poisonkatka
01.01.10,16:40
Ahojte. Ďalší problémik v mojom účtovníctve :-))

Mám došlú faktúru na ktorej je napr. 10 položiek tovarových, ale 2 položky sú prevádzková (katalogy, reklamné perá, bloky na písanie). Ako to mám od seba oddeliť, aby to bolo zaúčtované v správnych stĺpčekoch? Mám to preúčtovať nejak cez ID mínusom?

Ďakujem
veronikasad
01.01.10,15:47
Ahojte. Ďalší problémik v mojom účtovníctve :-))

Mám došlú faktúru na ktorej je napr. 10 položiek tovarových, ale 2 položky sú prevádzková (katalogy, reklamné perá, bloky na písanie). Ako to mám od seba oddeliť, aby to bolo zaúčtované v správnych stĺpčekoch? Mám to preúčtovať nejak cez ID mínusom?

Ďakujem
Úhradu faktúry nahráš dvomi položkami - časť fa ako tovar a zbytok ako réžiu.
poisonkatka
01.01.10,16:04
Úhradu faktúry nahráš dvomi položkami - časť fa ako tovar a zbytok ako réžiu.

takze napr. dvomi dokladmi VPD?

prepac, ja som uctovnicka PU, takze JU je pre mna sem-tam spanielska dedina :-) vzdy zabudnem, ze sa uctuje az uhrada, a nie nahodenie faktury :-))
veronikasad
01.01.10,16:06
takze napr. dvomi dokladmi VPD?

prepac, ja som uctovnicka PU, takze JU je pre mna sem-tam spanielska dedina :-) vzdy zabudnem, ze sa uctuje az uhrada, a nie nahodenie faktury :-))
ano, ALFA rozdelenie úhrady do 2 stlpcov neumožňuje. Musíš to nahrať 2 dokladmi PD alebo 2 zápismi na BU
poisonkatka
01.01.10,16:16
Ok, dakujem...Teraz robim celorocne ucto narazovo, tak mam v tom dobry gulas. Podvojne uctovnictvo povazujem rozhodne za jednoduchsie :))
poisonkatka
01.01.10,18:20
a expedicne naklady pri predaji tovaru na odoslanej fakture davam priamo predaj tovaru, alebo ostatne prijmy?
Príroda
02.03.10,17:33
Zdravím, myslím, že sa to dá aj jedným dokladom. Len pri rozpise treba rozdeliť analytiku dvoma sumami.
Manual
02.03.10,18:07
Zdravím, myslím, že sa to dá aj jedným dokladom. Len pri rozpise treba rozdeliť analytiku dvoma sumami.
A robíš s Alfou ?
Príroda
04.03.10,19:16
Prepáč, Poisonkatka aj Manual. Robím v Alfe, no asi som si nepozorne prečítala otázku. Nepostrehla som, že na fa má aj nákup tovaru aj réžiu. Tak ako uvádzam, sa to dá len s jedným druhom - napr. viac položiek iných v réžii alebo viac druhov v tovare. V tomto prípade naozaj asi treba nahodiť fa dvoma položkami. Mrzí ma to, budem čítať pozornejšie. Pekný večer!