Suzan007
03.01.10,10:30
Dobry den, prosim vas o radu...
Priatel je od roku 2003 zivnostnik... co sa tyka zdravotnej poistovne - vsetky odvody su v poriadku. Ked som sa ho spytala na socialnu poistovnu, povedal mi ze to si neplati a nikdy ani neplatil, lebo niekto mu povedal, ze nemusi... mne sa to nejako nezda, myslim ze kazda SZCO je povinna po prvom roku platit odvody do Soc. poistovne... myslim ze urcite raz nanho pridu a potom bude musiet platit nehorazne peniaze aj s pokutou... alebo pride exekutor a zoberie mu dom...
Vie mi niekto prosim vas poradit, ze ako to je, po pripade ako mame teraz postupovat? DAKUJEM!!!
Iwett
03.01.10,09:35
Ak nedosiahol hranicu príjmu určenú na povinné poistenie tak nemusel platiť. Treba najskôr zistiť za každý rok výšku jeho príjmov.
Tweety
03.01.10,09:35
Dobry den, prosim vas o radu...
Priatel je od roku 2003 zivnostnik... co sa tyka zdravotnej poistovne - vsetky odvody su v poriadku. Ked som sa ho spytala na socialnu poistovnu, povedal mi ze to si neplati a nikdy ani neplatil, lebo niekto mu povedal, ze nemusi... mne sa to nejako nezda, myslim ze kazda SZCO je povinna po prvom roku platit odvody do Soc. poistovne... myslim ze urcite raz nanho pridu a potom bude musiet platit nehorazne peniaze aj s pokutou... alebo pride exekutor a zoberie mu dom...
Vie mi niekto prosim vas poradit, ze ako to je, po pripade ako mame teraz postupovat? DAKUJEM!!!
Prvý rok podnikania sa odvody so SP neplatia, potom už podľa DP a výšky určenej na povinné platenie odvodov.
Dáša_
03.01.10,09:36
záleží od výšky príjmu, ktorý dosahuje.
Môže byť, že naozaj dosahuje príjem, ktorý nezakladá účasť na poistení. Otázka potom ale je, z čoho žije.
Suzan007
07.01.10,10:56
zistiť za každý rok výšku jeho príjmov... predpokladám že asi z daňového priznania... počas troch rokov bol súbežne s podnikaním aj zamestnaný... nevykonával podnik. činnosť, ale živnosť nemal pozastavenú... potom viem že mal nejaké DP nulové a ostatné ktoré podal, nemá. Dajú sa tie príjmy zistiť ešte niekde inde? :confused:
Jara
07.01.10,12:07
Vyžiadať kópie DP na DÚ, ale za poplatok...
Suzan007
11.01.10,06:27
Iwet, Tweety, Dáška, Jarka - zatial velmi pekne DAKUJEM, idem sa do toho pustit :(