmedzený inými, ale za toto sa platí a pokiaľ nemáš účty na sťahovanie z Rapidu a iných, tak je ti to naprd.

A len tak na okraj: toto nie je dôvod na zrušenie zmluvy - veď predsa pripojenie máš! Provider predsa neporušil nič (neobmedzuje ťa, neblokuje ti žiadne služby, sťahovanie ani stránky), on sa drží daných podmienok zmluvy.
kolinany
02.01.10,13:09
Pôvodca textu príspevku: Foxik
(pre neznalych -> standardom je, ze kazdy ma svoju adresu .. avsak tuna ju mam rovnaku, ako zvysok.. par internetovych sluzieb vsak pouziva tuto adresu na identifikaciu a dovoli pouzit sluzbu iba jednemu z tejto adresy a tym je zvysok 'obyvatelov' adresy obmedzovanych)

toto veru uz davno nie je standardom .. za staticke,verejne ip sa normalne plati ..
Fero11
02.01.10,13:28
Este stastie, ze ja mam dinamicku a pouzivam DDNS :) takze mi to je jedno
jelalim
04.01.10,07:11
toto veru uz davno nie je standardom .. za staticke,verejne ip sa normalne plati ..


Takze dnes je standardom, ze ked sa chces dostat na noviny sme.sk tak dostanes hlasku, ze nic nemozes vidiet, pretoze z Vasej IP je privela poziadaviek?

A teda noviny mozes citat iba skoro rano, alebo neskoro vecer?
Fero11
04.01.10,10:26
Alebo zajdi do stanku PNS :D:D

Tak s tymto tvoj provider nic nema (asi nestiha server, na ktorom maju "sme" svoju stranku)
jelalim
05.01.10,13:06
Alebo zajdi do stanku PNS :D:D

Tak s tymto tvoj provider nic nema (asi nestiha server, na ktorom maju "sme" svoju stranku)

Ked sa presne v tom istom case pripojim cez mobil, tak sme.sk funguje aj z rapidshare sa da stahovat.
Fero11
05.01.10,13:31
AK je to tak, tak kontaktuj svojho providera
Deiky
05.01.10,14:11
Mne raz spustalo madarsky google drbli nas na kus na madarskyserver a bolo ... : )) No hned to bolo napravene: ) Dobre je mat generovanie IP coz maju vecsinou providery s pokritim väcsieho uzemia u tych miestnych je bezne ze na 1 IP je urcita obytna oblast... Aj ja zdielm IP ale clovece s podobnou hlaskou na sme.sk som sa nestretol dakujem a klopem na drevo : )
Inak ked ches odstupit urcite tam mas pokutu, Netusim ako to je s okamzitym zrusenim... Viem len ze keby si to zrusil pred samotnymzapojením tak to je mozne no v momente ako ta zapoja ti zacina plynut zmluva... Zmluvne pokuty si vseliake podla providerov niekto 5000SK niekto 8000 niektory dokonca az 11000 T-com ma tusim najvyssie ...
Fero11
05.01.10,14:21
je to asi taka suma, aku by si zaplatil pocas celej viazanosti
profesional
10.01.10,11:57
Toto nie je dovod na odstupenie od zlmluvy, nakolko oni sa v zmluve nezaviazali dat ti osobitnu IPcku. A zaroven im to neprikazuje ani ziadny pravne zavazny predpis.