Kerberos_1
03.01.10,05:34
Dobry den. Ja by som si len chcel overiť informaciu ktoru som si z toho co som si tu precital vyvodil. Elektrotechnika (((pod elektortechnikou myslim: praca na stavbe ako tahanie kablov, zapajanie rozvadzacov, elektorinstalacie domov a podobne))) spada do remeselných živností a to presne pod Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení?


Je to tak?????? Lebo nejako to nieje pre mna jasne. :(
zalobaba
03.01.10,11:15
Dobry den. Ja by som si len chcel overiť informaciu ktoru som si z toho co som si tu precital vyvodil. Elektrotechnika (((pod elektortechnikou myslim: praca na stavbe ako tahanie kablov, zapajanie rozvadzacov, elektorinstalacie domov a podobne))) spada do remeselných živností a to presne pod Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení?


Je to tak?????? Lebo nejako to nieje pre mna jasne. :(

- montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrických
K tomuto predmetu podnikania potrebuješ zodpovedného zástupcu s príslušným vzdelaním a skúškami.
canbo
03.01.10,17:53
Na montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení potrebuje iba osvedčenie podľa platnej vyhl. 508/2009,
alebo podľa starších s aktualizačnou prípravou.
§22(samostatná činnosť).
Nesmie zamestnávať nikoho, inač potrebuje oprávnenie na činnosť.
pavol54
03.01.10,20:45
treba si najprv ujasniť čo sú výhradné technické zariadenia,
elektro, tlakové alebo zdvíhacie zariadenie. Na to treba špeciálne oprávnenia, keby ste ho mali, tak máte skúšky za sebou, treba sa na živnostenskom spýtať na inú formuláciu daného predmetu podnikania
Kerberos_1
04.01.10,08:00
takze ak som to správne pochopil tak: pre takéto robenie ako:tahanie káblov, lelektroinštalácia v domoch a podobne bez opravy a údržby by mala byť nejaká iná formulácia tejto živnosti????ak áno neviete aká to je živnosť???:confused:je voľná ???? a ak by som potreboval zamestnať ľudí čo by som musel pridať??:confused:
525
04.01.10,08:11
daj si tam elektroinštalačné práce bleskozvody a zariedenia do1000V
Kerberos_1
04.01.10,08:16
takže len tam treba dať ((elektroinštalačné práce bleskozvody a zariedenia do1000V))), alebo sa to nejako označuje aj inak ohľadne živnosti???a ako sa to dokazuje že na to je oprávnenie?? stačí výučný list?
canbo
06.01.10,09:25
Definícia: montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení .
Vyhl. 508/2009: v rozsahu svojho vzdelania , osvedčenia, praxe.. §3 - vymedzenie pojmov
ALE :Montáž- môže ťahať káble, nesmie ich uviesť pod napätie ani odskúšať. Údržba- čistiť, mazať nie výmena istenia,nie odpájanie ochrán.
Kerberos_1
06.01.10,14:56
Definícia: montáž,
Vyhl. 508/2009: v rozsahu svojho vzdelania , osvedčenia, praxe.. §3 - vymedzenie pojmov
ALE :Montáž- môže ťahať káble, nesmie ich uviesť pod napätie ani odskúšať. Údržba- čistiť, mazať nie výmena istenia,nie odpájanie ochrán.


takze vlastne tam treba uviest: montaz, oparva, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení + elektroinštalačné práce bleskozvody a zariedenia do1000V aby som to bolo cele pokryte???bude sa to hodnotit ako jedna zivnost???:confused:
canbo
07.01.10,12:56
1. Montáž, rekonštrukcie a údržba vyhradených technických zariadení - živnostenský zákon - voľná živnosť §22
2. Opravy, odborné prehliadky a skúšky VTZ - viazaná živnosť §24
-. čo sa jedná rozsahu činnosti, podľa osvedčenia, vzdelania a praxe. Osvedčenie na elektrické zariadenia do 1000V vrátane bleskozvodov, tak len na zariadení NN nie VN ....