crutcher
31.12.09,09:38
Dobrý deň, neviem do ktorej sekcie som mal umiestniť tento príspevok, ale rád by som sa spýtal, ci sa dá bicykel kúpený pre môjho syna dať do nákladov živnostníka.

Ďakujem
Tweety
31.12.09,08:39
Dobrý deň, neviem do ktorej sekcie som mal umiestniť tento príspevok, ale rád by som sa spýtal, ci sa dá bicykel kúpený pre môjho syna dať do nákladov živnostníka.

Ďakujem
Nie, nedá. Nie je to výdavok súvisiaci s predmetom podnikania.
crutcher
31.12.09,10:31
a nedal by sa uviesť do výdavkov, s tým že živnostník ho používa na cestovanie v rámci mesta, aj keď ma auto? :)
Tweety
31.12.09,10:33
a nedal by sa uviesť do výdavkov, s tým že živnostník ho používa na cestovanie v rámci mesta, aj keď ma auto? :)
To je už špekulácia.
andrea palcova
31.12.09,10:57
Podľa môjho názoru to závisí od toho, na aké činnosti má vystavené živnostenské oprávenenie. Ak má napr. vo svojej činnosti organizáciu kultúrnych a športových podujatí, tak v tomto prípade by to bol výdavok, ktorý sa môže zahrnúť do účtovníctva, keďže tento výdavok by mohol súvisieť so športovým podujatím. ale tiež je to už špekulácia:rolleyes:
marjankaj
31.12.09,11:29
a nedal by sa uviesť do výdavkov, s tým že živnostník ho používa na cestovanie v rámci mesta, aj keď ma auto? :)

Ak by si to vedel preukázať aj pri daňovej kontrole, tak by to možno aj išlo. Ale veľmi tomu neverím. Skús s tým zájsť za tvojím správcom dane a presvedči najprv jeho. Ak sa ti to podarí, možno s tým uspeješ aj pri daňovej kontrole. (A prečo je to pre teba tak dôležité? O akú sumu ide 500 € alebo 5000 €. Stojí ti to vôbec za to?)