bocan111
31.12.09,18:33
Citát:Pôvodca textu príspevku: ciners
Zase sa budem opakovat, 220870 po rocnych skusenostiach a citani literatury odporuci dobre riesenie a musi sa obhajovat,preco tak a nie inak. Ludia, sak vam z fora uz vsetci projektanti a podobni stavebnici zdrhli, zaznie otazka, pride odpoved a potom hadka,preco naco zaco

bocan111:
presne TAK !!! stavbar, projektant, clovek z praxe tu poradi riesenie a v zapati obrovska debata, ze preco tak a nie tak?? !! ved to ludi predsa musi prestat bavit, stale zdovodnovat svoje rady a rozhodnutia, ktore su samozrejme na urovni a fundovane !!! ja tiez s mojou uctovnickou nedebatujem preco je to tak a nie tak, urobim ako povie a je to !!! v tom je odbornik ona! ja nie! tak sa tu ludia prosim nepytajte, ked si nedate poradit !!!!
CINERS to dobre napisal !! a bodaj by ste museli si platit za tieto odrorne rady, ked tu uz nikto nebude ochotny vam nieco napisat !!!! )
buchač
31.12.09,18:02
Citát:Pôvodca textu príspevku: ciners
Zase sa budem opakovat, 220870 po rocnych skusenostiach a citani literatury odporuci dobre riesenie a musi sa obhajovat,preco tak a nie inak. Ludia, sak vam z fora uz vsetci projektanti a podobni stavebnici zdrhli, zaznie otazka, pride odpoved a potom hadka,preco naco zaco

bocan111:
presne TAK !!! stavbar, projektant, clovek z praxe tu poradi riesenie
A kto povedal ...????
a v zapati obrovska debata, ze preco tak a nie tak?? !! ved to ludi predsa musi prestat bavit, stale zdovodnovat svoje rady a rozhodnutia, ktore su samozrejme na urovni a fundovane !!!
A prečo ?????
ja tiez s mojou uctovnickou nedebatujem preco je to tak a nie tak, urobim ako povie a je to !!!
A na čo ...????
v tom je odbornik ona! ja nie! tak sa tu ludia prosim nepytajte, ked si nedate poradit !!!!
CINERS to dobre napisal !! a bodaj by ste museli si platit za tieto odrorne rady,
A za čo ...????
ked tu uz nikto nebude ochotny vam nieco napisat !!!! )
A prečo ...a na čo a hlavne , za čo ....????

;):---:D
Danila
31.12.09,20:06
Citát:Pôvodca textu príspevku: ciners
Zase sa budem opakovat, 220870 po rocnych skusenostiach a citani literatury odporuci dobre riesenie a musi sa obhajovat,preco tak a nie inak. Ludia, sak vam z fora uz vsetci projektanti a podobni stavebnici zdrhli, zaznie otazka, pride odpoved a potom hadka,preco naco zaco

bocan111:
presne TAK !!! stavbar, projektant, clovek z praxe tu poradi riesenie a v zapati obrovska debata, ze preco tak a nie tak?? !! ved to ludi predsa musi prestat bavit, stale zdovodnovat svoje rady a rozhodnutia, ktore su samozrejme na urovni a fundovane !!! ja tiez s mojou uctovnickou nedebatujem preco je to tak a nie tak, urobim ako povie a je to !!! v tom je odbornik ona! ja nie! tak sa tu ludia prosim nepytajte, ked si nedate poradit !!!!
CINERS to dobre napisal !! a bodaj by ste museli si platit za tieto odrorne rady, ked tu uz nikto nebude ochotny vam nieco napisat !!!! )Ak si to nemyslel ako príspevok pre spestrenie Silvestra, tak som dojatá k slzám. Toľko úprimnosti, srdečnosti, oddanosti, veľkorysosti, ....ale vieš čo,vyšlo Ti to, bolo to jedinečné, neopakovateľné, podnetné, dojemné, pravdivé, ......aj Tebe veselého Silvestra. :);)
ciners
01.01.10,12:12
Ja som sa tym prispevkom chcel trosku zastat 220870, ktory stiha rucne makat a este aj kopu veci nastudovat a ked si niekto mysli, ze toto je bezne,tak to je vynimka z miliona kusov mozno jeden taky. To bolo v podstate vsetko, nejaku dalsiu debatu by som nerad zacinal. Inak hodina konzultacii bezne cca 25eur, nie su to lacne zalezitosti.
ski555
01.01.10,15:01
Ja som sa tym prispevkom chcel trosku zastat 220870, ktory stiha rucne makat a este aj kopu veci nastudovat a ked si niekto mysli, ze toto je bezne,tak to je vynimka z miliona kusov mozno jeden taky. To bolo v podstate vsetko, nejaku dalsiu debatu by som nerad zacinal. Inak hodina konzultacii bezne cca 25eur, nie su to lacne zalezitosti.
a prečo 25 Eur?nie je to veľa,keď niekto zarobí za mesiac 500 Eur?Ber to samozrejme ako vtip,poslednú dobu tu len listujem a na mnohé pi.....ani neodpovedám,ale konečne dobrý príspevok.To mnohí nepochopia všetko dobré v Novom roku.
Danila
01.01.10,15:03
Ja som sa tym prispevkom chcel trosku zastat 220870, ktory stiha rucne makat a este aj kopu veci nastudovat a ked si niekto mysli, ze toto je bezne,tak to je vynimka z miliona kusov mozno jeden taky. To bolo v podstate vsetko, nejaku dalsiu debatu by som nerad zacinal. Inak hodina konzultacii bezne cca 25eur, nie su to lacne zalezitosti.Vieš, ako sa hovorí? Ako na Nový rok, tak po celý rok. Potešilo ma, že na Porade si užijeme veľa srandy.;) Tak aj ja sa zastanem. Všetkých poraďákov radiacich v oblasti účtovníctva, daní a financií. Musia kopu vecí naštudovať, mať prax a ochotu pomôcť. Občas podnikateľ dostane odpovede aj na zúčtovanie celého účtovného obdobia, vrátane vypracovania daňového priznania. Skús zrátať, akú čiastku by musel zaplatiť účtovníkovi. 25 EUR vidí účtovník po riadnej makačke. Napriek tomu výška daru pre účtovaniachtivých jednotlivcov od Porady by obsiahla v čísle niekoľko núl.......a nechci vedieť môj odhad....Pekný Nový rok aj celý rok.:)
Danila
01.01.10,15:09
a prečo 25 Eur?nie je to veľa,keď niekto zarobí za mesiac 500 Eur?Ber to samozrejme ako vtip,poslednú dobu tu len listujem a na mnohé pi.....ani neodpovedám,ale konečne dobrý príspevok.To mnohí nepochopia všetko dobré v Novom roku.A prosím, túto vlastnosť si pre zachovanie kvality Porady snaž aj uchovať....:)
KEJKA
01.01.10,15:14
Ja sa v tejto téme s najväčšou vážnosťou chcem poďakovať 220870, cinersovi ako aj iným za ich nezištné rady, vďaka ltorým môj nový domček je v takom štádiu výstavby v akom je.
Danila
01.01.10,16:02
A ja tiež využijem túto ďakovnú tému, aby som vzdala poklonu všetkým ochotným poraďákom, ktorí nezištne radili vo všetkých oblastiach, a všetky súviseli so stavebníctvom aj nestavebníctvom, zdravotníctvom, abstinenciou, tuším aj účtovníctvom, daňami, financiami, právom obchodným, rodinným a iným, záhradkárstvom, a každodennými radami zo života. Vybudovali priam mrakodrap z tehličiek vzájomnej spolupráce a spolupatričnosti. :);)

P.S. Nezakladám zbytočne nové témy.:rolleyes:
ciners
01.01.10,16:02
Ja si uctovnikov vazim a som rad,ked niekto zadarmo poradi. To ma na tychto strankach anjviac vie zamrziet,ze ludia idu po radu a absolutne si nevazia snahu poradit az vznikne pomaly v kazdej teme hadka. To uz ma viac vie potesit Buchac, co stale zadrie nejaku srandu a neriesi :)
ludex
01.01.10,16:13
Ja si uctovnikov vazim a som rad,ked niekto zadarmo poradi. To ma na tychto strankach anjviac vie zamrziet,ze ludia idu po radu a absolutne si nevazia snahu poradit az vznikne pomaly v kazdej teme hadka. To uz ma viac vie potesit Buchac, co stale zadrie nejaku srandu a neriesi :)

Tisíc ľudí,tisíc pováh,tisíc osobností. Myslím,že aj to patrí k porade. Kto chce radu,ten si ju určite nájde a stále platí,viac hláv viac rozumu. Treba to brať z nadhladom a úsmevom! ;)
buchač
01.01.10,19:35
Ja si uctovnikov vazim a som rad,ked niekto zadarmo poradi. To ma na tychto strankach anjviac vie zamrziet,ze ludia idu po radu a absolutne si nevazia snahu poradit az vznikne pomaly v kazdej teme hadka. To uz ma viac vie potesit Buchac, co stale zadrie nejaku srandu a neriesi :)

:---:D:D:D:D

Nie každý ale zdieľa tento názor ....

http://www.porada.sk/1239422-post1080.html

Keby som mal všetko riešiť s tou mojou , hm , zelenogumenou hlavou / síce bývalou / , zbláznil by som sa .....

K tomu , že ťa mrzí , že sem občas niekto vlezie , tak s tým už nič nenarobíš ....

To je ako s tou krčmou 4. cenovej skupiny :
- pivo ako chcanky
- obsluha na houbes
- hajzle na .....
- a kua , furt tam niekto lezie ..;)
lapejko
01.01.10,22:02
Tak Vás všetkých zdravím a prajem Happy New Year! Už som sa predriemal po Silvestri a napadlo ma vás skontrolovať až teraz , ja som nočná mora ako ste si možno všimli. želám nám aby sme sa v Novom roku veľmi nehádali a keď už, nech je to aspoň debata tvorivá.
patys
02.01.10,10:40
Zdravím všetkých pripojím sa aj ja nech je lepšie v novom roku každému poradákovi ako v tom starom a všetci nech si môžme priať to isté aj o rok.
Samozrejme za všetky rady ktoré mi pomohli a usmernili dakujem.
HAPPY NEW YEAR.
BXLmiami
02.01.10,11:36
Ja neviem,čo si tak vypenil.Ja ako lekár by som asi mala byť permanentne urazená,ved je všeobecne známe,že do medicíny sa v tejto republike najmenej rozumeju atestovaní lekári.:) Všetko dobré v Novom roku a želám Vám,aby ste moje rady nepotrebovali.:)
ciners
02.01.10,12:18
Ja neviem,čo si tak vypenil.Ja ako lekár by som asi mala byť permanentne urazená,ved je všeobecne známe,že do medicíny sa v tejto republike najmenej rozumeju atestovaní lekári.:) Všetko dobré v Novom roku a želám Vám,aby ste moje rady nepotrebovali.:)

:D ja mam zenu doktorku,uplne ta chapem
dolfort
04.01.10,22:39
Ja sa v tejto téme s najväčšou vážnosťou chcem poďakovať 220870, cinersovi ako aj iným za ich nezištné rady, vďaka ltorým môj nový domček je v takom štádiu výstavby v akom je.

sakra kajka, dobre si napísala, to isté platí aj pre mňa!
jankazb
05.01.10,04:50
Šťastný nový rok všetkým (nielen stavebníkom). Pekný príspevok do začiatku roka. Súhlas. S radami mnohých sa problémy bežného života zvládajú ľahšie o stavbe ani nevravím. To sa ale musím pochváliť, náš domček - hrubú stavbu staval 220870 so svojou šikovnou partiou. Véééééľká spokojnosť. Prístup, kvalita, poriadok. Verím že v tomto roku pokračujeme.
Ešte raz touto cestou ĎAKUJEM.
P.S. pre 220870: Len dúfam, že po toľkej chvále od dopisovateľov (aj mňa) nespychnete. :-))
Miloš Mičega - CIMOM TN
05.01.10,07:09
Perfektná téma !

Na hlavnej stránke som sa dočítal tieto údaje k dnešnému dňu :

Témy: 122,363,
Príspevky: 1,204,388,
Členov: 160,169

Poznámka k tým údajom :
Sú situácie, keď sa ani dvaja ľudia nedohodnú (viď manželia). Takže pri tom počte členov a príspevkov by som sa nevzrušoval nad niektorými príspevkami, ktoré nie sú úplne - nazvem to OK alebo podľa môjho gusta.
To by človek musel reagovať na X príspevkov denne a to myslím nie je účel Porady.


CIMOM
hanusvas
03.03.10,09:32
Aj v SDKU sa spoliehali na ich uctovnicku. Ona bol a predsa 'odbornik'....A dnes marne hladaju 20 milionov...ci kolko to?
willma
03.03.10,12:52
Aj v SDKU sa spoliehali na ich uctovnicku. Ona bol a predsa 'odbornik'....A dnes marne hladaju 20 milionov...ci kolko to?kvúlivá jedné hamtavé koze hádzať na hromadu ostatných poctivcov, no ja neviem. Vždy za všetkým treba hľadať jednotlivca a nie profesiu. Holt v každom odbore sú takoví aj makoví.
wagner
03.03.10,14:11
Aj v SDKU sa spoliehali na ich uctovnicku. Ona bol a predsa 'odbornik'....A dnes marne hladaju 20 milionov...ci kolko to?

mimotemyIba neviem čo tento príspevok robí medzi stavebnými príspevkami. Čo tak presunúť ho do témy "Čo sa mi dnes stalo..." Nemiešaj tu maltu s účtovníkmi a so stranami. Nemrníkuj tu.:eek::confused:
andiablo
03.03.10,14:34
Presne taaaak!!!!
ciners
03.03.10,15:12
mimotemy
Dnes sa mi dostali do ruk celkom zaujimave statistiky ohladom statickych poruch a kopalsov. Niekde je tu tema, ze to, ze domy stoja nie je zasluha projektantov, ale ludi so zdravym sedliackym rozumom. Toto su statistiky zdraveho sedliackeho rozumu,co sa kolapsov tyka:
80% chyby zapricinene ludskym faktorom
20% chybz materialov, ci nepredvidatelne udalosti
Z tych 80% je 30% chyba navrhu ( tu je ten blby projektant), 50% je nekvalita vyroby (tu je ten zdravy sedliacky rozum).
Je to uplne mimo temy, len taka zaujimava statistika, ze to, co si kupujete ako nejake papiere nie je tak uplne nanic.