ROMBOR
02.01.10,15:04
ahojte

prosim o kontakty na overene firmy, reslizujuce podlahove vykurovanie na kluc v okoli BA

dalsia otazka - uvazujem s kondenzacnym kotlom /Buderus, Junkers, Viessmann .../, stale vsak este nemam jasno v tom, ci chcem, resp.ci sa oplati uvazovat nad solarnymi panelmi - kedze to ma vplyv aj na vyber kotla - v ponukach horeuvedenych firiem su aj kondenzacne kotly so zabudovanymi zasobnikmi a uz aj s predpripravou na pripojenie solarnych panelov /vhodne, ak by som sa aj v buducnosti rozhodol pre solar/
je zabudovanie solarnych panelov az take vyhodne ?? ... /prosim o prakticke rady poradakov, ktori s tym uz maju skusenosti, alebo sa s tym uz zaoberali/

dakujem za rady

roman
TomasHC
02.01.10,14:28
Mam kontakt na zivnostnika, robi za super ceny, je z okolia TT, velmi dobra a rychla praca, robil PK aj mne... Ale co sa tyka vyberu kotla, resp. vhodnosti solaru, az taky odbornik nie je. Idealne je povedat mu aku mas predstavu a technicka praca je uz na nom ;)
ROMBOR
02.01.10,16:27
Mam kontakt na zivnostnika, robi za super ceny, je z okolia TT, velmi dobra a rychla praca, robil PK aj mne... Ale co sa tyka vyberu kotla, resp. vhodnosti solaru, az taky odbornik nie je. Idealne je povedat mu aku mas predstavu a technicka praca je uz na nom ;)
dakujem, ak je naozaj spolahlivy, ta mi pls posun kontakt na rombor@centrum.sk
je predpokladam aj zbehly co sa tyka vyberu materialu a celkoveho technickeho riesenia podlahoveho kurenia
vdaka
roman
TomasHC
02.01.10,16:53
dakujem, ak je naozaj spolahlivy, ta mi pls posun kontakt na rombor@centrum.sk
je predpokladam aj zbehly co sa tyka vyberu materialu a celkoveho technickeho riesenia podlahoveho kurenia
vdaka
roman

Poslem kontakt, ved uvidis. Ja som chcel nieco ine ako on navrhoval, ale uznal moje argumenty a urobil to podla mojho. Praca je lacna, aj material vie zohnat za slusne ceny.
sibanka
04.01.10,20:54
Ahoj,
Môžeš prosím ťa poslať aj mne ten kontakt . Za chvílu tiež budem riešiť podlahové kúrenie a som z okolia Bratislavy. Ďakujem
rudux
04.01.10,21:46
Ahoj, neviem akú cenu považuješ za kúrenara za ok, ale ak chceš môžem Ti poslať zoznam pár firiem, ktoré pre nás realizujú kúrenie v novostavbách. Práve
licitujem o nižšiu cenu pre rodičov:)
K soláru len toľko: záleží koľko Vás v dome bude, ale od troch osôb sa dá hovoriť o návratnosti pri MOC.
Napr. rodičom staviam malý bungalov, budú tam mať solár /30trubíc/ + 300l zásobník / s rezervnou el. špirálou – pre istotu, inak prepojený na Buderus plynový kotol/. Vodu bude ohrievať okrem TUV aj do práčky a umývačky riadov.
Pre dve osoby je to preexponované, ale išlo mi o to aby to pokrylo cca 85% roč. nákladov na ohrev vody.
Kolega má projekčnú a realizačnú firmu kupuje tie zostavy pre väčšie realizácie, takže od neho to budem mať za VOC.
Ale najdôležitejšie je, že máš automaticky dotáciu /ak spĺňajú parametre a majú solárka certifikát/ od štátu dotáciu 200€/m2 t.j. na 30trubíc cca dostaneš späť cca 500€. /čo je v mojom prípade 60% “zľava“/.
Osobne by som z výberu vylúčil najlacnejšie solárka / vyrábajú sa pre teplejšie rovnobežky – môžu mať niektoré síce aj väčší výkon, ale akurát vtedy keď ho máš aj tak viac než potrebuješ/leto/, ale v jesennom období je rapídny pokles. /to platí aj pre komplet ploché a najlacnejšie trubicové solárka/.
No a potom je druhý extrém /najdrahšie-značkové – kde je pre zmenu otázna návratnosť, s porovnateľ. parametrami ako mám ja stoja o 70% viac.
ROMBOR
05.01.10,07:31
Ahoj, neviem akú cenu považuješ za kúrenara za ok, ale ak chceš môžem Ti poslať zoznam pár firiem, ktoré pre nás realizujú kúrenie v novostavbách. Práve
licitujem o nižšiu cenu pre rodičov:)
K soláru len toľko: záleží koľko Vás v dome bude, ale od troch osôb sa dá hovoriť o návratnosti pri MOC.
Napr. rodičom staviam malý bungalov, budú tam mať solár /30trubíc/ + 300l zásobník / s rezervnou el. špirálou – pre istotu, inak prepojený na Buderus plynový kotol/. Vodu bude ohrievať okrem TUV aj do práčky a umývačky riadov.
Pre dve osoby je to preexponované, ale išlo mi o to aby to pokrylo cca 85% roč. nákladov na ohrev vody.
Kolega má projekčnú a realizačnú firmu kupuje tie zostavy pre väčšie realizácie, takže od neho to budem mať za VOC.
Ale najdôležitejšie je, že máš automaticky dotáciu /ak spĺňajú parametre a majú solárka certifikát/ od štátu dotáciu 200€/m2 t.j. na 30trubíc cca dostaneš späť cca 500€. /čo je v mojom prípade 60% “zľava“/.
Osobne by som z výberu vylúčil najlacnejšie solárka / vyrábajú sa pre teplejšie rovnobežky – môžu mať niektoré síce aj väčší výkon, ale akurát vtedy keď ho máš aj tak viac než potrebuješ/leto/, ale v jesennom období je rapídny pokles. /to platí aj pre komplet ploché a najlacnejšie trubicové solárka/.
No a potom je druhý extrém /najdrahšie-značkové – kde je pre zmenu otázna návratnosť, s porovnateľ. parametrami ako mám ja stoja o 70% viac.
ahoj
no my sme zatial 4 a nie je vylucene, ze budeme aj piati s tym, ze planujem aj vonkajsi bazen ... takze s tym solarom, alebo minimalne predpripravou budem uvazovat urcite ... z firiem som oslovil zatial Geotherm z TT a Thermopol z GL, obe su OK,prva robi aj s Buderusom, ktory osobne preferujem, ta druha skor s Geminoxom
ak mas kontakt na dalsie spolahlive firmy, ktore robia tieto veci- pls, kontakt na rombor@centrum.sk
vdaka
roman
yamaha650
26.01.10,10:21
ahojte, viete mi niekto poradit nejakych spolahlivych kurenarov alebo firmu na podlahove kurenie v okoli Lucenca? vopred dakujem