jacky25
03.01.10,19:23
Zdravym Poradaci.. prednedavnom om tu natrafil na temu Kolko je tu vychodniarov na porade... No mna by skor zaujimalo kolko z toho je vychodniarov ktori su či žiju v Bratislave. Taktiež som z vychodu konkretne okres SB. V BA som už 4. rok a ako inak kvoli praci. Pracujem na stavbe.mam remeslo ktore ovladam no kedze tu nemem moc kontaktov tažko je tu uchytit sa..... Tazko je nahanat kontakty ak musis pracovat od rana do vecera na stavbe....preto a chcem opytat na Vase zaciatky.. Ako ste zacinali,ako sa Vam dary a ci ste si vobec zvykli na prostredie a vobec celu Bratislavu....
veronikasad
03.01.10,18:42
jacky25
03.01.10,18:47
presne tu som mal na mysli
monika74
05.01.10,08:39
ja som tiez z vychodu, konkretne z MI a som v BA od 2001...prvy rok v BA bol pre mna tazky, ale zvykla som si, postupne som si nasla priatelov nielen z vychodu ale aj z BA a inych miest SR... ak si vytvaras kontakty tak nie je dolezite odkial je dotycna osoba, ale aka je...podrazit ta moze aj vychodniar, aj zapadniar a aj stredoslovak...priatelov som si nasla aj v zamestnani, alebo mi kontakty sprostredkovali moji znami, alebo to boli aj nahodne stretnutia pri nakupoch, na skoleniach a pod. ... doporucujem vo volnych chvilach navstevovat aj ine prostredie ako je tvoje pracovisko...potom je vacsia pravdepodobnost ze stretnes a zoznamis sa aj s inymi ludmi ako su tvoji kolegovia v praci alebo spolubyvajuci na byte...prajem vela novych priatelov do noveho roku :)
lusielaL
05.01.10,09:51
Velmi som smutna ked pocujem ze ludia sa radsej zaoberaju zlobou ako prajnostou.Ja som zo zapad.slovenska,moj muz pracuje v Ba a ma partiu tesarov z vychodu.Su to pracanti a ked si to tak vezmeme tito ludia stavaju Bratislavu,rodeny Bratislavcan Vam take roboty robit nepojde.Takze ci sme z kancelarie alebo z vonka,vazme si jeden druheho...
plavčík
06.01.10,14:18
...ja mám rada všetkých!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Som rodená Bratislavčanka i moji rodičia a manžel... Nevidím dôvod prečo by sme sa mali deliť. Je pekné keď rodáci držia spolu, ale veď aj tí čo pracujú, študujú v BA alebo sa sem priženia či vydajú tak sú Bratislavčania a ich deti tiež. Tak je to jedno kto je odkiaľ!
Všetci sme ľudia so srdcom. Prosím nesúďte niekoho len preto, že je z BA či z KE. Žiaľ mne sa viac ráz stalo, že napríklad niekde v malej dedinke na ,mňa pozerali cez prsty len preto že som z BA. Nepatrím k ľuďom ktorí by sa hociako vyvyšovali ani nemám majetky a každú korunku/ či eurko/ som si poctivo zarobila.Poznám veľa dobrých " Bratislavčanov" i VÝCHODIANOROV či ZÁHORÁKOV - je s nimi sranda...
Ja zas som vždy závidela kamoškám, že mohli ísť ku starkým na prázdniny niekde mimo BA- mňa naši odviezli zopár zastávok električkou...
Veľmi mám rada prírodu a aj keď som z BA - vždy sa teším, že môžem ísť niekde do lesa mimo mesto. No ale toto je moje mesto, tu som sa narodila, vydala - tu sa mi narodili deti a aj tu pracujem...nemôžem za to... ;)som Bratislavčanka! A dokonca z Petržálky.Tak prosím nesúďte nás ktorí máme radi toto "šedé" mesto.
DanielaSL
06.01.10,14:38
Plavčík pekne si to napísala....ako keby moje slová...lenže ja som nakoniec z toho "šedého" mesta odišla po 26 rokoch na ďaleký východ..... a tiež sa na mňa dodnes všelijako pozerajú...Človek je človekom všade, nezáleží na tom kde sa narodil a kde žije a pracuje..ale aký je ....Pozdrav moje rodné mesto, rada sa do neho vraciam..našťastie mám stále ku komu...:)
plavčík
06.01.10,15:09
Milá DanielaSĽ.... rada pozdravím...toto mesto a Ty pozdrav východ
katarina.j
06.01.10,18:53
Velmi som smutna ked pocujem ze ludia sa radsej zaoberaju zlobou ako prajnostou.Ja som zo zapad.slovenska,moj muz pracuje v Ba a ma partiu tesarov z vychodu.Su to pracanti a ked si to tak vezmeme tito ludia stavaju Bratislavu,rodeny Bratislavcan Vam take roboty robit nepojde.Takze ci sme z kancelarie alebo z vonka,vazme si jeden druheho...
ja som z vychodu, zijem v BA.ale suhlasim s tebou, lebo keby nie vychodniarov, tak Blava ani zdaleka neni tak zastavana ci vybudovana-nemyslim len činžiaky, nakup.centra ale aj cestne komunikacie. fakt asi na kazdej stavbe najdes niekoho z vychodu. hovori sa o nas, ze sme pracovity narod:)a nie ze sme pracovity zapad-stred a vychod.
katarina.j
06.01.10,19:12
JACKY 25- neviem, ale aj na facebook-u je taka ista skupina Vychodniari v Bratislave-nie si jej administrator? skus pozriet,je tam toho kopec/ak nemusis facebook tak nic, ja len ze som to prave pozerala a nasla to.../
Stanislav 1975
06.01.10,22:08
...ja mám rada všetkých!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Som rodená Bratislavčanka i moji rodičia a manžel... Nevidím dôvod prečo by sme sa mali deliť. Je pekné keď rodáci držia spolu, ale veď aj tí čo pracujú, študujú v BA alebo sa sem priženia či vydajú tak sú Bratislavčania a ich deti tiež. Tak je to jedno kto je odkiaľ!
Všetci sme ľudia so srdcom. Prosím nesúďte niekoho len preto, že je z BA či z KE. Žiaľ mne sa viac ráz stalo, že napríklad niekde v malej dedinke na ,mňa pozerali cez prsty len preto že som z BA. Nepatrím k ľuďom ktorí by sa hociako vyvyšovali ani nemám majetky a každú korunku/ či eurko/ som si poctivo zarobila.Poznám veľa dobrých " Bratislavčanov" i VÝCHODIANOROV či ZÁHORÁKOV - je s nimi sranda...
Ja zas som vždy závidela kamoškám, že mohli ísť ku starkým na prázdniny niekde mimo BA- mňa naši odviezli zopár zastávok električkou...
Veľmi mám rada prírodu a aj keď som z BA - vždy sa teším, že môžem ísť niekde do lesa mimo mesto. No ale toto je moje mesto, tu som sa narodila, vydala - tu sa mi narodili deti a aj tu pracujem...nemôžem za to... ;)som Bratislavčanka! A dokonca z Petržálky.Tak prosím nesúďte nás ktorí máme radi toto "šedé" mesto.

Súhlasím,-pekne napísané-len s tým rozdielom,že ja sa nepovažujem za Bratislavčana ale hneď za Petržalčana- ja som z Petržky a basta...:D:D:D-i keď pravdou je že som sa narodil v Blave...;),ale fakt sa cítim skor petržalčan...
Petržalka-to je oblasť v ktorej som ja doma...