adriana007
03.01.10,10:50
Ahojte..

Mám na vás par otazok,neviem, či som to dala do dobrej témy, ale hadam ano..

Ide o to, mam zaujem o otvorene novej prevadzky baru. Ale je tam jeden problem. Priestor mi blokuje pán, ktorý danú prevadzku baru používa na pranie penazí zo svojej stavebnej firmy. Aby ste boli v obraze, je to uplny pajzel, človek ked tam vojde, dostane facku z neprijemného zápachu. Co sa tyka čistoty, to je na bode mrazu. Poháre neumyté, pani vám donesie nápoj, a na pohari vidíte stopy od rúžu. Vsetko sa lepí, je to tam velmi neprijemné. O blokovaní ani nehovorím. Socialne zariadenia su v dezolátnom stave. Predáva sa tzv. pančovaný alkohol, otvorené viacere flašky rovnakého alkoholu. Zavriet to nezavrú, lebo majitelia zakazdým kontroly podplatia, a tym sa to končí. Navštívila ich hygiena, danový úrad, colníci a nič. Jednoducho sa nechali podplatit.

Idem sa opytat, da sa niečo voči tomuto robit? alebo je to uz davno stratené?
JarkaL
03.01.10,09:57
Ak sú tam špinavé poháre, WC atď., tak by to nemalo dlho trvať a príde o zákazníkov. Aspoň ja by som teda do takého baru prišla len 1 raz.
wagner
03.01.10,09:58
Priestor je Tvoj, keď Ti ho ten pán blokuje? Ak áno, tak si myslím že nei je problém ho odtiaľ dostať.
adriana007
03.01.10,10:02
ide o to, ze je to jediny bar v celej dedine, kde je cca 700 ludí, hovorím,
bolo tam uz mnoho kontrol, a "nič" nenašli, alebo skor nechceli najst.
a ludia tam chodia ako tak, lebo to jedno či dve piva nejako uz vypiju.

Ide o to, ze velmi by som chcela ten priestor, a neviem, ako ho odtial dostat.
Cele by som to prerobila, len hovorím, on sa toho nevzdá, je to idealne miesto na jeho pranie penazí.
JarkaL
03.01.10,10:04
Kto mu prenajíma ten priestor? Skús ponúknuť vyššie nájomné.
adriana007
03.01.10,10:09
Prenajíma to COOP JEDNOTA, neviem, či sa da s nimi niečo riešit..
wagner
03.01.10,15:57
Prenajíma to COOP JEDNOTA, neviem, či sa da s nimi niečo riešit..
COOP JEDNOTA má rada peniaze. Len či by si potom nezbankrotovala, pretože bar v obci so 700 obyvateľmi, no neviem - myslím tým tie investície, čo by si do toho vložila. Máš to prerátané, za akú dobu by sa Ti to vrátilo? Ja by som sa lepšie poobzerala po iných priestoroch, lebo tieto určite nie sú najlacnejšie. Možno aj menej výhodné, ale pokiaľ budeš ponúkať niečo lepšie, viac, atraktívnejšie, klientela príde za Tebou. Nie je umenie niekoho vyštvať, ale aby sa Ti to vyštvanie potom dvojnásobne nevrátilo. Toť môj názor, viem že s ním nebudeš súhlasiť, ale za prečítanie určite stojí.
Chobot
03.01.10,22:38
Ja ti síce neporadím, ale poprosím ťa, aby si nabudúce, keď budeš zadávať novú tému, jej dala výstižnejší názov, nie len "Potrebujem poradiť".

Je jasné, že väčšina ľudí, čo sem píšu potrebujú buď poradiť alebo pomôcť. Keby každý tak nazval svoju tému, tak by sme vôbec nemali prehľad o otázkach, lebo témy by sa volali:

Kto poradí?
Pomôžte mi...
Potrebujem poradiť.
Poradíte mi?
Pomoc!!
...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::cool:

Nie si nováčik, tak by si to už mohla vedieť... Tentoraz som ti tému premenoval.;)
adriana007
04.01.10,08:10
Wagner..

Ono ja viem, mam to premyslené, to bolmoj odhad okolo 700 ludí. Práveze o to ide, ze u nás na orave má jednota vynimočne nízke nájmy,vieš? nie ako v meste, tam su stotisícové nájmy,to viem, známy tam podnikal, no skrachoval práve kvôli 120 000,- nájmu od COOP.

Ak by som náhodou chcela kontaktovat coop, potom sa mam obratit na centrálu alebo pod pobočku ktorej priestor patrí?? :rolleyes:

CHOBOT.. PREPAAC..
wagner
04.01.10,08:13
Wagner..

Ono ja viem, mam to premyslené, to bolmoj odhad okolo 700 ludí. Práveze o to ide, ze u nás na orave má jednota vynimočne nízke nájmy,vieš? nie ako v meste, tam su stotisícové nájmy,to viem, známy tam podnikal, no skrachoval práve kvôli 120 000,- nájmu od COOP.

Ak by som náhodou chcela kontaktovat coop, potom sa mam obratit na centrálu alebo pod pobočku ktorej priestor patrí?? :rolleyes:

CHOBOT.. PREPAAC..
Ak to prenajíma pobočka v okresnom meste tak na nich.
anka_p
04.01.10,08:25
Chcem sa pridať k tejto diskusii, ale nie radou, ale prosbou o radu. My sme už priestor získali (nie tento o ktorom je táto téma :o) na dobu neurčitú. Chcem sa opýtať či je vhodnejšie mať pristory na prenájom na dobu určitú alebo neurčitú. Ak na určitú, napr. na 20 rokov, nemôže ma odtiaľ majiteľ dostať? Ja si myslím, že áno, ale prosím o váš názor. Dakujem
ludex
04.01.10,15:41
Chcem sa pridať k tejto diskusii, ale nie radou, ale prosbou o radu. My sme už priestor získali (nie tento o ktorom je táto téma :o) na dobu neurčitú. Chcem sa opýtať či je vhodnejšie mať pristory na prenájom na dobu určitú alebo neurčitú. Ak na určitú, napr. na 20 rokov, nemôže ma odtiaľ majiteľ dostať? Ja si myslím, že áno, ale prosím o váš názor. Dakujem

Ja si mysím,že záleží akú máte nájomnú zmluvu a hlavne odstavec "ukončenie nájmu". Ale,keby velmi chcel,tak myslím že ťa odtial môže dostať.Záleží,akú má chrbtovú kosť! ;)
anka_p
04.01.10,17:58
Tiež si to myslím...my máme v zmluve, ktorú sme zatiaľ nepodpísali, dobu neurčitú s tým že prenajímateľ môže ukončiť zmluvu pri hrubom porušení zmluvy nájomcom, k čomu myslím že nedôjde, ale manžel chcel aby aj to v zmluve konkretizovali, čo myslia pod hrubým porušením zmluv. podmienok....
adriana007
05.01.10,17:38
ešte k tomuto by som sa chcela spytat.
K tomu baru chcem ziadat o prispevok na podnikanie. Ale bolo mi povedané, že na predaj alko napojov UPSVaR prispevok neda. Da sa to obísť nejako? žeby som to dala ako na volnu činnosť? alebo ničo take?
Cecilia
05.01.10,17:55
Na kaviareň sa príspevok poskytuje a môžu sa tam predávať aj alkoholické nápoje. Ale nepáči sa mi, že chceš niekoho vytlačiť takýmto spôsobom. Skús konkurovať v iných priestoroch s poskytovaním lepších služieb.
adriana007
06.01.10,12:18
vieš, ide o to, ze ja by som ti priestory vedela urobit lepšie krajšie, a viac by sa vyuzivali. Jednoducho sučastny majitel tam perie peniaze, nič viac. Ma to len na to. Sučastou toho baru je aj velka hala, kde by sa dali robit svadby a podobne veci, majitel to ma zatvorene, nič tam nerobí. Nieje nič zle na tom, ked chcem, aby tam bol jeden slušny podnik, kde je vsetko v poriadku, predava sa legalne kupeny alkohol. Nieje normalne, aby dospely chlap po vypití dvoch panakov prisiel domov, a na dalsi den si nič nepamatal. To ide uz o zdravie ludí, to by si musel poznat, a vidiet, čo sa tam robí.
ludex
06.01.10,16:11
vieš, ide o to, ze ja by som ti priestory vedela urobit lepšie krajšie, a viac by sa vyuzivali. Jednoducho sučastny majitel tam perie peniaze, nič viac. Ma to len na to. Sučastou toho baru je aj velka hala, kde by sa dali robit svadby a podobne veci, majitel to ma zatvorene, nič tam nerobí. Nieje nič zle na tom, ked chcem, aby tam bol jeden slušny podnik, kde je vsetko v poriadku, predava sa legalne kupeny alkohol. Nieje normalne, aby dospely chlap po vypití dvoch panakov prisiel domov, a na dalsi den si nič nepamatal. To ide uz o zdravie ludí, to by si musel poznat, a vidiet, čo sa tam robí.

Zbytočne míňaš energiu na špekulácie. Sústreď ju na svoj biznis,najdi si svoje priestory a urob si to podla svojho. Velmi lahko sa môže stať,že ten dotyčný sa dozvie o Tvojich úmysloch a môže sa stať,že budeš mať o problém navyše.
buchač
06.01.10,16:42
Na kaviareň sa príspevok poskytuje a môžu sa tam predávať aj alkoholické nápoje. Ale nepáči sa mi, že chceš niekoho vytlačiť takýmto spôsobom. Skús konkurovať v iných priestoroch s poskytovaním lepších služieb.


Zbytočne míňaš energiu na špekulácie. Sústreď ju na svoj biznis,najdi si svoje priestory a urob si to podla svojho. Velmi lahko sa môže stať,že ten dotyčný sa dozvie o Tvojich úmysloch a môže sa stať,že budeš mať o problém navyše.

....jedno z druhým súvisí .....

Príde Banán .....a .......... http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11374.gif
marjankaj
06.01.10,17:08
vieš, ide o to, ze ja by som ti priestory vedela urobit lepšie krajšie, a viac by sa vyuzivali. Jednoducho sučastny majitel tam perie peniaze, nič viac. Ma to len na to. Sučastou toho baru je aj velka hala, kde by sa dali robit svadby a podobne veci, majitel to ma zatvorene, nič tam nerobí. Nieje nič zle na tom, ked chcem, aby tam bol jeden slušny podnik, kde je vsetko v poriadku, predava sa legalne kupeny alkohol. Nieje normalne, aby dospely chlap po vypití dvoch panakov prisiel domov, a na dalsi den si nič nepamatal. To ide uz o zdravie ludí, to by si musel poznat, a vidiet, čo sa tam robí.

No neviem si predstaviť ako chceš súčasného majiteľa pripraviť o jeho majetok. Neodporuje to náhodou etikete porady? Veď najjednoduchšie je sa s ním dohodnúť a odkúpiť to.:confused:
adriana007
08.01.10,10:42
ale ja nikoho o majetok nepripravujem. Kebyze je to tak ako ma byt, tak sa v tom nerypem. Jednoducho, ak to bude mat aj po kontrolách v poriadku (čo myslim, ze nie) tak to ostane jeho, a moze dalej predavat tie patoky, a prat peniaze.. Je to jednoduche..
ludex
08.01.10,11:03
ale ja nikoho o majetok nepripravujem. Kebyze je to tak ako ma byt, tak sa v tom nerypem. Jednoducho, ak to bude mat aj po kontrolách v poriadku (čo myslim, ze nie) tak to ostane jeho, a moze dalej predavat tie patoky, a prat peniaze.. Je to jednoduche..


Akože nerozumiem,čo je Teba do toho ako niekto podniká! Nalieva tam patoky,no a? Sú ludia ktorým tie patoky chutia a dobrovolne tam chodia a kupujú si ich. Kde je dopyt je aj ponuka! Teba by som nechcel mať nablízku! Osočuješ podnikatela,kvôli tomu aby si s toho mala prospech. Nehnevaj sa ale to je nechutné! :confused:
marjankaj
08.01.10,12:18
ale ja nikoho o majetok nepripravujem. Kebyze je to tak ako ma byt, tak sa v tom nerypem. Jednoducho, ak to bude mat aj po kontrolách v poriadku (čo myslim, ze nie) tak to ostane jeho, a moze dalej predavat tie patoky, a prat peniaze.. Je to jednoduche..

A ak tie kontroly nedopadnú dobre, tak ho oberieš o jeho majetok? Podľa akého zákona?:eek::eek::eek:
pivko
09.01.10,18:29
Ja by som si do takej fest zadymenej a pripomínajúcej socializmus krčmy kľudne rád zašiel a zažil atmosféru pajzlu.A tie tvoje obvinenia vieš aj dokázať???Tak potom podaj trestné oznámenie.
adriana007
10.01.10,09:08
a to mozem podat trestné oznamenie?? hm.. ale na čo? na neumyte pohare? :-(
pivko
10.01.10,11:58
a to mozem podat trestné oznamenie?? hm.. ale na čo? na neumyte pohare? :-(
Veď tvrdíš že sa tam predáva pančovaný alkohol, perú peniaze , podplácajú kontroly , tak to dokáž:mad:Zaujímave je že ešte neskrachoval ,ono Adrianka sú ľudia ktorým také krčmy vyhovujú:D
marjankaj
10.01.10,15:19
a to mozem podat trestné oznamenie?? hm.. ale na čo? na neumyte pohare? :-(

Za pokus to stojí:D
Možno mu naparia 20 rokov za mrežami, zhabú majetok a ty budeš mať cestu voľnú.:---
adriana007
10.01.10,15:51
a ze porada.. tu si len kazdy robi srandu.. :mee:
marjankaj
10.01.10,15:59
a ze porada.. tu si len kazdy robi srandu.. :mee:
Srandu si robíš ty.
Akým právom chceš niekomu siahnuť na jeho majetok?
A ešte chceš po nás, aby sme ti našli dôvod.
Danielle369
10.01.10,16:20
adriana007
toto je naozaj porada ale nečakaj že ti niekto poradí ako vyšupnúť podnikatela z vlastných priestorov preto, že ty tie priestory chceš získať pre seba. To je úbohé. Ved si otvor vo vlastných priestoroch bar a ukáž mu teda ako sa správne podniká.A zlož si tie ružové okuliare a najprv si pozistuj čo obnáša prevádzkovať bar .
adriana007
13.01.10,10:08
Včera hygiena úplne zavrela ten podnik. Nie na môj podnet, ale na niekoho iného,kto sa v tom vrtal tiez.. Priestor dostal novy majitel..

Dakujem za pomoc...
marjankaj
13.01.10,10:34
Včera hygiena úplne zavrela ten podnik. Nie na môj podnet, ale na niekoho iného,kto sa v tom vrtal tiez.. Priestor dostal novy majitel..

Dakujem za pomoc...

Teda už je to vyriešené. Alebo teraz chceš vyšupnúť aj nového majiteľa?
ludex
13.01.10,11:02
Včera hygiena úplne zavrela ten podnik. Nie na môj podnet, ale na niekoho iného,kto sa v tom vrtal tiez.. Priestor dostal novy majitel..

Dakujem za pomoc...


A zazvonil zvonec a rozprávky je koniec!!!!!! :mee:
Hepi
13.01.10,11:41
Včera hygiena úplne zavrela ten podnik. Nie na môj podnet, ale na niekoho iného,kto sa v tom vrtal tiez.. Priestor dostal novy majitel..

Dakujem za pomoc...
Kto zaváha, ne.....
adriana007
13.01.10,22:17
..ved prave.. prosila som o pomoc, o radu.. a Vy ste ma hned odsudili.. no ale čo uz..
marjankaj
13.01.10,22:25
Včera hygiena úplne zavrela ten podnik. Nie na môj podnet, ale na niekoho iného,kto sa v tom vrtal tiez.. Priestor dostal novy majitel..

Dakujem za pomoc...


..ved prave.. prosila som o pomoc, o radu.. a Vy ste ma hned odsudili.. no ale čo uz..

Tak toto je trochu divné. "Hygiena" predsa tiež nemôže len tak zo dňa na deň niekomu zobrať majetok. Len prepis na katastri trvá nejaký čas.
ludex
14.01.10,06:41
..ved prave.. prosila som o pomoc, o radu.. a Vy ste ma hned odsudili.. no ale čo uz..


Divné! Hygiena síce môže zavrieť podnik,ale pokial si majitel platí riadne a včas nájomné,tak sa asi bude starať o to,aby nedostatky odstránil a pokračoval v prevádzkovaní ďalej! Ale,myslím že nemá význam túto tému rozoberať ďalej! Prajem všetkým príjemný deň! ;):);)
adriana007
14.01.10,17:19
Majitel sa toho vzdal, ze to opravovat nejde, ze to sa toho chce zbavit.. no
misomiso
18.01.10,20:31
Ten sucany (druhy) majitel zrejme namiesto vypisovania na Poradu zasiel do Coop Jednota a informoval ich, ze ak sa uvolni nejaky priestor, ze bude mat zaujem.