saymon
03.01.10,20:22
Dobrý den, chcel by som sa opýtať, ako by som mal postupovať pri registrácii sms suťaže cez mobilných operátorov. Kde by som mal asi začať, prípadne ktoré zákony by som si mal naštudovať atď. kedže neviem kde začať, bol by som rád za každé poštuchnutie...dakujem,pekný den;)
MatoB
03.01.10,19:54
Predpokladam, ze si chces zriadit nejaku SMS sutaz zhrniem ti to tu do niekolkych bodov.

ten prvy a hlavny je ten ze mal som tu cest niekolko sms sutazi prevadzkovat prostrednictvom Agmo, Development studio a A-sms.

Ten druhy bod nerob si velke nadeje ze na tom zarobis!

Treti bod staci sa zaregistrovat u poskytovatela SMS premium sluzieb najlepsi, najrychlejsi a najlepsi co sa tyka provizii je Development studio (sms-platby.eu)

Nastuduj si zakon o hazardnych hrach, loteriach... nastuduj si ho teda pokial bude SMS sutaz o peniaze - vtedy musis mat aj povolenie od ministerstva financii, pokial to bude klasicka spotrebutelska sutaz napriklad sutaz o auto (posli sms v tvare auto na 123) nepotrebujes nic len peniaze na auto reklamu a uz len aby ti ludia posielali SMS.

Co sa tyka otazky postup registracie SMS sutaze u operatora SMS sutaze respektive Premium SMS Service mozu registrovat len urcite firmy urcity ludia a len ty co maju papiere od ministerstva financii a od telekomunikacii. V tomto pripade su to napr Agmo, A-SMS a maga firmy s miliardou na ucte.:rolleyes:

Inak mohol si svoju otazku trosku rozsirit kde bude sms sutaz (internet, tlac, tv...) o co a tak dalej a tak dalej. Potom bude pomoc lahsia.
saymon
03.01.10,20:05
jednalo by sa o sms typu, pošli sms v tvare napr. auto na číslo 123 a ten kto by poslal sms by mu prišiel napr.obrázok,alebo video,
to znamená, že ja by som sa nemusel dohodnuť zo žiadnou s telekomunikačných spoloč?

to znamená, že by to nebola súťaž, ale skor niečo za niečo formou sms ako bývaju napr. tie obrázky na stránkach niektorých novín na uplne zadnej strane. reklama by bola asi billboardy, na TV sa asi nenájde tolko penazi....
MatoB
03.01.10,20:26
Nie v tom pripade nepotrebujes ziadne povolenie, teda len opravnenie na podnikanie (zivnost, s.r.o....).

V pripade, ze to budes mat ako podnikatel je potrebne mat v zivnosti napisane:

prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení

Myslim, že na taketo nieco je idealny http://www.sms-platby.eu/ registracia je tam zadara ale myslim, ze budes chciet vlasny SMS znak to stoji 50€ a neviem ci sms-platby.eu podporuje zriadenie si vlastneho sms textu tuto moznost podporuje urcite xpay.cz tam spom mal vlatsny tak viem, ze sa da. Da sa aj zadara u sms-platy je to EPAY_text sms a v xpay je to XPAY. Pozri si to na ich weboch.
saymon
03.01.10,20:36
kedže do mojej sms nebudem potrebovať písať žiadne znaky,len poslať na uvedené číslo, čiže len vlastný znak ako spomínal - teda 50 €....takže xpay.cz nemusím riešiť, výborne,dík si mi pomohol a ešte jedna vec, kde by si odporučil reklamu na niečo taketo, napr. keby to bol napr. melodia,alb....rozmýšľal som o reklame na EuroAwk na zastávkach,tie citylajty....plus niečo ine...
MatoB
04.01.10,12:24
Fuu to ti neviem poradit presne na reklamy som antitalent.
Skusal by som na zaciatku internet AdWords alebo etarget to mas sluzbu ktoru prakticky moze vyuzit kazdy cize etarget aj AdWords by mal ucinok v tomto pripade lepsi ako napriklad reklama pre web stranku, e-shop...
Ten EuroAWK tiez neni zly napad a kedze sa jedna o skoro bilboard ani drahy 11€/den.
Veltraud
10.01.10,21:23
podla mna na propagaciu tohto produktu je zbytocne zadavat billboardy, minie sa to ucinkom (uz len ked pozries konkurenciu, tak touto formou nekomunikuje - asi vedia preco).
Citylighty su pomerne nakladna zalezitost. Vacsinou su na nej "image" produkty. Je to sice mozno tych 11 € na den (presnu cenu z hlavy neviem), ale je potrebne ich objednat minimalne na 2 tyzdne a vzdy celu siet (zavisi od konkretneho mesta, min pocet je cca 50 ploch).
Dalsia vec, ci chces oslovit cele Slovensko, alebo iba nejaky region, mesto...
saymon
16.01.10,07:22
určite celé slovensko, napadá ťa nejaký efektívnejší sposob?
rátajme teda s tým 11€ na den, to znamená za každu 1 plochu?čiže ked min 50 ks. tak 550 € za 1 den na 50 ks a ked na mesiac 16 500 €?? fuu,to víde pekne veľa penazí
je to určené a bude to určené pre každého občana na SVK,takže ak ťa niečo napadne,som len rád,dakujem
Veltraud
16.01.10,22:08
Ja by som na tento produkt zvazovala internet (stranky, kde sa zdrziavaju potencialni zaujemcovia), tlac - kedze chces oslovit masy, tak najcitanejsie vseobecne tituly, napr. Novy cas, Plus 7 dni, Plus 1 den, Zivot, Markiza. Potom ma napadla reklama v MHD, PMD, ci uz plagatiky, drzadla...tam maju ludia cas a ked je dobre umiestnená, moze mat efekt...