Sedembodkova
02.01.10,10:34
zdravim vsetkych :)
mam taku malu dilemu...s domom prichadzam do stadia, kedy sa potrebujem rozhodnut co so stropmi...na prizemi budu sadrokartonove, ale co sa podkrovia tyka, zacinam zvazovat tatransky profil (namalovany na bielo). Len neviem, moze sa davat tatransky priamo na parozabranu, alebo tam treba dalsie upravy? A co ma zaujima je cena, zatial som pozerala a sadrokarton vychadza praca+material okolo 700Sk??? a tatransky stoji m2 asi130SK..len neviem co ta robota. Vie mi niekto povedat, ako ako to vyde realne cenovo? Dakujem pekne :)
220870
02.01.10,09:53
Medzi parozábranou a tatranským profilom musí zostať medzera.Nieje to nič zložité ani drahé,stačí na krovy namotovať strešné laty.Čo sa týka ceny tak tatranské profily sú v rôznych hrúbkach 10,,12,15,20mm z rôzneho dreva .Neskúsená osoba sa na tom môže ľahko popáliť.Drevo nesmie byť samý uzol a podobne,na uzloch sa drevo krúti a uzlíky lúbia po vysušení vypadávať.Navyše drevo z ihličnanov máva v sebe ukryté živicové vačky.V exteriéri to nieje problém ,ale ak vám v interiéri po roku začne kvapkať na nábytok čerstvá živica?Preto sa neoplatí kupovať to najlacnejšie.
Môj príspevok neberte tak že vás chcem odhovárať od kúpy tatranského profilu,len chcem upozorniť na niektoré veci o ,ktorých nemusíte vedieť.Mne osbne je milší tatranský profil ako sadrokartón.Nepraská.
ciners
02.01.10,10:00
V podstate so vsetkym suhlasim s 220870 len maly dodatok...tak drahu vec ako tatransky profil nie je trosku skoda malovat na bielo? Drevo je uzasny architektonicky prvok,ale ked sa raz pokazi farbou,tak si to treba dobre premysliet :)
220870
02.01.10,10:15
Neviem je to asi vec vkusu.
Sedembodkova
02.01.10,10:18
dakujem za nazory :) ...dom chcem v takom rustikalnejsom bledsom style, preto na bielo...ak by zostal nenamalovany, prislo by mi to ako na chate... :)
pavol54
02.01.10,10:57
reálne sadrokartonový strop cca 6,5€ m2 materiál včetne 5cm Isoveru, 7€ práca. tatranský profil bude asi drahší na prácu a materiál na uchytenie(vruty)
Alenka35
03.01.10,10:05
daj si pozor, aby sa ti pod sadrokarton nedostal hmyz, nam sa stavalo, ze v zime sa normalne hmyz prebudil, napr. muchy a potom lietali v podkrovnej izbe..nic prijemne
lapejko
03.01.10,19:55
Je to v každom prípade drahšie, robili sme tieto kombinácie. Trochu poopravím 220870, tie latky kvôli medzere nejdú na krokvy, ale až na podkonštrukciu, ktorá križuje krokvy aby vošla druhá vrstva minerálnej vlny. Podkonštrukcia sa vtomto prípade robí s kvalitného reziva ošetreného fungicídom, dá sa však použiť aj CD konštrukcia, na ktorú sa prilepí parozábrana, potom sa texskrutkami prichytia 16 mm latky na cd profily. Kvalitný tatran má hr.26 mm a má minimum sukov. Cena cca 8-10 €. Všetko lacnejšie nakoniec oplačete pri brúsení, tmelení a popraskaných doskách vo finále. Ak však chcete smotanový náter ako v nemeckých katalógoch, použite Deos alebo iný polotovar.