Janiela
13.09.05,20:03
Pracovníčka sociálnej poisťovne mi vrátila mesačné výkazy, ktoré som si vytlačila na jeden list, teda obojstanne (na prvú stranu mes. výkaz, na stranu druhú som dala prílohu). Vraj sa s tak zle vypracovaným a nehoráznym výkazom ešte nestretla! Na druhej strane musia byť vysvetlivky! Ináč výkaz bol spracovaný dobre. Výpočet bol v poriadku a taktiež aj údaje o zamestnancoch a zamestnávateľovi boli dobré. Stretli ste sa s niečim podobným? Postupovala správne?
babenko1
13.09.05,18:07
Ja som to tak tiež zasielala ...poštou.. a ani raz sa mi to nevrátilo...ale ved oni musia buzerovať.. to nevieš?
Janiela
13.09.05,18:17
Ja viem, že zbožňujú sa hrať na náramne dôležitých. Výkazy dávam vždy len oproti podpisu a osobne, pretože oni aj radi strácajú. Aj teraz mám prípad, že nemajú v istej firme odhlášku zamestnanca. Ale to s tými výkazmi ma dojalo. Nie žeby som šetrila papierom. Ako mám chápať, že prvý pracovník to zoberie (pretože on je len "zberač a nič ho nezaujíma)", druhý to vráti (lebo je drzý) a tretí sa čuduje tomu druhému, čo vyvádza?
brm
13.09.05,18:57
sa vám divím, že ešte divíte...
stonozka
14.09.05,19:13
obojstranne nafotené výkazy sa nedajú skenovať, preto Vám to vrátiloa pracov-níčka v SP a musia sa ručne nahrávať. Na výkazy sa lepia čiarové kódy a potom sa skenujú a sú v systéme behom dvoch dní. A prefotené výkazy sa musia ručne nahrať a sú v systéme možno až o týždeň. Je to kvôli II. pilieru. Tie sumy do DSS si systém ťahá podľa RČ z výkazov.