jelenka
31.12.09,11:03
Dobrý deň kolegovia, poprosila by som skúsenejších aby mi poradili zaradiť zamestnanca. prijímame novú ekonómku, sme nezisková organizácia-DSS a pracujeme na základe zákona č.553/2003 a sme aj odmeňovaní na základe tohoto zákona. Zaujimalo by ma či mi vie niekto poradiť ktorých zamestnanov odmeňujeme podľa prílohy č.2 a prílohy č.1. V zákone som sa nedočítala v čom je rozdiel, ale vo výške miezd tam rozdiel je... ďakujem.
wagner
31.12.09,12:54
Dobrý deň kolegovia, poprosila by som skúsenejších aby mi poradili zaradiť zamestnanca. prijímame novú ekonómku, sme nezisková organizácia-DSS a pracujeme na základe zákona č.553/2003 a sme aj odmeňovaní na základe tohoto zákona. Zaujimalo by ma či mi vie niekto poradiť ktorých zamestnanov odmeňujeme podľa prílohy č.2 a prílohy č.1. V zákone som sa nedočítala v čom je rozdiel, ale vo výške miezd tam rozdiel je... ďakujem.
Príloha č.1
Príloha č. 1
k zákonu č. 553/2003 Z. z.


CHARAKTERISTIKY PLATOVÝCH TRIED PRE PRACOVNÉ ČINNOSTI
S PREVAHOU DUŠEVNEJ PRÁCE PRI VÝKONE PRÁCE VO VEREJNOM ZÁUJME

Príloha č. 2
k zákonu č. 553/2003 Z. z.


CHARAKTERISTIKY PLATOVÝCH TRIED PRE PRACOVNÉ ČINNOSTI REMESELNÉ, MANUÁLNE
ALEBO MANIPULAČNÉ S PREVAHOU FYZICKEJ PRÁCE
PRI VÝKONE PRÁCE VO VEREJNOM ZÁUJME

Snáď si myslela na tieto prílohy?

Príloha č. 3
k zákonu č. 553/2003 Z. z.


ZÁKLADNÁ STUPNICA PLATOVÝCH TARÍF ZAMESTNANCOV PRI VÝKONE PRÁCE VO VEREJNOM ZÁUJME
(eur mesačne)

Príloha č. 4
k zákonu č. 553/2003 Z. z.


OSOBITNÁ STUPNICA PLATOVÝCH TARÍF VYBRANÝCH SKUPÍN ZAMESTNANCOV
(eur mesačne)

Tak na vysvetlenie - tabuľka č. 3 hovorí jasne: Základná stupnica. tabuľka č.4 hovorí - Osobitná stupnica. Podľa tejto asi nie. Ale keď si dobre prečítaš zákon, tak tam sa to dozvieš.
Napr. zákon hovorí že:
5) Zaradenie zamestnanca do platovej triedy musí byť v súlade s
a) charakteristikou platovej triedy a
b) katalógom.

Keď zaradíš podľa katalógu, tak Ti vyjde tá príloha č. 3.
Podotýkam - je to môj názor. Pretože ekonomky sú bežne platené podľa tejto tabuľky.
mzdarka renca
03.01.10,15:15
Dobrý deň kolegovia, poprosila by som skúsenejších aby mi poradili zaradiť zamestnanca. prijímame novú ekonómku, sme nezisková organizácia-DSS a pracujeme na základe zákona č.553/2003 a sme aj odmeňovaní na základe tohoto zákona. Zaujimalo by ma či mi vie niekto poradiť ktorých zamestnanov odmeňujeme podľa prílohy č.2 a prílohy č.1. V zákone som sa nedočítala v čom je rozdiel, ale vo výške miezd tam rozdiel je... ďakujem.

ešte doplním, že tu musíš aj zohľadniť, jej najvyššie dosiahnuté vzdelanie, kuk § 2 a tiež treba zohľadniť jej pracovnú náplň - zložitosť vykonávanej práce.

Doporučujem ti prejsť katalóg pracovných činnosti v zmysle zákona č. 341/2004 z.z.

http://www.kozsr.sk/cms/download.php?f=d50062f64d89f68e9e822bad5a7b5554