comby
04.01.10,09:24
Potreboval by som poradit. Vcera na dialnici mi odskocil kamienok do celneho skla.Na okne je mala prasklina v zornom poli vodica.Nemusi sa menit cele sklo, existuju firmy, ktore tieto praskliny vedia specialne zaliat. Kamienok odskocil od auta, ktore ma predbiehalo. Nemal som sancu ho nejako dobehnut, ale zapisal som si SPZ. Chcem sa opytat ako postupovat pri rieseni tejto situacie, kedze dotycny asi nevie, ze sa nieco taketo stalo.Skoda by sa mala uplatnit z jeho PZP, nie? Ale mam aj havarijne positenie. Co by bolo pre mna lepsie?
ivka70
04.01.10,08:32
Ak si to das iba zaliat - tak to stoji /aspon nas to stal opred viac ako rokom/ 500 Sk.
Teda z havarijnej poistky ti to nezaplatia, predpokladam, ze tam mas nejaku spoluucast a tato suma ju neprekroci.

Zo zakonnej poistky ineho auta - to je dost tazke niekoho oslovit, ze jeho auto odfrklo kamen. Moze a nemusi ti to verit a moze a nemusi to zobrat na svoju poistku.
Na ceste, kde je x aut, pri tej rychlosti letiaceho kamena sa mozes len domnievat, ze to islo z jeho auta.
Takto veci sa tazko dokazuju niekomu.
A pokial nebude mat jeho poistovna nahlasenu skodu aj od neho, nic ti nevyplati.
comby
04.01.10,10:05
Vdaka za radu.
aviator
04.01.10,14:35
Si v lepšej pozícii, ak si mal svedka, čo videl, ako kameň odletel a videl aj ŠPZ...
Dovolať sa práva ale nieje v našom Bananistane jednoduché, možno máš známeho, čo mu až tak nezáleží na bonuse poistenia a zistíte, že ten kameň odletel vlastne od jeho auta....tak či tak to hradí poisťovňa...
Držím palce.
Lianka
04.01.10,15:29
Raz som mala podobny problem, riesil sa tu: http://www.porada.sk/t101813-prasknute-celne-sklo-na-aute.html
Baca1966
10.01.10,22:20
V zornom poli vodica nic zalievat nebudu je to proti predpisom, teda ak je to seriozna zavedena firma. Poistovna by sa dala riesit ak mas doveryhodneho a poistovnou akceptovatelneho svedka, Ale je to na velmi dlhe lakte.
Mne kedysi ktosi radil ako to zariadit, ak mas naozaj dobreho kamarata, tak to nahlasis na neho. A starsia neviem ci este teraz mozna metoda bolahned volat policajtom a spisat zapis. A ten potom poslat na poistovnu.
97% takychto pripadov sa riesi cez znameho :-) poistovne o tom sice vedia, ale v podstate nic nezmozu.