robi27
03.01.10,19:50
ahojte,

vedel by mi niekto poradit, co sa stane, ak firma strati sidlo, resp v mojom pripade sme mali officehousing zaplatene do konca roka a teraz sme uz nevedeli zaplatit... bude firma zrusena alebo iba bude pozastavena cinnost, kym sa nenajde sidlo?

dakujem za odpovede

robi
KEJKA
03.01.10,21:26
sídlo je - máš ho uvedené v OR. Nedá sa zrušiť,musíš ho nahradiť novým. Kvôli pošte skús osloviť partnerov a hlavne DU, SP., ZP, zadať im korešpondenčnú adresu, ..........
Lepšie riešenie ... nech konateľ podpíše splnomocnenie na zastupovanie - tieto inštitúcie potom budu posielať poštu na adresu konateľa, resp. inú splnomocnenú osobu.
zalobaba
04.01.10,08:15
ahojte,

vedel by mi niekto poradit, co sa stane, ak firma strati sidlo, resp v mojom pripade sme mali officehousing zaplatene do konca roka a teraz sme uz nevedeli zaplatit... bude firma zrusena alebo iba bude pozastavena cinnost, kym sa nenajde sidlo?

dakujem za odpovede

robi

Záleží na tom, ako ste mali formulovnú zmluvu s poskytovateľom officehousing. Zvyčajne sa to robí tak, že obderateľ je zavazaný do nejakého termínu preukázať sa dokladmi o zmene sídla spoločnosti. Ak tak neurobí, poskytovateľ má nárok napísať na príslušný OR podnet na zrušenie spoločnosti, a tieto skutočnosti oznámiť aj ŽÚ, DÚ a pod.
Economic
05.01.10,20:53
ahojte,

vedel by mi niekto poradit, co sa stane, ak firma strati sidlo, resp v mojom pripade sme mali officehousing zaplatene do konca roka a teraz sme uz nevedeli zaplatit... bude firma zrusena alebo iba bude pozastavena cinnost, kym sa nenajde sidlo?

dakujem za odpovede

robi

A čo tak na adresu trvalého pobytu jedného zo spoločníkov alebo konateľa ? Určite doporučujem čím skôr urobiť Návrh na zápis zmeny do OR a ŽR aby nebol dôvod dať podnet na zrušenie spoločnosti, ak Vám záleží na spoločnosti ako takej... Zatiaľ nie je dôvod na pozastavenie činnosti, treba sa o to postarať. Veď firma nemusí robiť obchodné aktivity každý deň... Môže mať obdobie "pokoja" ... A netreba zabúdať, že sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
zalobaba
05.01.10,21:07
A čo tak na adresu trvalého pobytu jedného zo spoločníkov alebo konateľa ? Určite doporučujem čím skôr urobiť Návrh na zápis zmeny do OR a ŽR aby nebol dôvod dať podnet na zrušenie spoločnosti, ak Vám záleží na spoločnosti ako takej... Zatiaľ nie je dôvod na pozastavenie činnosti, treba sa o to postarať. Veď firma nemusí robiť obchodné aktivity každý deň... Môže mať obdobie "pokoja" ... A netreba zabúdať, že sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku.


....nie sú dôležité percentá, ale cena.....;)
robi27
07.01.10,08:21
zial ziaden z konatelov ani zo spolocnikov nema moznost, alebo nechce poskytnut sidlo firme na jeho trvalom bydlisku :(, tak neviem, asi by bolo najlepsie pozastavit cinnost, kedze firma uz prakticky ajtak nefunguje, ako by mala... ma niekto nejake vzory alebo napady, ako sa to robi?

dakujem za odpovede
Economic
07.01.10,11:07
zial ziaden z konatelov ani zo spolocnikov nema moznost, alebo nechce poskytnut sidlo firme na jeho trvalom bydlisku :(, tak neviem, asi by bolo najlepsie pozastavit cinnost, kedze firma uz prakticky ajtak nefunguje, ako by mala... ma niekto nejake vzory alebo napady, ako sa to robi?

dakujem za odpovede

Keď sa teda zrušia živnostenské oprávnenia, potom je možné dať návrh na výmaz spoločnosti z OR za predpokladu, že spoločnosť nemá žiadne záväzky ani pohľadávky, dostane súhlas správcu dane..... Ide sa v zmysle ObchoZ. § 68 ak si dobre pamätám.
robi27
09.01.10,10:24
este by som chcel vediet, kde to cele zacat?:D myslim zrusenie ziv. opravneni, atd
Economic
09.01.10,10:46
este by som chcel vediet, kde to cele zacat?:D myslim zrusenie ziv. opravneni, atd

Začni tým zrušením živnostenských oprávnení, to je dôvodom k výmazu z OR. KOnateľ musí ísť na živnostenské a požiadať o zrušenie - tlačivo nech urobia 2x, aby si mal jedno potvrdené. To bude dôležitý doklad.
Economic
09.01.10,11:04
este by som chcel vediet, kde to cele zacat?:D myslim zrusenie ziv. opravneni, atd

Alebo ma napadá ešte jedna možnosť, nechcel by si ju "predať" - teda previesť na niekoho, kto by v tejto spoločnosti pokračoval, za predpokladu, že nemá žiadne záväzky ? Možno by bolo po starostiach.