DodoSTI
03.01.10,17:44
Dobrý večer prajem,
chcel by som sa informovať vo veci možnosti navrátenia majetku vrámci reštitúcie. Som v tomto úplný laik, posielal som maily asi 10-tim právnikom, no bez odozvy. Chcem nejakého navštíviť, no predtým som zvedavý či sa s tým vôbec niečo dá robiť.

Môj dedo, narodený v Jablonke (PL) podľa všetkého zdedil po jeho otcovi čiastku pozemkov v okolí Trstenej. Dokumenty, ktoré vlastním - odstupná listina z roku 1929, uznesenie a žiadosť o navrátenie pozemku z roku 1992, na ktorú ale neprišla žiadna odpoveď. Ďalej vlastním rodný list starého otca (dediča) a rodný list jeho otca.

Chcel by som Vás poprosiť o radu, možnosti ďalšieho postupu. Je tu možnosť navrátenia týchto pozemkov môjmu otcovi resp. mne, jeho synovi? Podľa mojich informácií na časti týchto pozemkov je postavená nemocnica v Trstenej a futbalové ihrisko. Niečo som počul aj o stavbe diaľnice na týchto pozemkoch.

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný večer :)
Melnick
03.01.10,17:01
Navštív právnika osobne. Na maily nereagujú. Za rady sa vždy platí a kto zaplatí za mailovú odpoveď ?:):):)
Držím Ti palce, ja som zreštituovala v r.1990 majetok sama,bez právnika ale nejednalo sa o pôdu. Tu by som bola zlý radca.
pavol54
03.01.10,20:53
Ste právoplatným dedičom, alebo len máte papier že váš dedo niečo vlastnil?
Melnick
03.01.10,21:39
Skús si prečítať tento článok - je síce dosť starý (2004) ale veľa vecí Ti ozrejmí.

http://spravy.pravda.sk/sk_ekonomika.asp?c=A040128_085544_sk_ekonomika_p01


Vygúgli si ešte : Predmet a zásady pozemkového práva a čítaj od strany 8.:)
DodoSTI
05.01.10,19:47
ďakujem veľmi pekne za rady a linky, už som kontaktoval advokáta:)
DodoSTI
08.01.10,12:42
Ste právoplatným dedičom, alebo len máte papier že váš dedo niečo vlastnil?
mám Uznesenie a Odstupnú listinu, rodný list deda a jeho otca... dedičom je môj dedo, ktorý stále žije. Ja sa len snažím, aby dedo dostal to, na čo má podľa odstupnej listiny nárok, resp. nárok na to, čo zdedil po svojom otcovi.