Jopik
13.09.05,15:22
Zdravim vsetkych!
Som zacinajuci SZCO a potrebujem poradit. K vykonu mojej prace sem tam potrebujem auto. Nakolko este nemam dostatocny kapital, chcel by som pouzivat tatkove, cize je pisane na jeho meno. Za pozicanie by som mu samozrejme nieco platil a taktiez aj PHM, no neviem, ako si to dat potom do nakladov a ci sa to vobec da takto. Co vsetko to obnasa? Musim s nim mat nejaku zmluvu o "prenajme", ci "zapozicani" vozidla?
Vsetkym vopred DAKUJEM!!!
babenko1
13.09.05,15:11
Bola by vhodná zmluva o zapožičaní auta, aby si vedel zdokladovať napr. mesačné platenie za to požičanie. Ale pozor, otec by mal podať daňové priznanie k cestnej dani.
evae
13.09.05,15:13
ja som mala zmluvu o prenajme auta, za urcity obnos mesacne. bolo podane danove priznanie k dani z motoroveho vozidla, k prvemu dnu pouzivania auta. do nakladov som si (na zaklade zmluvy a jeho stanov) davala PHM, umytie auta a udrzbu, ktora sa vyskytla ako nevyhnutna
babenko1
13.09.05,15:18
ale musí byť všetko v zmluve zahrnuté...aj tie prípadné opravy...
Jopik
14.09.05,13:57
Dakujem! Som o kus uctovnickeho poznania mudrejsi ;) Este by som, ak mozem, da sa niekde takato zmluva stiahnut? Existuje vobec nejaky predpis? :confused:
elena74
24.05.06,08:39
prosim Vas,ked si chceme firma pozicat auto na dlhsie z nasej firmy v cechach co vsetko mozme zahrnat do nakladov ?
dakujem.......
elena74
24.05.06,14:50
cize mi nikto neodpovie?
marcik
30.11.06,11:45
taká zmluva by sa aj mne hodila, neviete náhodou o niečom takom?Je to zmluva : podnikateť bude mať zapožičané od svojho otca, a chcel by mu mesačne platiť za nájom,ale chcel by si uplatňovať aj bežnú údržbu!Ako na to?