grily
01.01.10,11:05
chcela by som vediet ako mi vypocita moj zamestnavatel vysku odstupneho ked som sa vratila z rodicovskej dovolenky?dohodli sme sa na dohode o ukoncenny prac.pomeru[paragraf 60] s 5 mesacnym odstupnym v priemere mojho platu,ktory bol minimalna mzda[posledna vyplata v hrubom 6992sk v roku 1.10.2006.
Z coho sa mi to vypocita?nieco mi uz poslal,ale chcela by som vediet ci to tak ma byt,lebo v dohode mi vysku odstupneho neuviedol.nemalo by to byt vyska terajsej minimalnej mzdy?dakujem
katka50
01.01.10,10:36
chcela by som vediet ako mi vypocita moj zamestnavatel vysku odstupneho ked som sa vratila z rodicovskej dovolenky?dohodli sme sa na dohode o ukoncenny prac.pomeru[paragraf 60] s 5 mesacnym odstupnym v priemere mojho platu,ktory bol minimalna mzda[posledna vyplata v hrubom 6992sk v roku 1.10.2006.
Z coho sa mi to vypocita?nieco mi uz poslal,ale chcela by som vediet ci to tak ma byt,lebo v dohode mi vysku odstupneho neuviedol.nemalo by to byt vyska terajsej minimalnej mzdy?dakujem
Z pravdepodobného zárobku - viď Zákonník práce paragraf 134 ods.3
(3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
grily
04.01.10,12:04
nedalo by sa vam pomoct mi s vypoctom pravdepodobneho zarobku,ked som v roku 2006 mala poslednu vyplatu 6992sk,3roky som bola na materskej a po rodicovskej sme sa dohodli na 5 mesacnom odstupnom,alebo potrebovala by som to vypocitat lebo nemam nikoho spolahliveho na to.konkretne cisla,ci poslala spravne mnozstvo odstupneho.VOPRED VELMI DAKUJEM
veronikasad
04.01.10,12:07
nedalo by sa vam pomoct mi s vypoctom pravdepodobneho zarobku,ked som v roku 2006 mala poslednu vyplatu 6992sk,3roky som bola na materskej a po rodicovskej sme sa dohodli na 5 mesacnom odstupnom,alebo potrebovala by som to vypocitat lebo nemam nikoho spolahliveho na to.konkretne cisla,ci poslala spravne mnozstvo odstupneho.VOPRED VELMI DAKUJEM
grily, odstupné rátaš z pravdepodobného zárobku = z príjmu ktorý je vyplácaný pracovníkovi, ktorý pracuje na rovnakej alebo podobnej pozícii v súčasnosti.. Nezaujíma ťa príjem pred MD, v súčasnosti nedosahuje ani výšku min. mzdy, pravdepodobný zárobok pri plnom pracovnom uväzku nesmie byť nižší ako aktuálna min. mzda.
ivka70
04.01.10,12:21
Predpokladam, ze ti vypocital odstupne z minimalnej mzdy roku 2009 = 295,5 EUR.

Velmi zjednodusene by tvoje odstupne malo byt 295,5 EUR * 5 = 1477,5 EUR.
Tato suma sa zdanuje 19% ... cista z nej je 1196,78 EUR.

Priblizne ti to sedi?
A otazka je, ci ti tu sumu dal ako odstupne, lebo ak by to bola odmena, tak by sa z toho platili aj odvody.
grily
04.01.10,12:58
dohodli sme sa na odstupnom,ale poslala mi 1184.74eura,este mi dlzi herecka jedna,co s ostatkom,mam jej dat vedet ze to neni vsetko?ale dakujem
ivka70
04.01.10,13:01
dohodli sme sa na odstupnom,ale poslala mi 1184.74eura,este mi dlzi herecka jedna,co s ostatkom,mam jej dat vedet ze to neni vsetko?ale dakujem

Chod si pre vyplatnu pasku, tam to musis mat a hned sa spytaj ako dosla k takej sume.
Neviem, co myslis pod ostatkom, ale nezostala ti este z materskej dovolenka?
grily
05.01.10,11:10
co ci mi nezostalo z materskej?ma mi dat aj vyplatnu pasku?to som tiez nevedela.
Tweety
05.01.10,11:14
co ci mi nezostalo z materskej?ma mi dat aj vyplatnu pasku?to som tiez nevedela.
Áno, výplatná páska je samozrejmosťou, z nej zistíš samotnú výšku odstupného, daň, prípadne preplatenie nevyčerpanej dovolenky a z nej odvody.
grily
20.01.10,12:26
ked mi v novembri skoncila rodicovska,bolo mi v decembri vyplatene odstupne a v decembri som bola zamestnana na dohodu[vypata 100eur bez dane]danove priznanie si podavam za toto obdobie a vlastne aj do zdravotnej?