amabis
03.01.10,12:33
Dobrý Deň,
Bol by som rád keby ste mi poradili ohľadom môjho PC. Po istom čase začal mierne hučať(nie až tak že by sa to nedalo vydržať), tak som sa rozhodol že ho troška vyčistím. Prachu na ventilátoroch bolo dosť, tak som sa potešil že mám po probléme, no keď som PC zapojil a cca. hodinu na ňom pracoval + hral začal hučať, ale ešte viac ako predtým. Čo sa mohlo stať ? Na 95% som presvedčený že to bude ventilátor. Skúste poradiť ako mám postupovať ďalej, vopred ďakujem. S pozdravom Tomáš
Andy Kralik
03.01.10,11:48
Nejaka uvolnena skrutka.. ventilator.. moze to byt cokolvek. Odkial ten hluk vychadza?
Halli
03.01.10,11:55
Občas sa stáva, že ak je opretý PC pri doske stola , alebo skrinky rezonuje to. Mne sa to stalo... Možno nepomôže, ale skús aj to, ak sa ťa to týka. ;)
amabis
03.01.10,12:08
Zvuk vychádza zrejme z ventilátora alebo zo zdroja. Kúpiť nový ventilátor nie je problém, ale nemôže to začať "hučať" zo dňa na deň.
Doplnené: Čím viac sa PC namáha, tým viac to "hučí".. ;)
Halli
03.01.10,12:17
Zvuk vychádza zrejme z ventilátora alebo zo zdroja. Kúpiť nový ventilátor nie je problém, ale nemôže to začať "hučať" zo dňa na deň.


Tak kúp nový, alebo skús toto :)

http://www.pc.sk/modules.php?name=article&what=read&v=1055714709
amabis
03.01.10,12:38
Skúsim - ďakujem. Ale ako som povedal pred tým PC až tak "nehučal" a ja som ho len troška zbavil prachu a začal "hučať" viac, takže, nebude to niečo "banálnejšie" ?
TomasHC
03.01.10,16:11
Byva to na 90% zodraty ventilator na grafickej karte. Treba vymenit ak sa da, pripadne nahodit "aftermarket" chladic, kde byva kvalitnejsi ventilator. Tie original maju mizerne loziska (resp. ziadne, iba mosadzne puzdro) a za 2 roky su kaput.
kolinany
03.01.10,17:56
hm, no ja by som ti poradil este jednu vec .. pozri sa, ci ti nahodou nejaky kablik nezasahuje do ventilatorov .. moze to by aj tento problem ..
ako si cistil ten ventilator? neposkodil si lopatky? neohli sa pri cisteni? mozno je aj toto problem ..
bez toho, aby to niekto skuseny videl a poradil ti, budeme len hadat .. :)
Chobot
03.01.10,23:08
Dobrý Deň,
Bol by som rád keby ste mi poradili ohľadom môjho PC. Po istom čase začal mierne hučať(nie až tak že by sa to nedalo vydržať), tak som sa rozhodol že ho troška vyčistím. Prachu na ventilátoroch bolo dosť, tak som sa potešil že mám po probléme, no keď som PC zapojil a cca. hodinu na ňom pracoval + hral začal hučať, ale ešte viac ako predtým. Čo sa mohlo stať ? Na 95% som presvedčený že to bude ventilátor. Skúste poradiť ako mám postupovať ďalej, vopred ďakujem. S pozdravom Tomáš


TAkto na diaľku ti neporadíme. Treba bedňu otvoriť a pozrieť sa, čo spôsobuje hluk - či je to niektorý konkrétny ventilátor, či sú to nejaké vibrácie z nejakej uvoľnenej súčiastky my (nevieme posúdiť, lebo to nepočujeme...). Až napíšeš, čo konkrétne spôsobuje hluk vieme poradiť, či vymeniť ventilátor, alebo dať nejaký soft na reguláciu otáčiek ventilátora napr. na graf. kartu.
amabis
04.01.10,16:38
Ďakujem chlapci, tak, hučí ventilátor na procesore a troška hučí aj zdroj. Tak čo s tým ? Ďakujem..
TomasHC
04.01.10,16:50
Ďakujem chlapci, tak, hučí ventilátor na procesore a troška hučí aj zdroj. Tak čo s tým ? Ďakujem..

Co s tym? Sadnut si na zem a usedavo sa rozplakat ;)

PS: pripadne kupit novy ventilator/chladic na procesor. A zdroj ak nehuci moc, tak neries, "quiet" zdroje su dost drahe.
Vlado40
04.01.10,20:31
Na prosesor používam medený pasívny chladič.Jeho nevýhoda vyššia cena.Ale spokojný som aj so Zalmanom , ktorý je v druhom PC.
Zalman --- httpdvojbodka//www.tichepc.sk/Zalman-CNPS-7000C-AlCu.html?arg1=001005005

Pasiv----httpdvojbogka//www.tichepc.sk/Zerotherm-BTF95.html?arg1=001005005
Taci
05.01.10,12:21
Ahoj, k tvojmu problému:
všetko sa dá premazať, ale nemám s tým dobré skúsenosti. Naozaj je najlepšie kúpiť nový zdroj, alebo ventilátor na procesor. Zdroj stojí cca.20€.
Ale často naozaj hučí ventilátor na grafike.
profesional
10.01.10,12:22
Prach ktorz tam pred tzm bol vytvoril ryhy na plaste ventilatora. Tie nasledne zacal upchavat a hucanie bolo sposobene trenim. Teraz po vzcisteni je to sposobene tym, ze ventilator ma viac priatoru a kedze pred tym bol tlakom prachu mierne odchyleny od presnej stredovej roviny, teraz dochadza k malemu vykyvu a to sposobuje hucanie. Tj. hucanie je stale z toho isteho ventilatora, len pricina je ina. Vymen ventilator.
LuKky Hanták
07.03.15,20:49
ja sa chcem k tomuto spytat ze mam podobny problem , ale mne bzuci nieco zo zdroja na 99 % to je zdroj a zdroj mam v pc cca 1 mesiac cize je novy a vazne neviem co v nom moze bzucat potreboval by som poradit dakujem -...