bobino38
04.01.10,06:15
Ahojte poraďáci.
Po Novom roku som si nainštaloval novy OS W7 do PC, nielen zo zvedavosti ale aj kvôli tomu, že treba ísť s dobou, veľa som o novom OS čítal predtým, na rôznych fórach, diskusiach, a teraz keď ho už mám v PC chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti s ním a tiež položiť otázočku..nakoľko je tento OS dobre zabezpečený čo sa týka firewallu i ochranných nastavení, nedá mi sa spýtať či je je nutné nainštalovať do neho také veci ako Spyware search and destroy alebo AdAware, a či aj nejaký firewal....napriklad comodo. Nainštaloval som si aj CCleaner, aj keď systém ma niečo podobné v sebe. Aké sú vaše názory?
sthruska
04.01.10,06:29
Skúsenosti sú zatiaľ dobré. Je známe, že prostriedky na údržbu a ochranu PC od MS sú slabé. Všetky tie veci si treba inštalovať. Veľa zdaru.
bobino38
04.01.10,06:37
..takže podľa teba je tam dobré dať aj ten firewall?
pistik71
04.01.10,14:08
Zalezi na tom co robis, ake mas internet pripojenie, na akych strankach sa pohybujes,...
mecky
04.01.10,17:25
pokial si ten firewall nevies nastavit tak to nema velky vyznam, ja som lenivi tak pouzivam na win7 firewall windovsovsky, antivirus tiez mrkvosoftacky.. jediny iny program na udrzbu pouzivam spybot
Braňo
04.01.10,17:45
Používam Windows 7 a odporúčam nainštalovať Eset Smart Security alebo Kaspersky Internet Security.
mecky
04.01.10,19:02
ess som par dni pouzival a letel prec, neunosne zatazoval pc a spomaloval sietovy traffic, na 2 pc s vistami dokonca odstrelil komplet siet, a podla webu to neboli ojedinele pripady
ak ma niekto legalni win nevidim dovod nepouzivat mrkvosoftacky security eesentials, je spolahlivy zadarmo, nezatazuje pc
Deiky
04.01.10,19:58
Je pravda ze eset zatazuje vo väcsom percente ale jeto kvalitny system.. A patri medzi spicku..
Vlado40
04.01.10,20:27
Ja používam WIN7-Ultimate a k tomu Avast+AVG.
mecky
04.01.10,21:59
Je pravda ze eset zatazuje vo väcsom percente ale jeto kvalitny system.. A patri medzi spicku..
da sa pouvazovat ze NOD, ako antivirus medzi spicku patri, ale ESS ako komplexny system je netvrdim ze nefunkcny ale problemovy
bobino38
05.01.10,04:52
pokial si ten firewall nevies nastavit tak to nema velky vyznam, ja som lenivi tak pouzivam na win7 firewall windovsovsky, antivirus tiez mrkvosoftacky.. jediny iny program na udrzbu pouzivam spybot

...dal som tam comodo firewall a všetky nastavenia sa pri inštalácii urobili samé.......neviem aké nastavenia by som ešte mal urobiť...
sthruska
05.01.10,06:58
O ESS sa už dosť popísalo. Ja osobne som ho po ukončení licencie vyhodil von. Používam:
Norton internet security
System Mechanic 9
3 programy na čistenie CCLeaner, AML Free registry Cleaner, Free registry Cleaner
Spybot
Mal som aj nástroj na defragmentáciu, ale na W7 64 bit sa nedá použiť. Čítal som testy a môj názor je, že už postačuje aj MS defragmentátor.
Aj keď nechodím na pochybné stránky, tak v prehliadači mám nainštalované bezpečnostné doplnky.
Duchanito
05.01.10,09:48
Ja používam WIN7-Ultimate a k tomu Avast+AVG.

avast aj avg ??... dva antiviraky naraz ..nebije sa ti to (teda aj mas zapnutu rezidentnu ochranu na oboch) ??
Vlado40
05.01.10,11:15
Ano idu spolu komplet zapnuté na WIN7 Ultimate 64 bit.Firewall mam zapnutý WIN7.
Deiky
05.01.10,11:28
Je zbytocne mat 2 antiviry.. Zbytocny narok na PC a castokrát sa biju 2 softy medzi sebou.. Ale zase ja pouzivam ESS + spyvare terminator. Terminator mam tak nastaveny aby zbytocne neblokoval co nemusi... kedze on sa da nastavit dopodrobna.. a k vsetkemu ccleaner. Tak mam PC uplne v poriadku.. A s tym co nema v PC byt nemam problemy : ) Este k tomu nieco na registre a O&O defragmentaciu ten tiez nastaveny aby nebola zapnuta neustala kontrola : ) a PC bezi ako hodinky..
Charon
05.01.10,14:35
W7 mi beží bez chyby. Je to v podstate najlepší Windows :-) Veľa vecí spraví sám, veľa vecí, čo bolo treba manuálne nastavovať už netreba. Ako sa bude spomaľovať po čase neviem. Z tohto dôvodu som si nainštaloval uninstaller od Ashampoo, ktorý sleduje čo sa inštaluje a vie to dokonale odstrániť, teda nezanecháva odinštalovaný soft smeti.

K ESS: http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

Iba pre tých, čo neveria nech si vyskúšajú napríklad:
http://www.pcflank.com/PCFlankLeaktest.exe a budú nemilo prekvapení

Ako z toho vyplýva, Firewall je viac ako podpriemerný.
Antivírus stále je špička (aspoň dúfam)
Flymaster
06.01.10,15:03
POuzivam Win7 Ultimate 64-bit a ako antivir mam NOD. Firewall pouzivam len ten zabudovany od M$, kedysi som mal aj Comodo, ale tento zabudovany staci. Na cistenie a optimalizaciu PC mam TueUp Utilities (ked treba, tak aj zdefragmentuje disky) ;)
Tiger23
08.01.10,18:02
Mam Windows 7 32bit + antivir eset smart security(antivir + firewall)

Sem tam precistim ccleanerom

Windows 7 je konecne windows......
alickaa
22.01.10,18:08
Prosim viete mi niekto poradiť, v lete 2009 som kupila PC s nainštalovanym win 7 (asi ultimate RC), teraz chcem kupit win7 profesional, pripadne ultimate ale neviem presne co mam kupit, v tych názvoch sa nevyznám...
napr.:
Windows Ultimate 7 Slovak DVD 32/64 bit
Windows Professional 7 Slovak DVD VUP 32/64 bit.
čo je VUP?
Vlado40
22.01.10,20:49
VUP-Version Upgrade prechod z Visty na Windows 7 ak sa nemýlim.
Taci
23.01.10,09:29
Ja používam WIN7-Ultimate a k tomu Avast+AVG.

Používam presne to isté. ESET je dobrý, ale nie špičkový, v dnešnej dobe sú už AVG, ESET, AVAST apod. na približne rovnakej úrovni.
Nemám najsilneší notebook, ale sedmička zatiaľ ide pekne. Zatiaľ som nepotreboval žiadny antispyware, predtým som používal Spywareterminator a ten mi dosť zaťažoval XP.