Emwa
01.01.10,17:39
Prajem vsetkym v Novom roku vsetko naj....
Neviem sa dopatrat v Zakone o rodine tejto skutocnosti:
Biologicky otec dietata sa po rozvode manzelstva "zriekol" deti /bola to ticha podmienka rozvodu zo strany manzelky/, s tym, ze sa nebude k nim hlasit ani ich navstevovat. Jej novy manzel deti osvojil a teraz neviem, ci v pripade smrti ich biologickeho otca maju tieto deti pravo dedit.
Vsade som sa len docitala, ze osvojitel sa stava v podstate ich otcom so vsetkymi pravami a povinnostami. Nikde ani slovo o tom, co chcem vediet.
Mne to vychadza tak, ze nie, lebo ich "novym" otcom sa stal ich osvojitel
cize novy manzel ich matky.
Poradi mi PORADA ?

vdaka
Evanka
01.01.10,17:34
Osvojením vzniká medzi osvojiteľom a osvojencom rovnaký vzťah, aký je medzi rodičmi a deťmi.
Osvojením zanikajú vzájomné práva a povinnosti medzi osvojencom a pôvodnou rodinou.
Po osvojení dedičské práva a povinnosti medzi osvojencom a biologickými rodičmi zanikajú, ale naopak, vznikajú medzi osvojencom a osvojiteľmi.
Emwa
01.01.10,19:02
Dakujem vam :)
mona091
02.01.10,18:58
Osvojením vzniká medzi osvojiteľom a osvojencom rovnaký vzťah, aký je medzi rodičmi a deťmi.
Osvojením zanikajú vzájomné práva a povinnosti medzi osvojencom a pôvodnou rodinou.
Po osvojení dedičské práva a povinnosti medzi osvojencom a biologickými rodičmi zanikajú, ale naopak, vznikajú medzi osvojencom a osvojiteľmi.


neviem, ale pocula som, ze existuje osvojenie zrusitelne a nezrusitelne, s cim sa spaja teda aj dedenie po biologickom otcovi
Emwa
02.01.10,19:23
Islo o nezrusitelne osvojenie, v podstate od malicka ich vychovaval osvojitel / novy otec/, o povodnom ani poriadne nevedia.