bibi55555
03.01.10,20:50
Dobry den,
nastudovala som vela o preukazani (dokladovani) stravneho.
Je mi jasne, ze je mozne dokladovat NAPR:nakupom stravnych listkov, dokladom z restauracneho zariadenia. Nie je mozne preukazat stravne blockom z bufetu, resp. z potravin? Musi ist len o nakup gastrolistkami?
(Aj tie su uvedene ako NAPR:)
Byvala uctovnicka mojho klienta totiz brala ako danovo uznany vydavok aj bloky z potravin.
Dakujem za radu.
Anja111
04.01.10,06:28
Dobry den,
nastudovala som vela o preukazani (dokladovani) stravneho.
Je mi jasne, ze je mozne dokladovat NAPR:nakupom stravnych listkov, dokladom z restauracneho zariadenia. Nie je mozne preukazat stravne blockom z bufetu, resp. z potravin? Musi ist len o nakup gastrolistkami?
(Aj tie su uvedene ako NAPR:)
Byvala uctovnicka mojho klienta totiz brala ako danovo uznany vydavok aj bloky z potravin.
Dakujem za radu.
Nákup potravín sa nepovažuje za poskytnutie stravného...
Lianka
04.01.10,15:07
Stravnym sa mysli nakup tepleho jedla - to je ucelom stravneho.
bibi55555
05.01.10,20:03
Dakujem pekne za odpovede. Len ma hneva, ze som nenasla presne vysvetlenie v danovom zakone.
Majte sa fajn.
veronikasad
05.01.10,20:54
Dakujem pekne za odpovede. Len ma hneva, ze som nenasla presne vysvetlenie v danovom zakone.
Majte sa fajn.
§ 19 odst.2 písm.p)

p) stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu, 87) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e),

príp. si preštuduj odpovede k stravovaniu na stránke www.drsr.sk