syma04
01.01.10,12:05
Dobrý deň,

poprosila by som o pomoc. Učiteľka ZŠ si podala k 16.12.2009 žiadosť o predčasný dôchodok a priniesla mi potvrdenie o podaní žiadosti.
Môžem ju už zadať ako dôchodkyňu ešte teraz v decembri, aj keď ešte nemám rozhodnutie zo SP, aby som to nemusela potom prerátavať
/ odvody /, keď mi prinesie rozhodnutie. Problém je i v účtovníctve v školstve, keby mi SP vracala poistné v roku 2010 za december 2009 - ako zaúčtovať vrátenie .Ďakujem veľmi pekne.
Mirka.V
01.01.10,12:51
toto som konzultovala práve teraz v decembri s pracovníčkou zo SP. povedala mi, že pokiaľ nemám vyjadrenie zo SP, mám sa stále tváriť, že ide o "normálnu" zamestnankyňu. keď príde rozhodnutie - vraj je na stránke socpoist.sk nejaké tlačivo ponovom na to, aby sa dané obdobia opravili spätne...
syma04
02.01.10,17:19
ďakujem,
mzdarka renca
03.01.10,13:54
toto som konzultovala práve teraz v decembri s pracovníčkou zo SP. povedala mi, že pokiaľ nemám vyjadrenie zo SP, mám sa stále tváriť, že ide o "normálnu" zamestnankyňu. keď príde rozhodnutie - vraj je na stránke socpoist.sk nejaké tlačivo ponovom na to, aby sa dané obdobia opravili spätne...

ja osobne by som ju dala už ako poberateľku predčasného starobného dôchodku (predsa sa vie, či jej vychádza nárok, resp. suma na priznanie uvedeného dôchodku), lebo ono to nie je len o poistnom, ale aj o výpočte výšky preddavku dane zo závislej činnosti.
Llívia
12.03.10,07:45
mimotemy Zamestnanec chce "nejaké potvrdenie k dôchodku". Nemám šajnu (a ani on), čo by to malo byť. Aké potvrdenie chce?