Rehi
03.01.10,13:35
Ahojte poraďáci,mám na Vás otázku od 1.5.2010 dostanem výpoveď a chcem sa spýtať keď mi zamestnávateľ dá marec apríl 60% - mzdu či táto mzda za marec apríl vstupuje do priemerného zárobku.Ďakujem Rehi
veronikasad
03.01.10,12:38
Ahojte poraďáci,mám na Vás otázku od 1.5.2010 dostanem výpoveď a chcem sa spýtať keď mi zamestnávateľ dá marec apríl 60% - mzdu či táto mzda za marec apríl vstupuje do priemerného zárobku.Ďakujem Rehi
Kedy bude končiť pracovný pomer ? (1.5. začína plynúť výpovedná doba ?). Odstupné sa počíta z priemerného zárobku za predch. kal. štvrťrok
Rehi
03.01.10,12:52
prac.pomer končí 30.4.2010 ale neviem či sa odstupné počíta aj zo 60%
katka50
03.01.10,13:23
prac.pomer končí 30.4.2010 ale neviem či sa odstupné počíta aj zo 60%
náhrada 6O %, ako aj ostatné náhrady sa odratávajú zo mzdy pri výpočte priemerného zárobku.
veronikasad
03.01.10,13:25
prac.pomer končí 30.4.2010 ale neviem či sa odstupné počíta aj zo 60%
Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely
§ 134
Na začiatok

(1) Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len "priemerný zárobok") zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období.

(2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.


Mzda
§ 118
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Zamestnávateľ je povinný poskytovať zamestnancovi za vykonanú prácu mzdu.

(2) Mzda je peňažné plnenie alebo plnenie peňažnej hodnoty (naturálna mzda) poskytované zamestnávateľom zamestnancovi za prácu. Za mzdu sa nepovažuje plnenie poskytované v súvislosti so zamestnaním podľa iných ustanovení tohto zákona alebo podľa osobitných predpisov, najmä náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo sociálneho fondu, výnosy z kapitálových podielov (akcií) alebo obligácií daňový bonus, náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca a náhrada za pracovnú pohotovosť. Za mzdu sa tiež nepovažuje ďalšie plnenie poskytované zamestnávateľom zamestnancovi zo zisku po zdanení.