kimart
04.01.10,10:33
Ahojte, má niekto prehľad, kde je najvhodnejšie uložiť peniaze s viazanosťou na dva roky?
Generalissimus
04.01.10,09:42
Momentálne sa mi zdá najvýhodnejšia ponuka mBank.
kimart
04.01.10,10:16
máš s ňou osobnú skúsenosť?
Chobot
04.01.10,21:46
máš s ňou osobnú skúsenosť?

Ja mám, čo potrebuješ vedieť?
betrix
05.01.10,08:41
Mne bolo povedané, že teraz má dobré výhody a úroky Poštová banka. Na ročný vklad asi 3,5%.
31Jankal
05.01.10,08:48
Len nezabudnúť na to, že v Poštovej banke v reklame hovoria že si ich človek môže kedykoľvek vybrať ale nepovedia poplatok za to 7€. Neviem či to ešte platí ale na konci roka 2009 to ešte bolo.
kimart
05.01.10,12:19
na Poštovú banku som myslela aj ja, no tiež má odradil ten háčik so 7€..potom mBanke moc nedôverujem, hľadám niekoho kto s touto bankou už má nejakú skúsenosť..predsa je to len cez internet, a neviem, či je niekde v SR aj nejaká pobočka?
inajana
05.01.10,13:25
Ak máš založené nejaké staršie zmluvy STAVEB. SPORENIA (čo by ti o tie cca 2 roky končili) - porozmýšľaj nad týmto variantom.
No pozor: "keď vtáčka lapajú - pekne ..."
viera12
05.01.10,15:54
Poplatok 7 eur je za čiastkovy výber,ak vyberáš celu sumu naraz a rušíš vklad je to bez poplatku.
KEJKA
05.01.10,16:03
na Poštovú banku som myslela aj ja, no tiež má odradil ten háčik so 7€..potom mBanke moc nedôverujem, hľadám niekoho kto s touto bankou už má nejakú skúsenosť..predsa je to len cez internet, a neviem, či je niekde v SR aj nejaká pobočka?
mBank je v BA na Mlynských NIvách.
Ja mámmBank od začiatku, držala som tam peniaze na stavbu. Úroky boli slušné. S výberom cez internet problém tiež nebol.
buchač
05.01.10,18:33
Niekto dal tento link ...uložil som si do záložiek ..;)

http://www.totalmoney.sk/sporenie/
Generalissimus
05.01.10,18:42
na Poštovú banku som myslela aj ja, no tiež má odradil ten háčik so 7€..potom mBanke moc nedôverujem, hľadám niekoho kto s touto bankou už má nejakú skúsenosť..predsa je to len cez internet, a neviem, či je niekde v SR aj nejaká pobočka?

V Nitre v obchodnom centre Mlyny majú vacsiu pobocku. Bol som pre nich rozhodnuty len sa mi naskytla lepsia prilezitost investovat.
Chobot
05.01.10,23:33
Poplatok 7 eur je za čiastkovy výber,ak vyberáš celu sumu naraz a rušíš vklad je to bez poplatku.

...nie je to pravda, aj tam je poplatok a môže byť dokonca vyšší ako 7 €.
viera12
06.01.10,09:01
...nie je to pravda, aj tam je poplatok a môže byť dokonca vyšší ako 7 €.
Neviem odkiaľ máš také informacie,ale ja ich mám priamo z poštovej banky,myslela som neviazaný terminovaný vklad.
dalid
06.01.10,10:46
tu prikladam zoznam pobociek mBank, hadam si nejaku blizko tvojho bydliska najdes :)

http://www.mbank.sk/sprievodca/obchodna-siet/index.html

Neviem preco mas s nou problem, za to ze je na internete??? Internet bankinf pouzivas?? Ak ano, tak potom by si nemala mat ziadny problem ani s "virtualnou" bankou. Kedysi tu fungoval Eliot, ale potom tento projekt Tatrabanka zrusila.

Virtualnou som dal do uvodzoviek naschval, lebo mBank ma k tomu pomerne blizko, ale predsa len maju aj pobocky, takze nie su iba virtualni :)
Chobot
06.01.10,20:41
Neviem odkiaľ máš také informacie,ale ja ich mám priamo z poštovej banky,myslela som neviazaný terminovaný vklad.

Máš pravdu, pozeral som obchodné podmienky pre bežné termínované vklady. Tento neviazaný TV má ale iné podmienky, je to vlastne termínovaný vklad s viazanosťou 1 deň s opakovaním. Takže celý TV je možné zrušiť a majiteľ nepríde o úroky. Len tie čiastkové výbery sú spoplatňované.
mona091
06.01.10,20:57
link na aktualizovane porovnavania urokov terminovanych vkladov:

http://financie.etrend.sk/investicie/uroky-z-terminovanych-vkladov-v-eurach.html

zakladny parameter = urok p.a. s viazanostou 1 rok
najvyssi urok p.a. ponuka:

- J&T, ma to nevyhody = minimalny vklad je vysoky,
predcasny vyber takmer nemozny,
sidlo mimo uzemia SR

- nasleduje Privat banka = vyborne, % p.a. najvyssi,
predcasny vyber mozny za cenu urokov,
sidlo na uzemi SR, slovensky FOV

- potom postova banka = terminovany rocny vklad, ale nie ten neviazany,
slovensky FOV

a niekde potom mBank = je pod polskym fondom ochrany vkladov, co znamena, ze v pripade niecoho je plnenie v zlotych a na polskom uzemi :mad:,
v mBanke odporucam iba BU
kimart
07.01.10,13:50
ďakujem všetkým za odpovede, už som bola takmer rozhodnutá pre mbank, ale teraz ma mona zas spochybníla
Chobot
07.01.10,14:44
ďakujem všetkým za odpovede, už som bola takmer rozhodnutá pre mbank, ale teraz ma mona zas spochybníla

Nuž, poštová banka to teraz s tými termínovanými vkladmi na 24 (3,3%) a 36 (3,5%) mesiacov zase riadne rozvírila...

Ak by som sa mal rozhodnúť medzi J&T, Privatbankou a Poštovou bankou, tak asi poštová...

Ale aj už mám peniaze v mBanke (samozrejme nie všetky úspory, väčšinu mám v "kamenných" bankách).
mona091
07.01.10,18:19
Nuž, poštová banka to teraz s tými termínovanými vkladmi na 24 (3,3%) a 36 (3,5%) mesiacov zase riadne rozvírila...

Ak by som sa mal rozhodnúť medzi J&T, Privatbankou a Poštovou bankou, tak asi poštová...

Ale aj už mám peniaze v mBanke (samozrejme nie všetky úspory, väčšinu mám v "kamenných" bankách).


ked spominas 36 mesacnu viazanost v postovej banke za 3,5%,

pridam info: Privatbanka na 36 mesiacov = 4,1%

btw: vsetky tieto 3 spominane banky mali za 3Q minuleho roku ako jedine zisk, potom 4 banky mali pokles zisku oproti sledovanemu obdobiu a ostatne boli v strate (zdroj/eTrend)

a este uvaha: tieto 3 banky su vsetky pod slovenskym FOV (garancia v plnej vyske bez obmedzenia),

preto by u mna rozhodoval medzi tymito troma bankami iba urok, poplatky, predcasne zrusenie, dostupnost a kvalita bankovych sluzieb
Laco-monter
08.01.10,21:19
Ja nemam uspory .

Znamena to,že nie som "in" ?
Chobot
09.01.10,19:35
Ja nemam uspory .

Znamena to,že nie som "in" ?

Nie, to znamená, že si chudobný. :D
Machana
11.01.10,15:45
A čo Dexia?
Chobot
11.01.10,20:37
A čo Dexia?

Čo s ňou?
Mária27
11.01.10,20:57
Ja nemam uspory .

Znamena to,že nie som "in" ?


Doteraz bolo "in" byť bez úspor: investovať, žiť na dlh ... točiť peniaze. Už sa názory aj menia.
Machana
13.01.10,20:29
Čo s ňou?
Aj Dexia má celkom dobrý terminovaný vklad. Alebo nie?
Chobot
14.01.10,09:56
Aj Dexia má celkom dobrý terminovaný vklad. Alebo nie?

Pozrel som si ich úročenie, no ... nič moc...:

12 m ... 1,30 %
18 m ... 1,80 %
24 m ... 2,50 %
36 m ... 3,00 %

To napr. VUB má 3,1 % na 36 m a mBanka má 3% už na 12 m vklad.

Je tam ešte nejaký prémiový vklad s 3,5 %, ale to je na 60 mesiacov!!
Xanti
14.01.10,09:59
Pozrel som si ich úročenie, no ... nič moc...:

12 m ... 1,30 %
18 m ... 1,80 %
24 m ... 2,50 %
36 m ... 3,00 %

To napr. VUB má 3,1 % na 36 m a mBanka má 3% už na 12 m vklad.

Je tam ešte nejaký prémiový vklad s 3,5 %, ale to je na 60 mesiacov!!
Fúha,
to dexia dáva 1,3% za ročný termiňák? Za to, že si tam zaviažem prachy na rok? Sila. Toľko mám na sporiacom účte v mBank na eMaxe. A prachy k dispozícii kedykoľvek.

Btw. úroky mi tam robia dalšie úroky. ;)
Machana
14.01.10,11:59
Ten terminovaný vklad v Dexii je Premium. Je na min. 36 mesiacov a dávajú 3,5% úrok.
Machana
14.01.10,12:17
Ak chcete vložiť na term.vklad do mBank, musíte tam mať aj iný účet, to je podmienka. Aspoň tak som sa o tom dočítala.
Chobot
14.01.10,13:32
Ak chcete vložiť na term.vklad do mBank, musíte tam mať aj iný účet, to je podmienka. Aspoň tak som sa o tom dočítala.

Pozor, nemýliť si term. vklad a eMax. Áno, termínovanú úložku možno urobiť len z existujúceho účtu v mBanke. Ale účet eMax samotný je úročený sadzbou 1,3% a jeho vedenie je bezplatné.
Chobot
14.01.10,13:33
Ten terminovaný vklad v Dexii je Premium. Je na min. 36 mesiacov a dávajú 3,5% úrok.

Nech pozerám jak pozerám, ale v aktuálnych úr. sadzbách Dexia banky úrok 3,5% za vklad na 36 mesiacov nevidím. 3,5% je za úložku na 60 mesiacov.

Na 36 mesiacov dostaneš max. 2,7% :

http://www.dexia.sk/apps/s/us/us_depozit.jsp
Xanti
14.01.10,16:16
Nech pozerám jak pozerám, ale v aktuálnych úr. sadzbách Dexia banky úrok 3,5% za vklad na 36 mesiacov nevidím. 3,5% je za úložku na 60 mesiacov.

Na 36 mesiacov dostaneš max. 2,7% :

http://www.dexia.sk/apps/s/us/us_depozit.jsp
No máš pravdu, aj ja vidím pri 36 mesiacoch ( čo sú tri roky wau ) úrok 2,7%.
Toť mBank ponúka už pri 3 mesačnej viazanosti úrok 2,5% .

Aj táto stránka je skvelá vidno prehľad úrokových sadzieb mnohých bánk http://www.totalmoney.sk/sporenie/ najvyšší ročný úrok má privatbanka 3,3% a poštová banka pri viazanosti 36 mesiacov má úrok 3,5% ale dexia je na chvoste s úrokmi.
Machana
14.01.10,16:34
No máš pravdu, aj ja vidím pri 36 mesiacoch ( čo sú tri roky wau ) úrok 2,7%.
Toť mBank ponúka už pri 3 mesačnej viazanosti úrok 2,5% .

Aj táto stránka je skvelá vidno prehľad úrokových sadzieb mnohých bánk http://www.totalmoney.sk/sporenie/ najvyšší ročný úrok má privatbanka 3,3% a poštová banka pri viazanosti 36 mesiacov má úrok 3,5% ale dexia je na chvoste s úrokmi.
Ospravedlňujem sa, mate pravdu.
Laco-monter
17.01.10,20:09
Nie, to znamená, že si chudobný. :D

Nemyslím si,že som chudobný.

Mám všetko,čo potrebujem a vizualizujem si to,čo chcem aby sa splnilo a pracujem pre uskutočnenie svojich cieľov.

Podľa mńa ak človek zistí,že má "zvyšné " peniaze , asi nie je veľmi kreatívny.
Chobot
18.01.10,08:01
Nemyslím si,že som chudobný.

Mám všetko,čo potrebujem a vizualizujem si to,čo chcem aby sa splnilo a pracujem pre uskutočnenie svojich cieľov.

Podľa mńa ak človek zistí,že má "zvyšné " peniaze , asi nie je veľmi kreatívny.


... by som nebol povedal, že SLovensko je národ kreatívnych ľudí...:rolleyes:
kimart
19.01.10,11:30
zámena dojmov s pojmami, čo ak ide len o zhodnotenie úspor na vyššie ciele?
zuzka3110
10.11.10,11:03
Máš pravdu, pozeral som obchodné podmienky pre bežné termínované vklady. Tento neviazaný TV má ale iné podmienky, je to vlastne termínovaný vklad s viazanosťou 1 deň s opakovaním. Takže celý TV je možné zrušiť a majiteľ nepríde o úroky. Len tie čiastkové výbery sú spoplatňované.

Zdravím, chcem sa spýtať, teraz je úrok 2,5% pri min. vklade 5000€.
Oplatí sa? Alebo radšej na TV s viazanosťou na 12 mes. 2,7% či 18 mes. 3,00%. Čo si vybrať?
ďakujem
Chobot
10.11.10,13:38
Zdravím, chcem sa spýtať, teraz je úrok 2,5% pri min. vklade 5000€.
Oplatí sa?

V akej banke? Na akú dlhú dobu?


Alebo radšej na TV s viazanosťou na 12 mes. 2,7% či 18 mes. 3,00%. Čo si vybrať?
ďakujem

Tak to je len na tebe, či uprednostníš vyšší úrok, alebo skoršiu dostupnosť peňazí. Ak ich nebudeš potrebovať ten rok a pol, tak môžeš dať aj na 18 mesiacov.
lea8910
10.11.10,13:50
Nuž momentálne je trend čsob konto , vyžšie zhodnotenie,než na na m konte, a žiadna vizanosť...
zuzka3110
10.11.10,16:41
Tých 2,5% je v poštovej banke neviazaný termínovaný vklad. Chcem si to odložiť, ako nejakú rodinnú rezervu, napr. na novšie auto, príp. na nečakané výdavky..
Neviem, aké budú úroky napr. o rok, nechcem sa zbytočne viazať na viac rokov. Ak ich nebudem potrebovať, dám to znovu na nejaký term. vklad
petmar
10.11.10,18:26
Jednabanka má nový produkt: Spoločensky zodpovedný fond. Je to ale beh na viac rokov , môže byť vraj výnos až 5,1% ročne(???), bez vstup. poplatkov, po 3 rokoch aj bez výstupných. Každý nárast o 1% sa zafixuje auž neklesne.
Včera som sa upísal.
http://www.zodpovednyfond.sk/#informacie-o-fonde
Chobot
11.11.10,08:17
Jednabanka má nový produkt: Spoločensky zodpovedný fond. Je to ale beh na viac rokov , môže byť vraj výnos až 5,1% ročne(???), bez vstup. poplatkov, po 3 rokoch aj bez výstupných. Každý nárast o 1% sa zafixuje auž neklesne.
Včera som sa upísal.
http://www.zodpovednyfond.sk/#informacie-o-fonde

Je to len ďalší investičný fond, kde je stále riziko straty z investície. Výnos nemáš zaručený.
Chobot
11.11.10,08:18
Tých 2,5% je v poštovej banke neviazaný termínovaný vklad. Chcem si to odložiť, ako nejakú rodinnú rezervu, napr. na novšie auto, príp. na nečakané výdavky..
Neviem, aké budú úroky napr. o rok, nechcem sa zbytočne viazať na viac rokov. Ak ich nebudem potrebovať, dám to znovu na nejaký term. vklad

Väčšinou krátkodobé vklady sú nižšie zhodnocované, dlhšie vyšším úrokom.

AK uložíš na 3 roky za 3%, tak tie 3% platia zvyčajne počas celých 3 rokov. Nič nepokazíš, ak to vložíš do tej PABK na 2,5%.
Nandrolon
11.11.10,08:25
Momentálne je celkom výhodný neviazaný automatický sa predĺžujúci 1-dňový vklad u poštovej banky na 2,5 %, kde by mali ísť denne aj úroky s úrokov /neviem aká je prax.../

Ináč pre ročné a dvojročné vklady sa mi najlepšie spolupracuje s privatbankou, hlavne že nemusím vybavoať nič osobne, ale všetko spoza počítača a s ľuďmi sa ani nestretnem, pričom je tam možnosť po skončení vkladu aby peniaze prišli automaticky sami na účet, z ktorých boli poukázané...
Zdenka 0705
11.11.10,08:29
Pri PABK prax zodpovedá. Výpisy síce nechodia, ale pri osobnej návšteve Ti vždy ochotne povedia, koľko úrokov pripísali.
freddy87
15.11.10,10:54
Jednabanka má nový produkt: Spoločensky zodpovedný fond. Je to ale beh na viac rokov , môže byť vraj výnos až 5,1% ročne(???), bez vstup. poplatkov, po 3 rokoch aj bez výstupných. Každý nárast o 1% sa zafixuje auž neklesne.
Včera som sa upísal.

uf, tak tomu sa hovorí "najlepšia investícia", sám si napísal, že výnos môže byť "vraj až" 5,1... No ale to je prísľub, a nie garancia. Existujú aj lepšie a výhodnejšie účty, ako podielové fondy. Asi najlepší sporiaci účet, ktorý existuje momentálne na trhu má garantované zhodnotenie 14,5 percenta, a to myslím úplne vážne....
freddy87
15.11.10,10:59
Tých 2,5% je v poštovej banke neviazaný termínovaný vklad. Chcem si to odložiť, ako nejakú rodinnú rezervu, napr. na novšie auto, príp. na nečakané výdavky..
Neviem, aké budú úroky napr. o rok, nechcem sa zbytočne viazať na viac rokov. Ak ich nebudem potrebovať, dám to znovu na nejaký term. vklad

V prípade, že chcete mať peniaze vždy k dispozícii na nečakané výdavky, príp. nové auto a pod. tak neodporúčam poštovú banku. Existujú aj sporiace účty, v ktorých máte úplne všetko bezplatné, vždy k dispozícii, a žiadne ale... ako pri iných bankách, kde majú vo všeobecných podmienkach použité termíny ako platobné prázdniny a pod. čo znamená, že peniaze nie sú až tak k dispozícii ako sa v skutočnosti zdá :D
2,5 percenta Vám nikto na neviazanom účte nedá, a ked áno, tak je tam už vyššie spomínané "ALE"
Nandrolon
15.11.10,11:11
Dnes som ho založil, nie je tam žiadne ale...

- úrok 2,5 % p.a. je garantovaný kedysi do marca budúceho roku, potom to treba vybrať.
- pri čiastočnom výbere sa platí 7 eur, čo môže ale nemusí byť veľa vzhľadom na výšku vyberanej sumy...
- pri úplnom výbere sa neplatí nič....

- v praxi to znamená tak že sa nahlási výber a povedzme za 2-3 dni keď si nahlásia potrebnú hotovosť vám to vyplatia, nič viac, nič menej...

- pri terminovaných vkladoch u poštovej banky ma najviac štvalo to, že od ukončenia vkladu až po chvíľu keď som fyzicky držal v rukách peniaze ubehlo cca 1-3 týždne /prišlo oznámenie, poštárka doniesla šek, pošta musela objednať peniaze.../

- myslím že poštová banka sa dosť čo sa týka terminovaných vkladoch dosť vypracovala, akurát ten celkový systém vybavovania majú ešte taký by som povedal skostnatelý /staré tetky sa pomaly boja preberať peniaze, každú jednú väčšiu bankovku 500, 100, dávajú cez ultrafialovú lampu, čo môže pri počte povezme 50 kusov byť celkom zaujímavé.../
Zdenka 0705
15.11.10,12:04
Vyskúšala som si čiastočný výber, nie na pošte, ale priamo v poštovej banke, kde som aj uzatvárala neviazaný vklad.
Čiastočný výber bol zrealizovaný hneď, s poplatkom 7 euro, keby som chcela celú sumu, tak deň po nahlásení by mi ju vyplatili, samozrejme aj s úrokmi. A bez poplatku.
Takto to funguje v BN, takže žiadne ALE nie je.
Zdenka 0705
15.11.10,13:01
Zabudla som, tak doplním.
Na tento vklad si môžte aj prikladať, tj. sporiť /pravidelne alebo nepravidelne/ a úročí sa vám aj tá priložená suma, nielen počiatočný vklad , rovnakým percentom.
Píšem to preto, lebo napr. v čsob na "sporiacom účte " sa úroky pripisovali len raz do roka, a to zo sumy k 1.1., takže tie nasporené v priebehu roka sa do výpočtu úrokov nezahŕňali v danom roku.
misoft
15.11.10,13:56
headmichal
15.11.10,16:52
pre lepsiu orientaciu pozrite aj financnahitparada.sk;)
MartaSk
16.11.10,19:15
Dnes som ho založil, nie je tam žiadne ale...

- úrok 2,5 % p.a. je garantovaný kedysi do marca budúceho roku, potom to treba vybrať.
- pri čiastočnom výbere sa platí 7 eur, čo môže ale nemusí byť veľa vzhľadom na výšku vyberanej sumy...
- pri úplnom výbere sa neplatí nič....

- v praxi to znamená tak že sa nahlási výber a povedzme za 2-3 dni keď si nahlásia potrebnú hotovosť vám to vyplatia, nič viac, nič menej...

- pri terminovaných vkladoch u poštovej banky ma najviac štvalo to, že od ukončenia vkladu až po chvíľu keď som fyzicky držal v rukách peniaze ubehlo cca 1-3 týždne /prišlo oznámenie, poštárka doniesla šek, pošta musela objednať peniaze.../

- myslím že poštová banka sa dosť čo sa týka terminovaných vkladoch dosť vypracovala, akurát ten celkový systém vybavovania majú ešte taký by som povedal skostnatelý /staré tetky sa pomaly boja preberať peniaze, každú jednú väčšiu bankovku 500, 100, dávajú cez ultrafialovú lampu, čo môže pri počte povezme 50 kusov byť celkom zaujímavé.../

platí sa aj za založenie term.vkladu
KEJKA
16.11.10,21:26
pozrela som na financná hitparada, zaujímavé, že pri vyšších úrokoch je PB na druhom mieste.
Dnes som si založila neviazaný termínovaný vklad, žiadne poplatky, pri zrušení účtu tiež žiadne. Platí sa 7 € pri čiastočnom výbere. Garancia 2,5% do júna 2011.

Tiež som kúpila podielové fondy /realitný/ - tam sa dlhodobo drží rast nad 6%. Tiež bez poplatku, ani čiastočný výber-odkúpenie sa nespoplatňuje.
Zrušenie treba nahlásiť, zadať číslo účtu a do 10 dní prevedú peniaze - toto je jediný handicap, predpokladám, že tu tiež zarobia, lebo tých cca 10 dní sa už vklad úročiť nebude.
Teraz do konca novembra je to bez poplatku, v decembri sa už bude platiť 2,5% vstupný poplatok.
Peniaze som previedla až večer z domu cez internetbanking.
Zdenka 0705
17.11.10,06:08
platí sa aj za založenie term.vkladu
Pri netermínovanom vklade sa za založenie neplatí.
luja5
17.11.10,06:30
Zabudla som, tak doplním.
Na tento vklad si môžte aj prikladať, tj. sporiť /pravidelne alebo nepravidelne/ a úročí sa vám aj tá priložená suma, nielen počiatočný vklad , rovnakým percentom.
Píšem to preto, lebo napr. v čsob na "sporiacom účte " sa úroky pripisovali len raz do roka, a to zo sumy k 1.1., takže tie nasporené v priebehu roka sa do výpočtu úrokov nezahŕňali v danom roku.

Táto téma ma veľmi zaujíma, preto dopĺňam:
Súhlasím s neviaz.termín.vkladom v PB, doplnila by som, že sporiť je možné vkladom v hotovosti v PB aj bezhotovostným prevodom (ja používam internetbanking), prvotný vklad stačí aj 1 tis. € (stačil mne v novembri 2009 a nedávno si ho zakladala aj známa tiež s počiatočným vkladom len 1 tis. €), zatiaľ bol predĺžený do 31.7.2011 - tak ma informovali v PB a je to aj na internet.stránke PB (čo mňa potešilo, lebo pôvodne bol do 31.1.2011) a výber celkovej sumy pri zrušení NTV je možný tiež bezhotovostným prevodom.
Pokiaľ ide o sporiaci účet v ČSOB, neviem, z akého obdobia sú Tvoje informácie. Ja mám tento účet založený a vedený od októbra 2007, úroky mi pripisujú mesačne a vložené sumy mi úročia od pripísania na účet, síce som začínala s úrokom 2,80% p.a., v r.2008 to bolo pár mesiacov aj 3,00% p.a. ale niekedy od 01/2010 už len 0,80% p.a. s ohľadom na výšku sumy na účte, ale pre mňa stále lepšie ako vkladná knižka , tento účet mám ako rezervu pre aktuálne potreby, výpovedná lehota na výber v hotovosti bez poplatku je len 7 dní a tiež sa tu dá sporiť bezhotovostným prevodom.
luja5
17.11.10,06:46
Pri netermínovanom vklade sa za založenie neplatí.

Nemala si na mysli termínovaný vklad? Ak nie, tak dopĺňam, že ja som v PB neplatila ani za založenie termínovaného vkladu.
Nandrolon
17.11.10,07:24
Neviem, ktorá banka si účtuje za založenie "termínovaného vkladu" ale to by museli byť dobrí vymetenci...
pasivnyprijem
22.11.10,13:02
Preco uvazujes presne nad bankou na viazanost 2 roky? su aj ine sposoby lepsie...
Chobot
22.11.10,13:25
Preco uvazujes presne nad bankou na viazanost 2 roky? su aj ine sposoby lepsie...

... nože napíš aké...:rolleyes:
KEJKA
22.11.10,19:15
aj dnes ma oslovili s možnosťou investovať na 25%......
myslím, že tá replika sa týkala takých produktov. Vysoký zisk=vysoké riziko.
freddy87
24.11.10,10:33
čo tak 14,5 %, ktoré sú garantované ???
Janka 52
24.11.10,10:47
čo tak 14,5 %, ktoré sú garantované ???
A to už kto je taký štedrý? Alebo je to systém 1+2+3....=14,5%?
Chobot
24.11.10,11:04
čo tak 14,5 %, ktoré sú garantované ???

A kde, prosím ťa. Alebo za koľko rokov?
zuzka3110
24.11.10,13:02
Tiež som kúpila podielové fondy /realitný/ - tam sa dlhodobo drží rast nad 6%. Tiež bez poplatku, ani čiastočný výber-odkúpenie sa nespoplatňuje.
Zrušenie treba nahlásiť, zadať číslo účtu a do 10 dní prevedú peniaze - toto je jediný handicap, predpokladám, že tu tiež zarobia, lebo tých cca 10 dní sa už vklad úročiť nebude.
Teraz do konca novembra je to bez poplatku, v decembri sa už bude platiť 2,5% vstupný poplatok.
Peniaze som previedla až večer z domu cez internetbanking.

Neviete prosím aké sú tam výstupné poplatky?
Nandrolon
24.11.10,13:14
a čo tak 52% ktoré sú v bošáckej slivovici garantované ?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))
Janka 52
24.11.10,13:29
a čo tak 52% ktoré sú v bošáckej slivovici garantované ?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))
Gratulujem, to je poriadna trefa do čierneho!!!!
tatko1
25.02.11,07:46
PRIVATBANKA, 3,7%p.a., účet zadarmo, vybrať kedykoľvek, koľkokoľvek.
Maros16
25.02.11,07:58
pozri si porovnavaci portal: FinancnaHitparada.sk
freddy87
28.02.11,10:56
Garantovaných 12 % s podporou štátu :D
sporiaci účet stále jednotkou na trhu
Snajper2
13.06.11,16:23
ktorá z týchto dvoch bánk je podľa vás lepšia? Slovenská sporiteľňa, alebo VUB banka? som invalidný dôchodca, a ide mi hlavne o poplatky, internet banking, a všetko okolo toho. ale privítam aj všeobecné informácie
Xanti
13.06.11,16:26
Bez poplatkov mBank.

V SLSP aj VUB zaplatíš za balík cca 5€. Ostatok je v cene.
Veľa záleží od toho čo potrebuješ od účtu. Či často vyberáš, či platíš kartou, a tak.
Gina Er
13.06.11,16:32
Snajper2
13.06.11,16:39
v mBank mi nechcú vydať kreditnú kartu kvôli nízkemu finančnému stavu. a čo sa týka "bankovníctva", a podobných vecí, tak v tom som začiatočník, a ako dôchodca som ešte nemal otvorený účet. ale ako som spomínal, ide mi hlavne o internet banking, a kartou som ešte nikdy peniaze nevyberal, ani ňou neplatil. mal som síce raz účet v Tatra banke, ale tam boli vysoké poplatky, tak že som to po krátkom čase zrušil, a ani kreditnú kartu som nepoužil
Xanti
13.06.11,16:42
Hm,
to kvôli kreditnej karte potrebuješ účet? No žiadna banka Ti hned nevydá kreditnú kartu, nakoľko je to úverová karta a musia vedieť obraty na účtoch aby mohli zistiť aký limit Ti môžu poskytnúť.

A mBank, debetnú platobnú kartu vydávajú každému. Kreditku, mne osobne ponúkli až po roku využívania ich služieb. Čo sa týka internet bankingu, tak nemôžem na mBank povedať krivé slovo, a za tie dva roky čo tam mám účet som nezaplatila ani cent.
A dôchodok mi tam chodí tak deň dva pred výplatným termínom na pošte :D
Gina Er
13.06.11,16:48
ja mám v Slov.spor. bežný účet. aby som ušetrila na poplatkoch,zriadila som si internetbanking,zrušila všetky trvalé príkazy,zadávam si platby cez internetbanking,to je bez poplatku, zrušila som každomesačný papierový výpis.snažím sa čo najviac platiť kartou,to je tiež bez poplatku....ja som v Slov.spor. odjakživa :D nemám nervy niečo hľadať,a u nás toho na výber veľa nie je,ešte tu máme VÚB a to je všetko.
Xanti
13.06.11,16:52
Hm... no niekto nemá taký príjem aby toľko mohol platiť kartou, a nemať poplatky :D

V mBank, nemám poplatky, môžem platiť kartou, mať trvalé príkazy, a jeden výber do mesiaca z bankomatu akejkoľvek banky bez poplatku.
Gina Er
13.06.11,16:52
chceš kreditnú alebo debetnú kartu? debetnú Ti musia dať,ňou si čerpáš vlastné finančné prostriedky.a kreditku dostaneš tiež,veď teraz to doslova ľuďom vnucujú....
Snajper2
13.06.11,16:53
lebo som sa pýtal v mBank, a nechcú mi tú kartu vydať, lebo nedosahujem minimálny finančný limit. tak že by som potreboval vedieť názor niekoho, kto má skúsenosti s obidvomi bankami. nemusí byť ani dôchodca, len potrebujem vedieť, ako je s ktorou bankou spokojný, resp. nespokojný
Xanti
13.06.11,16:55
Mala som VUB bola som nespokojná, na to čo potrebujem a využívam mi stačí mBank a nestojí ma to nič. Vo VUB som v kuse čosi platila.

A pri SLSP ani nehovorím, to mali príbuzný, tam účtovali ešte aj došlú platbu bože des, neviem ako to je teraz.
Gina Er
13.06.11,16:57
Hm... no niekto nemá taký príjem aby toľko mohol platiť kartou, a nemať poplatky :D

V mBank, nemám poplatky, môžem platiť kartou, mať trvalé príkazy, a jeden výber do mesiaca z bankomatu akejkoľvek banky bez poplatku.
aj keď zaplatím 1 cent,ani tak neplatím poplatky:)
Gina Er
13.06.11,16:58
Mala som VUB bola som nespokojná, na to čo potrebujem a využívam mi stačí mBank a nestojí ma to nič. Vo VUB som v kuse čosi platila.

A pri SLSP ani nehovorím, to mali príbuzný, tam účtovali ešte aj došlú platbu bože des, neviem ako to je teraz.
myslím,že všetky banky si účtujú došlé platby....či?
Xanti
13.06.11,17:06
myslím,že všetky banky si účtujú došlé platby....či?Nie a vždy ma prekvapovalo na SLSP, že chceli za došlú platbu 13 centov, som sa smiala, byť sviňa a chcem niekomu zle urobiť tak pošlem 100 x 1 cent na účet, dotyčný by sa potešil bo by mu prišlo euro ale na poplatkoch by mu stiahli 13 eur :D:D:D
Nandrolon
14.06.11,05:23
XANTI:
1. SLSP už niekoľko rokov neúčtuje poplatok za došlú platbu, teda aspoň na mojom konte,
2. S tým "posielaním" pár halierov sa to normálne robilo, ak ťa niekto odrbal...

PS: SLSP mám od roku 1997 vkuse...
Xanti
14.06.11,05:56
XANTI:
1. SLSP už niekoľko rokov neúčtuje poplatok za došlú platbu, teda aspoň na mojom konte,
2. S tým "posielaním" pár halierov sa to normálne robilo, ak ťa niekto odrbal...

PS: SLSP mám od roku 1997 vkuse...
Ja sa nehádam, pár rokov tam nikto známy účet nemá, práve pre tie nezmyselné poplatky sa prešlo do iných bánk. Konkretne z SLSP do CSOB, tiež pri splnení istých podmienok je účet bezplatný.
babi2
14.06.11,06:24
My máme firemný účet aj v SLSP a účtujú si za každú došlú platbu 15 centov;)
http://slsp.sk/downloads/sadzobnik_poplatkov/sadzobnik-obyvatelstvo.pdf
Nandrolon
14.06.11,06:34
áno, ale je to firemný...
babi2
14.06.11,06:39
áno, ale je to firemný...
Tiež mi napadlo, či tam nie je rozdiel, ale nie je, ten som sadzobník, ktorý som pridala je pre fyzickú osobu nepodnikateľa
Nandrolon
14.06.11,06:52
pozeráš tzv. "základný cenník".
Ak si ale pozrieš stranu 29 a niektorý z balíčkov /ja mám najlacnejší "extra"/ zistíš že neplatíš za prijatie financií nič.
Ja platím 2,3 mesačne /vedenie+doručenie výpisu/ a za každý hotovostný výber 0,15 centov, ináč nič.
Trvalé príkazy mám založené z iného účtu a bezhotovostné prevody mám komplet všetky zadarmo, takisto ako aj prijaté platby...
Gina Er
14.06.11,13:05
XANTI:
1. SLSP už niekoľko rokov neúčtuje poplatok za došlú platbu, teda aspoň na mojom konte,
2. S tým "posielaním" pár halierov sa to normálne robilo, ak ťa niekto odrbal...

PS: SLSP mám od roku 1997 vkuse...
...mne účtujú :mad:
Gina Er
14.06.11,13:11
pozeráš tzv. "základný cenník".
Ak si ale pozrieš stranu 29 a niektorý z balíčkov /ja mám najlacnejší "extra"/ zistíš že neplatíš za prijatie financií nič.
Ja platím 2,3 mesačne /vedenie+doručenie výpisu/ a za každý hotovostný výber 0,15 centov, ináč nič.
Trvalé príkazy mám založené z iného účtu a bezhotovostné prevody mám komplet všetky zadarmo, takisto ako aj prijaté platby...
čo všetko je v tom balíčku? ja nemám žiadny balík...za vedenie 2,30 prevody zadarmo,ale za trvalé účty mám poplatok,aj za príjem aj za vklad
freddy87
14.06.11,15:29
Po splnení podmienok, účty v niektorých bankách úplne zadarmo. Otázka je, prečo to banky neponúkajú bežne klientom?

Odpoveď pre pána, dôchodcu, záleží od Vašich individuálnych potrieb a požiadaviek, kde mať bežný účet. Som zásadne proti kreditnej karte, naučte sa hospodáriť s vlastnými fin. prostriedkami. Určite Vám vystačí bežná platobná karta (debetná), trebars aj od mBank, v prípade, že ale budete častejšie vyberať z bankomatov, tak neodporúčam, skôr zvoľte banku, ktorá je Vám dostupná, samozrejme odporúčam Vám ísť do banky s niekým kto má ústa a nedá sa, prípade v tom lepšom prípade, si na to nájdite nejakého finančníka, ktorý to za Vás vybaví a máte po starostiach a istotu pomoci.
Katy a R
14.06.11,16:04
pozeráš tzv. "základný cenník".
Ak si ale pozrieš stranu 29 a niektorý z balíčkov /ja mám najlacnejší "extra"/ zistíš že neplatíš za prijatie financií nič.
Ja platím 2,3 mesačne /vedenie+doručenie výpisu/ a za každý hotovostný výber 0,15 centov, ináč nič.
Trvalé príkazy mám založené z iného účtu a bezhotovostné prevody mám komplet všetky zadarmo, takisto ako aj prijaté platby...

.. tento balík čo máš, sa už v súčasnosti nedá spraviť (aj ja som ho mala - už som odišla zo slsp) .. a ešte si pripočítať treba k nemu kartový poplatok - od februára 8 evri:mee: ... teraz už sa dá najlacnejší iba za 4,90 .. tam už je aj karta ...
Ale ak má niekto len klasický účet ... tak veru aj za prijatú platbu v súčasnosti platí 0,15 evri (od februára):mee:
Nandrolon
15.06.11,03:52
áno, na klasickom účte najviac ryžuje banka...
Nandrolon
15.06.11,03:53
Ja trvalé príkazy a podobné veci riešim cez Ing konto, na SLSP mi chodí iba výplata a prachy ešte v ten deň cestujú preč, teda okrem tých, ktoré sa mesiac miniem v hotovosti...
Katy a R
15.06.11,07:15
Ja trvalé príkazy a podobné veci riešim cez Ing konto, na SLSP mi chodí iba výplata a prachy ešte v ten deň cestujú preč, teda okrem tých, ktoré sa mesiac miniem v hotovosti...

.. tak načo potom platíš tých 2,30 :confused: ... veď môžeš mať účet zadarmo .. aj s prevodmi, aj s platbou kartou...
Nandrolon
15.06.11,07:21
možno som trochu staromódny, tento účet mám od r. 1997 a chodia nám tam obe výplaty so ženou, takže namiesto 2 spoplatnených účtov máme jeden.
No a druhá vec, teraz je síce mbank zadarmo /ing konto musí byť viazané na konkrétny účet/ ale dosť často sa to mení. Raz bol tiež u VUB účet zadarmo, ale len do dovŕšenia 30 rokov, no a každé 2-3 roky sa mi nechce meniť účet, som rád že nemusím osobne do banky ani raz za rok... nakoľko keď vidím tie "donekonečna presviedčajúce ksichty, tak mám fakt chuť niekomu natiahnuť"...
Maros16
15.06.11,07:33
Mozno Ti pomoze tato stranka: FinancnaHitparada.sk
srska
15.06.11,07:36
možno som trochu staromódny, tento účet mám od r. 1997 a chodia nám tam obe výplaty so ženou, takže namiesto 2 spoplatnených účtov máme jeden.
No a druhá vec, teraz je síce mbank zadarmo /ing konto musí byť viazané na konkrétny účet/ ale dosť často sa to mení. Raz bol tiež u VUB účet zadarmo, ale len do dovŕšenia 30 rokov, no a každé 2-3 roky sa mi nechce meniť účet, som rád že nemusím osobne do banky ani raz za rok... nakoľko keď vidím tie "donekonečna presviedčajúce ksichty, tak mám fakt chuť niekomu natiahnuť"...
aj ty? mňa furt babenka pri vklade hotovosti v taba presviedča, že aké je výhodné mať okrem podnikateľského účtu aj osobný. nechám ju vždy vyrozprávať a potom jej rieknem: keď znížite poplatky za balík služieb, za transakcie, ..... - potom začnem uvažovať.
Nandrolon
15.06.11,07:40
tú stránku poznám, najlepšie mi vyšla Privatbanka, keď som pravdivo pozadával všetky informácie, potom Mbank...
Nandrolon
15.06.11,07:42
mňa už to nebaví, idem urobiť žene spoludisponovanie /na všetky ostatné vklady a termiňáky už má/ aby som nemusel ísť fyzicky do banky do konca života...
- sem-tam niečo väčšie platím cez príkaz do zahraničia, tak to musím ísť do banky... ale už som si povedal dosť.
Nandrolon
15.06.11,07:45
ešte k tej finančnej hitparáde, prečo mi teda našlo že vždy budem niečo platiť ??
najvýhodnejšie je privatbanka, kde ročne dám 16,58 eur, a teraz ma to vychádza nejakých 31 eur/rok.
A to som zada iba:2 prevody, 8 platieb, 3 výbery...
Existuje teda niečo s ročným poplatkom 0 vrátane karty, výpisu, výberu, internetu? alebo zas len reklamné kecy ??
srska
15.06.11,07:48
ešte k tej finančnej hitparáde, prečo mi teda našlo že vždy budem niečo platiť ??
najvýhodnejšie je privatbanka, kde ročne dám 16,58 eur, a teraz ma to vychádza nejakých 31 eur/rok.
A to som zada iba:2 prevody, 8 platieb, 3 výbery...
Existuje teda niečo s ročným poplatkom 0 vrátane karty, výpisu, výberu, internetu? alebo zas len reklamné kecy ??

Tatra PersonalTB Cenu za balík služieb Tatra PersonalTB si môžete znížiť o 100 %, ak:
priemerná hodnota vašich vkladov a investícií v Tatra banke a jej dcérskych spoločnostiach dosiahne za predchádzajúci mesiac výšku 10 000 EUR
Xanti
15.06.11,07:50
ešte k tej finančnej hitparáde, prečo mi teda našlo že vždy budem niečo platiť ??
najvýhodnejšie je privatbanka, kde ročne dám 16,58 eur, a teraz ma to vychádza nejakých 31 eur/rok.
A to som zada iba:2 prevody, 8 platieb, 3 výbery...
Existuje teda niečo s ročným poplatkom 0 vrátane karty, výpisu, výberu, internetu? alebo zas len reklamné kecy ??
Hm... ak máš mesačný príjem na účet min. 400 €, ak máš disponibilný zostatok v priemere 300 € mesačne na účte, ak máš zriadené 1 inkaso, 1 trvalý príkaz ... tak vedenie účtu máš zadarmo úplne .... v CSOB
samozrejme aj výbery v ich bankomatoch, platby u obchodníkov bez obmedzení ...
Nandrolon
15.06.11,07:54
trochu bližšie som to preskúmal a asi zas ostanem u SLSP, nakoľko 10-tisícové investície v tatrabanke ?? nie som na hlavu, to riešim úplne ináč...
- u Mbank zase vidím nevýhodu, že potrebujem niekoľkokrát do roka aj papierové potvrdenie že som majiteľ účtu, takže v konečnom dôsledku by ma to vyšlo +- rovnako ako v SLSP, tam si pekne odfotím výpis, začierním obraty a pošlem...
Netvrdím že nie je niečo lacnejšie/lepšie, ale pre pár eur ročne sa mi neoplatí špekulovať...
Mám momentálne viac vkladových produktov, ale paradoxne ani jeden u TB, lebo mi nemá čo ponúknuť oproti niektorým bankám...
Nandrolon
15.06.11,07:57
zostatok na konci mesiaca mám vždy od +5 eur do -50 eur, mám taký "blbý zvyk" všetko hneď investovať a dosť platím aj do zahraničia /prostredníctvom pay-pal, ktorý má jediný údaje o mojej karte/, nie som si istý či by som u ČSOB nepotreboval aj embosovanú kartu.
Maros16
21.07.11,09:02
Tu je prehľad všetkých bánk zoradených podľa úrokových sadzieb: http://www.financnahitparada.sk/terminovane-vklady
Micheallin2003
28.07.11,14:54
garatovane 14,5% .. to nemyslis vazne toto :)
Micheallin2003
28.07.11,14:56
uf, tak tomu sa hovorí "najlepšia investícia", sám si napísal, že výnos môže byť "vraj až" 5,1... No ale to je prísľub, a nie garancia. Existujú aj lepšie a výhodnejšie účty, ako podielové fondy. Asi najlepší sporiaci účet, ktorý existuje momentálne na trhu má garantované zhodnotenie 14,5 percenta, a to myslím úplne vážne....


toto bol vtip ze? :)
Nandrolon
29.07.11,03:32
ale asi zabudol dopísať že tých 14,5 percenta je za obdobie 100 rokov :-)))))))))))))))
katedrála
10.11.11,06:52
dobrý deň,
vedel by mi niekto poradiť,potrebovala by som predčasne zrušiť termínovaný vklad v Poštovej banke,viazanosť na 36m,úročenie bolo dohodnuté 23.3.2011 na 3,5%. Aký by som platila sankčný poplatok ak vyberaná suma je 4000€ ?
Ďakujem.
Micheallin2003
10.11.11,08:18
dobrý deň,
vedel by mi niekto poradiť,potrebovala by som predčasne zrušiť termínovaný vklad v Poštovej banke,viazanosť na 36m,úročenie bolo dohodnuté 23.3.2011 na 3,5%. Aký by som platila sankčný poplatok ak vyberaná suma je 4000€ ?
Ďakujem.

Dobry den,

predpokladam, ze mate zmluvne podmienky a tam sa to da pozriet.
Maros16
23.11.11,08:17
Na tejto stranke si zadajte výšku vkladu a dobu, na ktorú chcete peniaze uložiť a získate rebríček najlepšie úročených vkladov na Slovensku:

http://www.financnahitparada.sk/terminovane-vklady/
zajko51
23.11.11,17:43
Neviem, ako ste spokojní s Poštovou bankou, ale ja som nateraz skončila. Peniaze si nemôžem vybrať,lebo šekovú poukážku posielajú s 10 dňovým oneskorením a započítajú si aj poštovné 0,40 eur. Kedysi bolo dobrým zvykom, že asi týždeň vopred upozornili, že vám končí terminovaný vklad koľko dostanete peňazí a teraz dlho dlho nič. Peniaze prídu po termíne a vy sa na termín nemáte čím preukázať. Je pravda, že som si to mohla dať na účet, ale robila som to tak, že keď som dostala peniaze do rúk a som ich momentálne nepotrebovala tak som si nejaký termiňák opäť vybrala. Takže takéto výhody vás čakajú ak vám termiňák končí. To nehovorím ako vám bude veselo, ak peniaze máte už vopred na niečo určené.
Zdenka 0705
05.12.11,13:46
No, je asi dosť rozdiel mať ako kontaktné miesto obyčajnú poštu, alebo priamo pobočku Poštovej banky. Moja skúsenosť priamo na pobočke je taká, že ten istý deň som bola vybavená.
marbenka
27.12.11,18:41
ak si clovek ulozi peniaze na terminovany vklad s viazanostou na dva roky,musi ich za dva roky vybrat? co v pripade,ze sa ich nechce dotknut?
eluša
29.12.11,13:02
Ja mám tiež účet v SLSP, platím mesačne poplatok 4,90 €, snažím sa väčšinu nákupov platiť kartou, pretože z objemu financií platených kartou v bežnom mesiaci mi pripíšu na účet 0,05 %, čo je niekedy 10 centov a niekedy viac, ako 5 €. Navyše neplatím každý rok za obnovenie karty nejakých 5 € a myslím, že neplatím ani za trvalé príkazy a úhrady cez Internetbanking/nevidím poplatky tohoto druhu medzi obratmi/. Využívam príležitostne Sporo pay a nemám s účtom nijaké starosti* okrem debetu,samozrejme*.