Brouk
02.01.10,13:44
Ahojte, vie niekto poradiť koľko môže zarobiť, alebo ci môže mať
dohodu o o pracovnej činnosti obsolvent, ktorý vykonáva abs.prax a je evidovaný na úrade práce?
veronikasad
02.01.10,12:53
Ahojte, vie niekto poradiť koľko môže zarobiť, alebo ci môže mať
dohodu o o pracovnej činnosti obsolvent, ktorý vykonáva abs.prax a je evidovaný na úrade práce?
podmienky poskytovania príspevku na abs.prax nájdeš tu :

http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-61934602

Myslím, že absolvent evidovaný na úrade práce môže okrem abs.praxe vykonávať aj činnosť na dohodu. Príjem z dohody nesmie presiahnuť 65 % platného živ. minima, zvýšeného o preddavky na daň a povinné odvody do zdr. a sociálnej poisťovne. Podrobnosti ti poskytnú na ÚP.
inuš
02.01.10,13:54
Aj my máme kočku na absolventskej praxi. Pri podpise zmluvy na UPSVaR som sa pýtala, či jej môžeme dať nejakú odmenu, keď budeme spokojní s jej prácou. Pani na úrade povedala že áno, na dohodu ju prihlásime a príjem nesmie prekročiť násobok ŽM, tak ako je to u nezamestnaných doteraz. Pokiaľ príjem na dohodu neprekročí túto hranicu, tak to nemá žiaden vplyv na vyplatenie príspevku za výkon absolventskej praxe. :) Ešte som zabudla, musí na UPSVAR nahlásiť, že sme s ňou uzatvorili dohodu a mesačne potom musí predkladať výšku príjmu, ale to predkladá tam, kde sa chodí hlásiť, nie tam, kde sa eviduje abs.prax.
veronikasad
02.01.10,13:58
Aj my máme kočku na absolventskej praxi. Pri podpise zmluvy na UPSVaR som sa pýtala, či jej môžeme dať nejakú odmenu, keď budeme spokojní s jej prácou. Pani na úrade povedala že áno, na dohodu ju prihlásime a príjem nesmie prekročiť násobok ŽM, tak ako je to u nezamestnaných doteraz. Pokiaľ príjem na dohodu neprekročí túto hranicu, tak to nemá žiaden vplyv na vyplatenie príspevku za výkon absolventskej praxe. :) Ešte som zabudla, musí na UPSVAR nahlásiť, že sme s ňou uzatvorili dohodu a mesačne potom musí predkladať výšku príjmu, ale to predkladá tam, kde sa chodí hlásiť, nie tam, kde sa eviduje abs.prax.
Súhlasím, počas abs.praxe potom musí byť prihlásená v SP ako klasický dohodár. A predkladať na UP aj potvrdenie o príjme z dohody.