Beba
14.09.05,08:10
Mám na kontrole inšpektora z Technickej inšpekcie a pýtal sa, či máme príručku kvality. Nemáme, neviem čo to je a čo má obsahovať. Poradí mi niekto? Súúúúúúúúúúúúúúrne. Dík
Braňo
14.09.05,06:16
My konkrétne máme "quality manual", ktorý sme robili, keď sme išli na ISO 9001. Je to vlastne súhrn smerníc všetkých oddelení+opis všetkých procesov a činností v podniku. :D
Velettka
14.09.05,06:18
Podľa mňa, pokiaľ nemáš ISO nie je potrebná ....
Beba
14.09.05,06:21
Díky Braňo. Vzor náhodou nemáš? Mám to naklepať a neviem sa pohnúť. Už neviem, čo všetko už mám robiť. To predsa nie je práca účtovníčky. Ale šéf je šéf a iného nemám. Tak ak mi niekto môže poradiť, tak budem šťastný človek. Zaoberáme sa predajom,servisom a inštaláciami PC,SW a sietí. Ja si to prispôsobím, len potrebujem postrčiť. Dík!!!!!!!!!!!!!
Beba
14.09.05,06:24
Podľa mňa, pokiaľ nemáš ISO nie je potrebná ....Nemáme, ale aj tak to pýtal. Žiadali sme o previerky na práce do 1000V bez nebezpečenstva výbuchu a teraz preveruje aj knižky bezpečnosti práce
Velettka
14.09.05,06:29
tak potom to pošli prosím aj mne, ak sa ti vzor dostane do rúk ... aj my máme do 1000V bez nebezpečenstva výbuchu .... :-) dík
Alllena
14.09.05,06:50
Mám na kontrole inšpektora z Technickej inšpekcie a pýtal sa, či máme príručku kvality. Nemáme, neviem čo to je a čo má obsahovať. Poradí mi niekto? Súúúúúúúúúúúúúúrne. Díkneviem aký je Váš predmet činnosti,ale mi máme príručku kvality vo zváraní STN EN 729-2. je tam zhrnuté všetko (normy,Charaktristika organizácie,výroby .org.štruktúra .pracovníci materialy atď.).Potrebovali sme ju k získaniu certifikácie spoločnosti,ktorá bola potrebná k našej činnosti

Myslím si ,že rozdodne to nieje práca pre účtovníčky!!!
Beba
14.09.05,07:15
neviem aký je Váš predmet činnosti,ale mi máme príručku kvality vo zváraní STN EN 729-2. je tam zhrnuté všetko (normy,Charaktristika organizácie,výroby .org.štruktúra .pracovníci materialy atď.).Potrebovali sme ju k získaniu certifikácie spoločnosti,ktorá bola potrebná k našej činnosti

Myslím si ,že rozdodne to nieje práca pre účtovníčky!!!Lenže niektorí šéfovia nás považujú za "dievča pre všetko" a myslia si, že to sú povinnosti naše, aby sme ich na to upozornili a vypracovali. Podaktoré však asi nemáme na výber / rôčky /
Alllena
14.09.05,08:24
Lenže niektorí šéfovia nás považujú za "dievča pre všetko" a myslia si, že to sú povinnosti naše, aby sme ich na to upozornili a vypracovali. Podaktoré však asi nemáme na výber / rôčky /
keď chceš pošlem ti aspoň celý obsah a strúšný popis našej príručky , ale neviem či ti to k niečomu bude vzľadom na rozdielnú činnosť .
Beba
14.09.05,09:50
Chvíľu som bola mimo. Alllena, prosím, pošli, pomôže mi čokoľvek.
Alllena
14.09.05,10:47
Chvíľu som bola mimo. Alllena, prosím, pošli, pomôže mi čokoľvek.Úvodná strana obsahuje:
Identif.údaje spoločnosti
Právná ochrana: príručka kvality je nehmotným majetkom kvality
Vypracoval
posudil
Schválil všade meno a piezvisko, funkcia a dátum
Obsah:
Zoznam noriem
Normy
Skratky
Charakterizácia organizácie(stručný popis čim sa zaoberáte)
Charakteristika výroby
Organizačná štruktúra( Schéma-štatutár,ekomonika ,výroba technická a kto je za čo zodpovedný)

Zastupitaľnosť pracovníkov(sručne kto koho zastupuje)

Rozsah platnosti PK(napr. pri všetkých zakázkách)

Zmeny V PK(napr. priebežne podĺa požiadaviek)

Preskúmanie zmluvy a návrhu( ciel:prečo skúmate napr.ZoD zodpovednosť:kto zodpovedá za správnosť)

Subdodávky( cieľ ,spôsob zabezpečenia činnosti a zodpovednosti,záznami o kvalite

Pracovníci bežný( cieľ,zodpovednosť)

Pracovníci na komtrólu,skúšanie a overovanie (cieľ,zodpovednosť)

Zariadenia (napr. strojový park a na akej úrovni,rôzné prístroje a zase cieľ a zodpovednosťterníny revízii elektrických prístrojov)

Činnosti(napr. aké činnosti vykonávate napr.podľa technologického postupov a za se cieľ a zodpovednosť)

používané materialy( aké používate mapr. materialle prečo a zase cieľ a zodpovednosť

Skladovanie( sručný opis a zase cieľ a zodpovednosť)

kontróla( sručný opis a zase cieľ a zodpovednosť)

Nezhoda a následná oprava( sručný opis a zase cieľ a zodpovednosť)

kalibrácia(treba rozpísať napr.meracie prístroje,ktoré treba pravidelńe kalibrovaťa zase cieľ a zodpovednosť)

Identifikácia a nadväznosť(napr.ako je zabezpečené aby sa vždy vedelo kto ktory pracovník na danom výrobku robil a zase cieľ a zodpovednosť)

Záznamy o kvalite( napr. k jednotlivej zakázke treba mať všetky doklady naporiadku a odovzdať všetko zákazníkovi ,rôzne protokoly, atesty certifikáty )

Zoznam príloh( rôzne vzory pečiatok,protokolov atď.)

Dúfam,že som aspoň trochu pomohla je to vlastne jedna veľká smernica ešte k tým revíziam elektrického zariadenia ak to nerobíte zaveďte si knihu a pravideĺne tam zapisujte revízie a zakladajte protokoly dorobte si aj bezpečnosť(všetko zakladaj aj testy aj protokolyi ) a spomeň to niekde aj v príručke a prepáč mám tam gramatické chyby
Beba
14.09.05,11:26
Ďakujem všetkým, pomohli ste mi, už na tom makám. Gramatika ma netrápi, to sa upraví aj priebežne. :D :D :D
urs
14.09.05,11:28
Prosím Ťa, nemáš to náhodou v počítači vypracované? A nemohla by si to posunúť. Muž robí niečo zo zváraním a už dlhšie to dávam dokopy lebo sme mali kontrolu z BOZP. Chceli všeko. Mala som taký pocit, že ani nevedia čo len aby sme to nemali a mohla byť pokuta. Des.
Alllena
14.09.05,12:07
Prosím Ťa, nemáš to náhodou v počítači vypracované? A nemohla by si to posunúť. Muž robí niečo zo zváraním a už dlhšie to dávam dokopy lebo sme mali kontrolu z BOZP. Chceli všeko. Mala som taký pocit, že ani nevedia čo len aby sme to nemali a mohla byť pokuta. Des.
v počitači to nemám nám to vypracovával AKZ(autorizovaný koordinátor zvárania). Potrebovali sme to k certifikácii spoločnosti. pre 729-2 je to celkom zložité aspoň pre mňa. napísala som iba v kocke čo tam má byť pri tom zváraní ešte musíš mať sklad elektród a prídavného materialu, musíš viesť evidenciu príjem výdaj elektród, musíš sušiť elekt. podĺa stanoveného predpisu, každý zvarač musí mať raznicu, tulec ,od elektród a materialov všetkých mať platné atesty
a to všetko zapracovať do príručky ešte ma napadlo poriešiť podľa stanoveného predpisu RTG.ale myslím si že keď to vyžadovalo BOZP tak skús celu PK pojať ako smernicu a daj si záležať an pravideľných prehliadkách revíziach všetkých zváračiek,zdrojov vrtačiek.brusiek a čo ja ešte viem evidujte aj predlžovačky o všetkom veď evidenciu .Máme zavedenú knihu plán údržby (názov,plánovaná údržba, vykonaná údržba, ďalšia plánovaná zoznam prác podpis). A to som ešte nespomenula vypracovanie VPS na každú polohu zvárania (podla mňa to je technologiský postup) je to sila že? A to sú iba tie dôležité veci dúfam,že som na nič podstatného nezabudĺa
Beba
14.09.05,12:20
:confused: Tak to je skutočne sila. V roku 1999 mal previerku šéf ako živnostník také caviky sa nerobili.
Alllena
14.09.05,12:26
:confused: Tak to je skutočne sila. V roku 1999 mal previerku šéf ako živnostník také caviky sa nerobili.
pripomínam,že my máne vypracovanú PK za iným účelom sme certifikovaný možná nutnosť mať vypracovanú PK za iným účelom nieje také zložité aspoň dúfam.
jana991
14.09.05,12:27
Príručka kvality je podľa mňa strašne široký pojem. Ja sa zatiaľ atretávam s príručkou kvality keď sa firma ide certifikovať na normu ISO 9001 - kvalita, ISO 14001 - enviroment a OHSAS 18001 - bezpečnosť. vtedy sa vypracováva Príručka kvality, ktorá musí mať určité náležitosti podľa normy, na ktorú sa ide firma certifikovať. Je to práca tak na 1/2 roka, pokiaľ to vypracuje napr. poradenská organizácia. Najprv sa tieto normy zavádzajú a potom sa spoločnosť certifikuje.

Zatiaľ som sa stretla s takouto príručkou kvality.
Alllena
14.09.05,12:43
Príručka kvality je podľa mňa strašne široký pojem. Ja sa zatiaľ atretávam s príručkou kvality keď sa firma ide certifikovať na normu ISO 9001 - kvalita, ISO 14001 - enviroment a OHSAS 18001 - bezpečnosť. vtedy sa vypracováva Príručka kvality, ktorá musí mať určité náležitosti podľa normy, na ktorú sa ide firma certifikovať. Je to práca tak na 1/2 roka, pokiaľ to vypracuje napr. poradenská organizácia. Najprv sa tieto normy zavádzajú a potom sa spoločnosť certifikuje.

Zatiaľ som sa stretla s takouto príručkou kvality. a je to aj dosť finančne náročné
ZES
16.09.05,12:12
Tak ako povedali ostatní príručka kvality a kopa príloh k nej je nevyhnutná, jedine ak sa spoločnosť pripravuje na certifikáciu, resp. získanie ISO. Pokiaľ ideš robiť príručku kvality, len kvôli inšpektorovi, robíš to zbytočne do šuflíka. Pred tým ako sa príručka schváli do podoby,v akej má byť sme prešli, internými auditmi a naskôr auditom od firmy, ktorá nám neskôr vydala certifikát ISO.
ocino
20.05.06,10:51
Ak by sa našla dobrá duša, ktorá by dohodila vzorovú príručku kvality, to by fakt pomohlo. Vďaka.
miro_mr
20.05.06,14:52
Ak by sa našla dobrá duša, ktorá by dohodila vzorovú príručku kvality, to by fakt pomohlo. Vďaka.
Niekde na www.dashofer.cz (http://www.dashofer.cz) je 14 dnovy testovaci pristup do prirucky tykajucej sa zavadzania systemov kvality, BOZP, ziv. prostredia a pod.
Tam najdes urcite vsetko potrebne a asi aj vzor prirucky

je to tu:
http://isr.dashofer.cz/?wa=WWW06IX
ocino
22.05.06,10:50
Miro si jednička, okamžite to idem preveriť a "vyňúrať".
ocino
25.05.06,11:01
No prešmejdil som dashofer.cz, ale oni ponúkajú len samé múdre návody a kupu teórie. V podstate to chápem, veď je to super biznis dať si vypracovať príručku kvality. Takže moja prosba stále trvá. Ak by niekto vedel o šabléne, vzore, atď. prípadne bol ochotný poslať na lanhelp@pobox.sk, budem vďačný.
mermaid
09.03.07,12:37
http://dokumentace.jakosti.cz/priklad-ISO-dokumentace/A0001.htm

je tam spracovana prirucka kvality pre ISO 9001
mermaid
09.03.07,12:39
no a aj na dashofer.sk je na 14 dni zadarmo..... tiez prirucka kvality podla ISO 9001
mermaid
09.03.07,12:40
mala som ju (tu y Dashofera) a opajcla som odtial KUSISKO veci.....
odporucam
Martulienka
24.03.07,15:40
Nenašla som to testovanie na 14 dní.Rada by som si to prešla,,,
Mirica-LV
17.10.07,08:50
kde zoženiem smernicu OHSAS 18001 ????