BAU
13.09.05,14:49
Prosím Vás , má niekto z Vás skúsenosti s mzdovým programom od MRP - Mzdy a personalistika pre Windows 9x/NT/2000.

Tento program máme vo firme nový a ešte sme nemali žiadnu PN . Teraz jeden pracovník - VPP dôchodca mal v auguste 3 dni PN - od 26.8. do 31.8. Neviem čo treba nastaviť , alebo treba ručne vypočítať náhradu za PN a dopísat do mzdy ...

Dakujem .
Pepa
13.09.05,12:57
V nastaveniach ti neporadím - mám DOS verziu - ale zaujali ma tie dni. Ako boli vyrátané 3 dni PN - ja to vidím na 6 dní PN.
BAU
13.09.05,13:13
Vyrátané ešte nebolo nič, to mi len povedala bývalá kolegyňa - že má tri dni PN.
Totižto ona si u nás robí mzdy pre inú firmu. Chcela som jej pomôcť, lebo aj ja sa to budem musieť naučiť.( Teóriu ona ovláda lepšie , no s programom si nevieme poradiť ani jedna.)
Možno sa mi ešte niekto ozve zajtra,ja už končím v práci.

Ale dakujem za ohlas.
Denda
13.09.05,13:31
Vyrátané ešte nebolo nič, to mi len povedala bývalá kolegyňa - že má tri dni PN.
Totižto ona si u nás robí mzdy pre inú firmu. Chcela som jej pomôcť, lebo aj ja sa to budem musieť naučiť.( Teóriu ona ovláda lepšie , no s programom si nevieme poradiť ani jedna.)
Možno sa mi ešte niekto ozve zajtra,ja už končím v práci.

Ale dakujem za ohlas.Ak to robí prvý krát najlepšie je vypočítať si najprv ručne denný vymeriavací základ. Neviem od kedy bol zamestnanec a od kedy má nahratú agendu v novom programe. Vo vystavení mzdy je kolonka nemoc. Program celkom dobre navádza k vyplňovaniu. Keď vyplní dni začiatku a konca PN a dá výpočet mzdy, program sa pýta na začiatok a koniec rozhodného obdobia,dobu neplatenia poistného a prevedie výpočet. Ak nám to nesedí na náš výpočet tak dosadzujeme naše hodnoty.
Zatiaľ toľko, bo málo informácií, čo nevie http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Janiela
13.09.05,17:09
Je to 6 dní. Nemocenské dávky sa vyplácajú na dni kalendárne. Program to parádne vyráta sám, vytlačí Ti výpočet a dosadí vyrátanú sumu do mzdy. Je to perfektné. Sama som sa divila, keď som výpočet robila po 1-krát. Sprav si dochádzku, označ dni pre nemoc a potom sa prepni so miezd. Skús a uvidíš.
anto
13.09.05,18:54
V programe by mala byť niekde možnosť vypočítať, alebo nastaviť vymeriavací základ pre náhradu mzdy počas PN. Prvých desať kalendárnych dní platí zamestnávateľ zamestnancovi náhradu mzdy z vymeriavacieho základu vo výške prvé tri dni 25 % a ďaľšie 55 %. Ak sa to nedá nastaviť, tak je to potrebné vypočítať ručne a udať pri výpočte mzdy. Ja mám program DOS a ešte som nemal ani jedného nemocného pracovníka, tak to neviem presne popísať.
BAU
14.09.05,07:32
Ak to robí prvý krát najlepšie je vypočítať si najprv ručne denný vymeriavací základ. Neviem od kedy bol zamestnanec a od kedy má nahratú agendu v novom programe. Vo vystavení mzdy je kolonka nemoc. Program celkom dobre navádza k vyplňovaniu. Keď vyplní dni začiatku a konca PN a dá výpočet mzdy, program sa pýta na začiatok a koniec rozhodného obdobia,dobu neplatenia poistného a prevedie výpočet. Ak nám to nesedí na náš výpočet tak dosadzujeme naše hodnoty.
Zatiaľ toľko, bo málo informácií, čo nevie http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Tu sú ďalšie informácie :
Zamestnanec je dôchodca na VPP - mesačná mzda 15.000,- Sk .
Zamestnaný je od 20. 5. 2005.
VZ : 05/2005 5.455,-- / 12 kal. dní
06/2005 15.000,-- / 30
07/2005 15.000,-- / 31
-------------------------------------------
35.455,-- / 73 = 485,6849
prvé 3 dni : 485,6849*0,25*3=364,30
ďalšie 3 dni : 485,6849*0,55*3=801,40
--------------------------------------------
Spolu náhrada za nemoc 1.165,70 Sk

Výplatu za odprac.19 dní a 1 SVIATOK mi program vypočítal: 13.044,-- úhrn príjmov
1.227,-- odvody
2.245,-- daň
9.572,-- ČM
--------------------------
V programe som vyplnila docházku - 6 dní nemoc, ale do mzdy mi stále berie 1 deň sviatok ( a 3 dni nemoc ), asi to treba niekde upravit - zmena sviatok a nemoc cez sobotu a nedeľu ..........
Potom som sa prepla do miezd ,ale neviem, kde je tá kolonka nemoc, kde mám vyplniť ten začiatok a koniec PN, atď.
Upgrade sme robili nedávno, ale neviem či to prebehlo dobre.

Ďakujem všetkým za včerajšie odpovede.
Emka.
lenkak
14.09.05,07:43
Začiatok a koniec PN nahadzuješ priamo keď vystavuješ mzdu, a to pri kolonke Nemoc stač F4, resp klikni na tú ruku pri kolonke. Vyskočí Ti tabuľka a tam podopisuješ údaje, ak sa Ti PN prenáša do ďalšieho mesiaca, daj ukončenie PN 30, resp.31. Aj keď Ti vypíše len 4 dni - sú to pracovné dni, náhradu Ti bude počítať 6 dní - kalendárne dni.
BAU
16.09.05,04:53
Skúšala som to, ale nešlo mi to . Ked budem mať viac času, ešte sa na to pozriem.Keby to fungovalo ako píšeš tak je to perfektné.
Teraz si to bude musieť doplniť ručne.( tá bývalá kolegyňa ) Dnes som zistila, že ten program nie je až taký nový ( r. 2002 ), tento rok kupovali naň len upgrade. Ja som nastúpila v máji po RD a povedali mi ,že už majú konečne nový program...Možno zavolám do MRP, či tie funkcie má aj tento konkrétny program.
Tak zatiaľ žiadne PN a OČR .
Ďakujem za rady.

Emka.
zuzanar
16.09.05,06:32
Ak majú na program upgrade tak je vlastne nový. Veď program sa nekupuje každý rok. On sa tými upgrade len vylepšuje. Aspoň ja mám taký názor.
lenkak
16.09.05,06:42
Určite treba upgrade z roku 2005.