R-omik
31.12.09,14:19
Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako zohnat nejaky kontakt do zahraniacia na odber čistokrvnych psikov (čivava,maltezky pinč,yorkshyr atď)bez papierov a všetko okolo toho čo to obnaša aby to bolo legalne dakujem
Economic
31.12.09,15:21
Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako zohnat nejaky kontakt do zahraniacia na odber čistokrvnych psikov (čivava,maltezky pinč,yorkshyr atď)bez papierov a všetko okolo toho čo to obnaša aby to bolo legalne dakujem

Vo Zvolene je jedna firma, ktorá sa takýmito aktivitami zaoberá, skús ich pohľadať nejako... myslím Eurokennels sa volajú...
R-omik
01.01.10,17:09
Dakuje vyskusam sa tam nejako poinformovat.
R-omik
02.01.10,12:08
Pozeral som tu firmu ale to je firma ktora to robi co by som presne ja chcel robit akurat v mensom trosku asi ja by som skor nejaky kontakt potreboval no neviem ci by mi oni v tomto pomohli
george303
02.01.10,13:58
Ty vlastne hladas kontakt v zahranici ktory odteba odkupy zvierata ?
Vyhodne by to bolo preteba jedine keby si ten kontakt prene sem na SK aj sam prisiel inak urcite nie kedze ako hovoris nechces to robit az tak vo velkom a takyto obchodnici dobre vedia ake su ceny tu takze necakaj ze ti zaplatia nejaku predrazenu cenu.celkovo zarobis len drobne..
R-omik
02.01.10,18:47
Upresnim to trosku moji rodicia chovaju psov uz nejake tie roky takze cosi otom viem chodim s nimi aj do vykupov tu na Slovensku ale tu dostanete za psa npr.maltezak 100-150euro zalezi podla obdobia ci je vela malo psikov atd.atd. ale ja by som chcel zohnat kontakt do vykupu niekde do zahranicia kde je ta cena to teraz mozno strelim 400-600euro a vlastne chcel by som aj vediet keby ze psikov vykupujem ci treba na to zivnost ake auto ako to je s čipovanim asi take veci okolo toho viete pomoct??
andreaS
02.01.10,18:56
400 euro za nepapieroveho psa?????!!!!

sorry, ale takychto "chovatelov" neznasam... pozeram pravidelne na animal planet "animal cops" a aj vdaka tomu moj odpor voci takemuto predaju psov znacne narasta...

nepapierovy pes je stale oriesok, takze sa neda nazvat ziadnym presnym nazvom plemena... len papierovy pes ma rodokmen a tym aj potvrdene o ake plemeno ide...

navyse tzv. chovatel pusti na parenie psa s genetickymi vadami, netrapi ho pribuzenske parenie a suka rodi ako na beziacom pase... toto ma vie strasne vytocit... :(
george303
02.01.10,20:16
zabudni nato tento byznis zo zvieratami uz konci ...trh je naplno obsadeni vsetci zahranicny odberatelia maju dost dodavatelov natomto sa dalo zarabat pred 10-15 rokmi teraz uz len prezivaju..
R-omik
03.01.10,10:29
Mila Adka nikto ta nechce vytacat. Ja neviem ake mas skusenosty s chovom a co si kde videla,ale neni chovatel ako chovatel rovnako ako neni clovek ako clovek takze nehadzme do jedneho vreca asi tak na zaciatok.Tych 400euro co si pisala mozno aj 500-600 euro za tolko kupis bezpapieroveho pska cistokrvneho niekde v Nemecku,Taliansku atd atd, keby mal papiere tak to neviem mozno este raz tolko.Tu u nas kupis cistokrvnrho bez papierov Maltezaka za npr. 100euro a z papirmi asi tych dajme tomu teraz od 250euro hore len pre informovanost. To ze nema pes papiere to neznamena ze neni cistokrvny. Rodiny si kupuju tychto psikov do bytov a nie aby s nimni chodili po vystavach tam sa im tie papiere zidu nikde inde a ak by ten clovek moc chcel tak sa daju aj na bezpapieroveho psa vybavit papiere(to sa stale bavime o cistokrvnych psoch ) ale tie veci okolo toho to asi nebude ako vybavovat karticku poistenca. K tomu pripustaniu to si musi kazdy chovatel sam uvedomit koho s kym pripusta poznam ich viacerich a musim povedat ze si na toto davaju pozor ci su neni pribuzny atd atd rovnako aj s vadamy ktore sa mozu preniest.Ak ma niekto podmienky na chov cohokolvek a ma ktomu aj vztah a to su neni len psy holubar chova holuby,niekto ovce niekto kozy atd atd tak nech chova ak su nato vytvorene naozaj dobre podmienky a starostlivost.bolo by to nadlhsie toto vsetko to som sa snazil tak len zhrnut cosi co sa tyka tejto temy,ale doplnim este jedno ze chovatelom sa chovat psov na Slovensku za ucelom zisku teraz a to vazne vobec neplati ockovania,vakciny ato nejdem dalej rozoberat a aj tak ich nedaju prec tak preco potom asi maju nejaky vstah k tym zviratam nemyslis???,,, Roman
andreaS
03.01.10,10:55
ja mam doma aj orieska americkeho kokra (to jest bez PP) a najnovsie mame aj papieroveho...

a nikdy by som uz nepapieroveho nekupila... tolkym rizikam, kt. sme sa vystavili... prvy pes stal cca 100,- ... mame za sebou operaciu oka (harderova zlaza, ale to je bezne) a mal operovanu aj nohu kvoli hrcke (neviem ci rakovina, nedala som testovat zo strachu)... teraz ked je dospely tak vidim, ze to american sice je, ale v predkoch bol isto daky kavalier, lebo ten jeho kukuc nie je uplne "americky"... a stale sa bojim co sa este vyvrbi, ake choroby... ale je to 200% clen rodiny...

novy amik stal 5x tolko.. na papieroveho psa velmi dobra cena... ja sa pohybujem pri tomto plemene a viem kolko stoja tie psy medzinarodne a ta cena sa od SR moc nelisi... zavisi od titulov rodicov a aky maju exterier... mladeho sme nekupovali kvoli biznisu, ale kvoli tomu, aby starsi nebol sam a zaroven nech mam daku cinnost na odreagovanie, nech nesedim stale za pc...

svagrina ma papierovu civavu... ale pani "chovatelku" by som najradsej nakopala do zadku... predala jej ho ked mal 6 tyzdnov!!!! a mesiac bol kvoli tomu u veterinara na vyzive a pozorovani, co bol malinky a slaby... chvalabohu prezil...

takisto vidim tie "cistokrvne" psy vonku... maltezaky 3x take... yorkovia takisto velky prerasteny... toy pudle velkosti trpazlicieho... westiky takisto prerastene...

nechcem tym ale povedat, ze tieto psicky si nezasluzia lasku... ale nepodporujem takyto sposob chovu a je mi proti srsti, lebo to povodne plemeho takto zdeformuju...

takisto sa mi nepacia nove misungy labradoodle, smoodle.. a ine "oodle"... podstata je krizenie s pudlom, pes neplzne a su zevraj vhodne k alergikom.. ale vysledok sa mne osobne vobec nepaci...

a ako vie nepapierovy chovatel ci nie su pribuzny??? sak nema rodokmen!!!

a tie prekrizene psiky ziskaju kadeco... napr. sa pozriem na cumak a viem, ze je prekrizeny.. nostek ma ako liska... a je takto zdeformovany... takisto rozne predkusy, kvoli ktoremu ma hafco jazyk vonku, ci deformacia oci, ktore su vypulene...

to je proste moj nazor, neuznavam to, a som za zakaz tohto sposobu mnozenia...
JarkaL
03.01.10,11:07
mimotemy Ja so v tom nevyznám, ale ja mám taký pocit, že oriešky bývajú zdravšie ako psíkovia "čistokrvné " bez papierov. Tam bývajú tie gény tak pomiešané, že ich choroby obchádzajú, aspoň ja si nepamätám, žeby našim psom u babky niekedy niečo bolo, u veterinára boli len kôli očkovaniu. My sme mali papierového stredoázijského ovčiaka, mal vraj aj dobrých rodičov, ale neskôr sme zistili, že na chov nie je vhodný, lebo mal vraj predkus. My sme ho mali radi aj tak. Taraz máme doma bišonku, ale tá nemá papiere a už by som takú nekúpila (aj keď ju milujeme), máme totiž problém so srsťou (teda vlasmi), má ju takú vatovitú, nekvalitnú, nedá sa poriadne rozčesať a robia sa jej guče, kaderníčka povedala, že to bude tým, že asi až taká "čistokrvná" nebude. Tak ju striháme nakrátko (mne sa aj tak tie výstavné cukrové vaty nepáčia). To však nie je taký vážny problém, hlavné, že inak je zdravá.
andreaS
03.01.10,11:34
suhlas pol na pol...

je pravda ze vonkajsie psiky su akoby odolnejsie, ale to je tym, ze sa im inak robi imunitny system...

ja to prirovnavam k detom... dietatu sa imunita tvori prvy pat rokov... a dovtedy treba nechat nech aj spadnutu lentilku zje zo zeme, neprevarat tolko vodu a netvorit mu tak sterilne prostredie, lebo ked vyrastie, pridu na rad choroby... pri mojej segre som to videla... mama jej strasne dlho vsetko prevarala a vyrastala pomaly v sterilite... prisla skolka a bola vecne chora... zrejme toto iste robila aj pri mne, lebo som alergik a nachylna na zapal pluc...

ako choroby zavazne povazujem geneticke chyby... aj ked veda ide dopredu a vela chorob je liecitelnych a da sa aj zistit, ci ide o geneticku chybu a teda aj vyradenie psa z chovu...

pisala som to uz viac krat ale neuznavam ani parenie psov s papiermi, kt. su neuchovneny... to znemana, ze steniatka su po rodicoch s PP ale oni PP nemaju... dovodom neuchovnenosti mozu byt prave geneticke chyby, agresivita alebo niekedy len malickosti (vyska, malo srsti, zly skus zubov...) alebo ze majitel o uchovnenie nestoji... potom preco chce mnozit nerozumiem...

no a vidis, my mame orieska a aj tak bojujeme kazdy rok s niakou inou pliagou...

poznam chovatelku am.kokrov, kt. pripusti fenu na parenie len 3x a dost... to je pre mna chovatelka, kt. netrapi fenu neustalou graviditou...
R-omik
03.01.10,12:08
ty si s tym robil alebo niekoho takeho poznas ci to je len tvoj nazor ?dik
Dav
03.01.10,12:26
Dávam do pozornosti zdroj psíkov na umiestnenie - útulky a karanténne stanice.
mimotemy
Môj súkromný názor je, že pokiaľ nepotrebujem vodiaceho alebo pracovného psa, ale len spoločníka, viem si vybrať z existujúcich vyhodencov, a nepotrebujem čakať u chovateľa na najnovší módny hit.
andreaS
03.01.10,12:39
dav: len keby tych vyhodencov nebolo tolko vdaka mnozitelom :(
Dav
03.01.10,12:52
dav: len keby tych vyhodencov nebolo tolko vdaka mnozitelom :(
Veď práve:mee:.
A ešte, keby si budúci psíčkar uvedomil, že pes je živý tvor a potrebuje pravidelnú starostlivosť...:cool:
hanelie
03.01.10,19:08
ja poznám pseudochovateľov z tej druhej stránky - keď sa potrebujú zbaviť už nepotrebných - rozumej opotrebovaných sučiek - a to je vek cca štyri - päť rokov - keď je sučka po každoročne dvoch vrhoch doslova fyzicky zdevastovaná - / buď sa jej pseudochovateľ zbaví usmrtením u veterinára, alebo zásobuje útulky - preto je môj názor na týchto pseudochovateľov - netvorov jasný
Mária27
03.01.10,21:23
Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako zohnat nejaky kontakt do zahraniacia na odber čistokrvnych psikov (čivava,maltezky pinč,yorkshyr atď)bez papierov a všetko okolo toho čo to obnaša aby to bolo legalne dakujem
Švagriná chová a predáva psíkov do zahraničia, ale od leta to už stojí - pre krízu (má ich plný dvor). Neviem, či má nejaký kontakt, lebo to chodí priamo do dediny niekto na aute vykupovať.
R-omik
04.01.10,11:49
mas stym nejake skusenosti ci niekoho poznas ci to je len tvoj nazor?dik
R-omik
04.01.10,12:46
Jarka naoisala nieco zaujimave a pravdive.My mame tiez doma v nutri maltezaka a chvostik ma odkusnuty lebo matka mala zle zuby aj srst ma trosku inu ako bezne maltezaky ale nevimenil by som hu za nic a keby nebolo tych chovatelov tak kde by som hu asi tak potom kupil ?? Mila Hanelie,Dav a Ada nehladajte len to najhorsie ved na ulici nakoncia psy od chovatelov ale hlavne tulave psy vatsinov jak sa povie poulicne zmesi a k tomu buducemu psickarovi on si dobre uvedomuje ze pes je zivy tvor a urcite dostavaju veskeru staroslivost a ked sme pri tom aj ovce su zive tvory kozy,kravy,holuby atd.atd tak preco ich jete ja som nechcel nejako rozoberat toto ja som neni chovatel moji rodica su a viem ze sa tam maju dore a maju tam lepsie podmienky ako niektori ludia v dnesnej dobe zlej ja som rozmyslal ked predavaju vykupcovia psov do zahranicia za lepsie penaze jak ludia tu do vykupov ze by som to skusil aj ja. Urcite mate vo vela veciach pravdu ale mate lepsi napad ako zarobit penaze alebo podnikat nejako ??cakam na vaetko sa da najst len to zle to je najjednoduhsie ....................
lujza.j
05.11.10,14:36
reagoval si na tému, ktorá bola aktívna naposledy v 01/2010
brato
09.11.10,06:06
Ja len tolko k tejto teme.A ty si mysliš že ti nejaky Slovak da kontakt na zahraničneho vykupcu?Zabudni.Ak chceš kontakt tak budeš potrebovat aby si ovladal AJ alebo NJ sadnut do auta pobehat po EU a zohnat si kontakt osobne..Ale aj to pochybujem že sa ti to podari pretože tento biznis tu beži už min.15r.
elkibo
09.11.10,21:25
nechapem ako by niekto dal za psa aj zivot. Ludia psov bozkavaju a oni si pred tym vylizali rit. Nehnusi sa vam to? Pes je uzitkove zviera. Najde uplatnenie a velmi dobre pri roznych cinnostiach casto zachranujucich zivoty. Ale olizovat psovy papulu, tak to nie!!!
No a co sa tyka teba R-omik tak sused uz dobrych 18 rokov vozi psov do zahranicia(belgicko taliansko holandsko...) ale vravi ze teraz je ten biznis iba o prezivani. Spanieli mu znizili ceny vykupu psov - koli krize. Tam uz nevozi. Ked ide do zahranicia tak musi mat povinne po 8 hod prestavku na "ukludnenie sa zvierat" Musi mat komplet vsetky vysetrenia, pas, chip, zdrav. preuk.... Do jedneho auta moze zobrat len 20 psov - tu vravel, co kedysi nosil na jeden krat teraz nosi na 4. Kontroly na cestach ma uplne bezne. Kazdy pes musi mat vodu, zradlo. Po novom sa planuje udavat trasu ktorou obchodnik presne planuje ist. Nehovoriac o monitorovani psov... Vsetko poziadavky EU. Sam vravel ze pes ma vacsiu spolocensku hodnotu ako clovek! Je to chore... A hlavne chory su ty ktory by aj zabili cloveka keby im zabije on psa. Takych na psychiatriu. Biznis sa posuva na vychod. Psov zacinaju lacnejsie nosit bulhari rumuni ukrajinci... Nechcem ta tymto odradzat od biznisu ale z bane sa vyberaju uz len omrvinky. kontakty ti asi nikto nepovie mozno len taky co uz prestava s tymto robit. Ale prajem ti hlavne uspech.
george303
09.11.10,21:43
Do vykupu roznych zvierat od vtactva po opice roby znamy uz 20 rokov momentalne sa da tomu prinajlepsom povedat prezivanie... viem otom vela ak chces vediet viac napis sukromnu postu...
bivon
22.11.10,17:47
Mila Adka nikto ta nechce vytacat. Ja neviem ake mas skusenosty s chovom a co si kde videla,ale neni chovatel ako chovatel rovnako ako neni clovek ako clovek takze nehadzme do jedneho vreca asi tak na zaciatok.Tych 400euro co si pisala mozno aj 500-600 euro za tolko kupis bezpapieroveho pska cistokrvneho niekde v Nemecku,Taliansku atd atd, keby mal papiere tak to neviem mozno este raz tolko.Tu u nas kupis cistokrvnrho bez papierov Maltezaka za npr. 100euro a z papirmi asi tych dajme tomu teraz od 250euro hore len pre informovanost. To ze nema pes papiere to neznamena ze neni cistokrvny. Rodiny si kupuju tychto psikov do bytov a nie aby s nimni chodili po vystavach tam sa im tie papiere zidu nikde inde a ak by ten clovek moc chcel tak sa daju aj na bezpapieroveho psa vybavit papiere(to sa stale bavime o cistokrvnych psoch ) ale tie veci okolo toho to asi nebude ako vybavovat karticku poistenca. K tomu pripustaniu to si musi kazdy chovatel sam uvedomit koho s kym pripusta poznam ich viacerich a musim povedat ze si na toto davaju pozor ci su neni pribuzny atd atd rovnako aj s vadamy ktore sa mozu preniest.Ak ma niekto podmienky na chov cohokolvek a ma ktomu aj vztah a to su neni len psy holubar chova holuby,niekto ovce niekto kozy atd atd tak nech chova ak su nato vytvorene naozaj dobre podmienky a starostlivost.bolo by to nadlhsie toto vsetko to som sa snazil tak len zhrnut cosi co sa tyka tejto temy,ale doplnim este jedno ze chovatelom sa chovat psov na Slovensku za ucelom zisku teraz a to vazne vobec neplati ockovania,vakciny ato nejdem dalej rozoberat a aj tak ich nedaju prec tak preco potom asi maju nejaky vstah k tym zviratam nemyslis???,,, Roman
Ahoj.
Tak takto som sa uz dlho nezasmial.Ze na bezpapieraka sa daju vybavit papiere.A co by v nich bolo napisane?Ze predkovia neznami a vsetky kolonky ciste?.Na zapad nepredas psa ani zo zlym rodokmenom.Ked nemas v rodokmeni super mena nikto ti neda ani cent.A to iste je aj s krytim.U mojho plemena je cena cca 1000 eur,ale kazdy chce vidiet rodokmen feny.Ked je na nic tak ti odpisu len sorry.