FAKO
04.01.10,12:02
Dobrý deň. Chcel by som prepojiť satelitný prijímač so starým TV. Avšak tento má vstup len na koaxiál. Existuje nejaký adaptér, alebo niečo podobné aby sa mi to dalo prepojiť????????????? Ďakujem
najag
04.01.10,11:17
Stary TV je mozne spojit s satelitnym prijimacom cez modulatorovy vystup satelitneho prijimaca, s nastavenim kanala UHF modulatora v satelitnom prijimaci, ktory sa potom naladi na Tv prijimaci.Alebo upravit stary TV prijimac tak, ze vstupy jeho videozosilnovacov sa vyvedu na scart tak, ako to mali riesene niektore oravske TV, ked sa zacali pouzivat AV vstupy televizorov.
Chobot
04.01.10,21:51
Dobrý deň. Chcel by som prepojiť satelitný prijímač so starým TV. Avšak tento má vstup len na koaxiál. Existuje nejaký adaptér, alebo niečo podobné aby sa mi to dalo prepojiť????????????? Ďakujem


Adaptér SCART - koaxiál neexistuje (aspoň pokiaľ viem :rolleyes:). Je to totiž úplne iný typ prenosu signálu či obrazu. Ak TV nemá iný vstup okrem klasickej koaxiálnej antény, tak to treba prepojiť týmto káblom, ako popisoval najag.

Dorobiť SCART vstup na TV síce je možné, ale silno pochybujem, že by si to vlastnými silami zvládol a aby ti to niekto spravil, tak to bude príliš drahé riešenie.
jelalim
04.01.10,22:20
Vacsina satelitnych prijimacov ma vystup aj na klasicky koaxial.
xmanzmx
05.01.10,12:34
Existuje UHF modulátor - na vstupe má SCART/CINCH a na výstupe koax.
Predáva to napríklad sos elektronik.
FAKO
06.01.10,08:44
Ďakujem všetkým za rady.
robororo
11.12.17,23:02
Pri prechode na DVB-T mi bolo ľúto vyhodiť starý funkčný televízor iba s RF vstupom .
Mal som DVB-T set top box iba so SCART výstupom.
Tu je riešenie, ktoré súvisí s témou. (Na SOS elektroniku som nenašiel UHF modulátor)
http://datacomp.sk/maximum-rf-4000-universal-uhf-modulator_d329786.html
misoft
12.12.17,08:35
Pekné.... ale zadávateľ otázky za tých sedem rokov má hádam už aj druhý nový televízor.
Pozeraj aj na dátumy príspevkov, na ktoré reaguješ....