simpurka
01.01.10,20:07
caute. potrebujem poradit.. neziskova- obcianske zdruzenie..nema zamestnancov ale robi tam jeden chlap, ktory neni na pracovny pomer.. on fakturoval oz platby ktore oz vyplatili.. lenze nemam k tomu na zaklade coho teda akej zmluvy.. lebo teraz neviem ako tam je on vedeny. potrebujem poradit aku zmluvu mam spravit medzi oz a tym chlapikom co tam u nich pracuje aby to bolo kryte. a ako to potom zauctovat lebo som to nikde nenasla.. len zamestnancov som nasla.
dakujem. dufam ze mi bude mat kto poradit.
andrea palcova
01.01.10,20:04
keďže nešpecifikuješ, čo presne tam dotyčný pán robí, je ťažké poradiť. existujú rôzne druhy zmlúv, ktoré by sa dali využiť: mandátna zmluva, zmluva o dielo, príkazná zmluva. závisí od výkonu činnosti. na jednorázovú činnosť by mohla stačiť aj objednávka. pracovala som aj ja v jednom združení a taktiež som robila kontrolu týchto združení na ministerstve, tak ti veľmi rada poradím, ak by som vedela.
simpurka
01.01.10,21:27
tak on tam robi vsetko.. chodi po vystavach, spolupracuje na letakoch a propagandu oz kedze tu ide o propagandu cestovneho ruchu v regione... ale nepodpisuje nic.. to robi statutar.. proste kvazi ako keby bol zamestnanec len nie je na pracovnu zmluvu.. a este by som aj potrebovala ako to zauctovat... lebo peniaze mu aj boli vyplatene na ucet.
dakujem velmi pekne
simpurka
01.01.10,21:28
jaj a bolo mu to vyplaten 4x za rok...
andrea palcova
02.01.10,09:12
ja by som tam v tom pripade vyuzila prikaznu zmluvu. a zauctovala by som to pri prichode jeho faktury klasicky ako zavazok oproti nakladu a pri vyplateni sa zavazok znizi. prikaznu zmluvu by som do uctovnictva nezahrnula, kedze robi faktury. v pripade zeby faktury nerobil, tak by som prikaznu zmluvu zauctovala ako zavazok voci nemu na zaklade interneho dokladu a pri vyplateni by sa zavazok znizil. dufam, ze som pomohla.
simpurka
02.01.10,10:58
ok.. diki. a este jedna malickost.. ak statutar oz vlozil peniaze do v hotovosti alebo na ucet zo svojich.. ako to treba zaucotvat??? lebo som to tiez nenasla v tej svojej mudrej knihe :-).. na ake ucty?? dakujem...

a este otakzka k tomu pred tym ak by osm to dala na mandatnu zmluvu?? to by tiez islo??
diki

ospravelnujem sa ale oz robim prvym krat.. a robim to v podvojnom ucte
andrea palcova
02.01.10,11:53
tu mandatnu zmluvu by som skor pouzila v pripade staturneho zastupcu, ak by za svoju funkciu dostaval peniaze.

ak to bol vklad, ktory sa mu vrati, tak by som to dala ako pozicku /urobila zmluvu o pozicke/ - uctovala ako zavazok voci nemu, ak nie, tak by som to riesila cez darovaciu zmluvu - ako penazny dar - v tom pripade by som to dala na vynosovy ucet - dary.
regiony
02.01.10,15:55
Možno pomôžu materiály z webovej stránky dobrovolnictvo.sk
simpurka
02.01.10,17:38
dakujem velmi pekne.. ste mi velmi pomohli...
ego.mc
13.01.10,06:57
caute. potrebujem poradit.. neziskova- obcianske zdruzenie..nema zamestnancov ale robi tam jeden chlap, ktory neni na pracovny pomer.. on fakturoval oz platby ktore oz vyplatili.. lenze nemam k tomu na zaklade coho teda akej zmluvy.. lebo teraz neviem ako tam je on vedeny. potrebujem poradit aku zmluvu mam spravit medzi oz a tym chlapikom co tam u nich pracuje aby to bolo kryte. a ako to potom zauctovat lebo som to nikde nenasla.. len zamestnancov som nasla.
dakujem. dufam ze mi bude mat kto poradit.
Ak fakturoval, tak bude SZČO. Potom by som to riešil zmluvou o poskytnutí služieb podľa Obch. Zákonníka.