NADEJKA
14.09.05,08:47
Dobrý deň poradcovia,

dostalo sa mi do účtovníctva niečo nové, a prosím vás veľmi pekne o vaše skúsenosti.Máme v spoločnosti prenajaté osobné autá od spoločnosti Business Lease, tie nám fakturujú samozrejme s DPH,ktorú si nemožem odpočítať.Ale k tým autám na tankovanie boli poskytnuté karty CCS,vlastníkmi je táto firma.Naši šoféri natankujú,dostanú na benzínke riadny doklad s DPH o tankovaní,respl.umytí auta a doklad o zaplatení kartou CCS.Raz za mesiac táto spoločnosť vystaví faktúru,kde však účtuje nám len spotrebu PHM podľa druhov benzínu a nafta ale cena bez DPH a s DPH to isté číslo.DPH účtuje iba na servisný poplatok.Je to tak správne?
Ďakujem za odpovede.
NADEJKA
14.09.05,08:38
Prosím,nikto mi neviete dať k tomu odpoveď? Nestretli ste sa s niečím takým?

Ďakujem.
ZuzulkaB
14.09.05,12:26
Nadejka, ked sa tak pozeram na nasu fakturu od CCS, v prehlade nakupov na karty CCS - zacina to za polovicou strany - su sumy bez DPH, DPH a aj s DPH... Ale mam info, ze DPH by sa mala odpocitavat na zaklade dokladov z cerpacky...
Monika1
14.09.05,12:36
Ak som dobre pochopila tak ti CCS neúčtuje DPH na spotrebované PHM. Ak ty máš daňový doklad - bloček z registračnej pokladne, DPH si budeš uplatňovať z bločkov a keby ti to leasingová spoločnosť vyfakturovala s DPH, tak by si mala vlastne dva daňové doklady. Podľa mňa to máš niekde upravené vo vašej zmluve s leasingovou spoločnosťou. Oni ti len refakturujú len kôli peniazom, ktoré za vašu firmu oni zaplatili spoločnosti ccs. U nich nenastáva zdaniteľné plnenie, pretože oni ti nedodávajú PHM. Podľa mňa je to správne.
KEJKA
14.09.05,14:13
áno, ja som sa stretla priamo s fa od BL, a je to správne. Firma-odberateľ, teda Ty musíš účtovať o nákupe PHM na základe bločkov z čerpačky, to sú pre teba fakturky, po starom daňové doklady - príkladmo 501 / 379.
faktúra od BL sa potom rozúčtuje ako faktúra s odpočítaním DPH len tej, ktorú si oni účtujú za svoje služby a tá suma za PHM pojde na vyrovnanie 379,
teda 518, 343, 379 / 321
a úhrada 321 / 321.
Ešte BL fakturuje tie služby, čo sú napr. rôzne opravy, servis ap. preto sumy su aj dost vysoke. To sa mi nepači, žiadala som aby prikladali aspoň kópie pôvodných dokladov, lebo nerozpisujú, čo poskytli.